Adres Kodunun DASK’a Sağladığı Avantajlar

Adres Kodu Uygulaması, DASK yani Deprem Sigortası poliçelerinde 1 Mart 2013 tarihinden beri geçerli olan bir uygulama. 

DASK'ta Adres Kodu uygulaması sayesinde; sigorta sahiplerinin adres hatalarından kaynaklı yanlış poliçelerden, DASK ile sigortalanan evin takibine kadar birçok işlemde kolaylık ve avantaj sağlanıyor.

Adres veri tabanı içerisinde tüm konutlar 10 haneli bir koda sahip ve bu kod konut değişse dahi aynı kalıyor. DASK adres sistemi ile beraber  Ulusal Adres Veri Tabanı uyumlu bir hal aldı. 

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Adres Kodu uygulaması yapılırken; sigorta yaptırmak isteyen kişinin bildirdiği adres, ilgili konutun adres kodu ile örtüşüyor ise DASK poliçesi hazırlanıyor. DASK ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın.

DASK’ta Adres Kodu Uygulamasının Avantajları

Adres kodu uygulamasıyla birlikte; ülke içindeki standartlaşan hataların önüne geçmek, hızlı ve kaliteli hizmet vermek amaçlandı.

  • Bu uygulama sayesinde; yanlış adres bidiriminde bulunulmasından kaynaklı doğan poliçe hatalarının önüne geçiliyor, hatalardan dolayı uzan sigorta işlemleri daha kolay çözülüyor.
     
  • Yenileme poliçelerinde ise indirimler otomatik olarak DASK sistemine dahil oluyor.
     
  • Sigorta sahibinin veri tabanından ulaşılacak adres bilgileri ile olası deprem halinde riskler daha kolay kontrol edilebiliyor ve hasarlı konutu hizmetle buluşturmak hız kazanıyor.
     
  • Adres kodu uygulaması sigortasız evlerin bilgilerine de ulaştırmayı kolaylaştırıyor.

Adres Kodu Nereden Öğrenilir?

Konut sahipleri, Ulusal Adres Veri tabanına kayıtlı durumda olan adres kodlarına; bağlı oldukları muhtarlıktan, nüfus müdürlüklerinden ve ilgili belediyelerden ulaşabilir, deprem sigortalarına sorunsuz sahip olabilirler.

İnternet hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün adres sorgulama internet hizmetinden yararlanabilirler.
Adres Kodu uygulaması oldukça basittir, kişileri uğraştırıcı bir yapıda değildir.

1999 depremiyle yaşanan büyük yıkıntı sonrası hayata geçirilen deprem sigortası (DASK) depremin yarattığı zararları karşılayan, hayat kurtarıcı bir sigorta türüdür.  Bu sigorta ile binanızdaki temelleri, taşıyıcı sistemleri, ana duvaları, bağımsız bölümleri ayıran duvarları, merdivenleri, koridorları, baca ve çatılardaki hasarları teminat altına alabilirsiniz. 

DASK bir anda gerçekleşebilecek, maddi ve manevi büyük yıkıntı yaşatacak depreme karşı her an hazırlıklı olmak adına önemli ve gereklidir. Siz de adres kodu uygulamasıya sahip olması oldukça kolaylaşan DASK'a başvuru yapın, evinizi ve kendinizi güvence altına alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL