125 bin bina risk altında! | DASK Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

125 Bin Bina Risk Altında!

İstanbul’un, 28 Kasım günü Marmara açıklarında meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremle sarsılmasından sonra, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti. Bu kapsamda yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları sonucunda, şimdiye kadar 125 bini aşkın konut ve iş yerinin riskli durumda olduğu ortaya çıktı. Açıklamaya göre Bakanlık, olası afetlerde yaşanabilecek can ve mal kayıplarını önlemek, yapı güvenliğini sağlamak amacıyla İstanbul’da da kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede, Esenler ve Pendik’te üçer, Bağcılar, Beyoğlu, Kartal, Küçükçekmece, Sarıyer’de ikişer, Bayrampaşa, Beşiktaş, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Sultangazi, Tuzla, Üsküdar ve Zeytinburnu ilçelerinde birer olmak üzere toplam 25 bölge, riskli alan ilan edildi. Toplam bin 104 hektarı kapsayan bu bölgelerde, 84 bin 548 konut ve iş yerinin yer aldığı 25 bin 363 bina bulunuyor. Afet riski taşıyan bu binalarda ise toplam 169 bin 247 kişi yaşıyor. Bu sonuçlara bakıldığında zorunlu deprem sigortası (DASK) yaptırmanın önemi daha iyi anlaşılıyor.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Bakanlık Kira Yardımında Bulundu

Yavuz Karaman’ın Milliyet Gazetesi’ndeki haberine göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca şimdiye kadar kentsel dönüşüm çalışmalarında kullanılmak üzere idarelere 20 milyon 889 bin TL kaynak aktarıldı. Ayrıca belediyelere vatandaşlara yapılacak kira yardımı için 19 milyon 389 TL gönderildi. Bakanlık, kentteki 5 bin 618 kişiye ise 10 milyon 913 bin 556 TL doğrudan kira yardımında bulundu.

 


Benzer İçerikler

11 Yılda 11 Bin Hasar Dosyası Açıldı, DASK 22 Milyon Liralık Hasar Ödedi

DASK’ın kurulmasından bu yana meydana gelen 322 hasarlı depremde 11 bin hasar dosyası açılırken 22 milyon liralık hasar ödendi.

Devamını Oku

Yönetmeliğe Göre Yapılan Binalara DASK İndirimi

Zorunlu deprem sigortası tarife ve talimatı ile genel şartlarında yapılan güncellemelerle yeni deprem yönetmeliğine göre yapılan binalar zorunlu deprem sigortasında avantajlı olacak.

Devamını Oku

Deprem Yolda !

DASK ve Boğaziçi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü işbirliği ile ?Deprem Yolda? Projesi kapsamında bilgilendirme çalışması yapılacak.

Devamını Oku