Antalya’daki Sigortalı Konut Oranı %42!

Türkiye’de son zamanlarda depremlerin sıkça yaşanması deprem sigortasının önemini daha iyi göstermektedir. Ülkemizin fay hattı üzerinde bulunduğunu ve depremin hepimiz için kaçınılmaz olduğunu unutmamalı ve önleminizi almalısınız. Depremi önleyemezsiniz fakat depremin yaratacağı zararlardan en az riskle kurtulabilirsiniz. Bunun için vakit kaybetmeden DASK sigortası yaptırmanız gerekir.

Büyük Marmara depreminin yaşanmasından sonra Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK)’ın kurulmuştur. Bu kurum depremle ilgili çalışmalar, araştırmalar yürütmektedir. Yapılan son çalışmalar neticesinde Türkiye’de 6.5 milyon konutun zorunlu deprem sigortası yaptırdığı ortaya çıkmıştır.

Fay hattı üzerinde bulunan Antalya’da da büyük depremlerin son zamanlarda arttığına dikkat çeken İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şubesi Başkanı Cem Oğuz deprem sigortalılık konusuyla ilgili düşüncelerini paylaştı.

Sigorta, Konutun Gerçek Değeri Üzerinden Yapılmalı

Cem Oğuz, Türkiye’deki tüm konutların deprem sigortası yaptırması gerektiğinin önemini vurguladı. Ayrıca Oğuz, sigorta ile ilgili önemli bir konuya değindi. Sigortaların konutun gerçek değeri üzerinden yapılmadığını iddia etti. Örneğin 300 bin değerinde bir konutun 100 bin değer üzerinden sigortalanması durumunda binanın yıkılması durumunda sigorta yapılan miktar üzerinden ödeme yapılacağı için bu konuda kapsamlı araştırmalar yapılmasının gerektiğini vurguladı. 

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Antalya’da DASK Sigortalılık Oranı Artmalı

Antalya Körfezi’nde 8 Aralık 2013’te 5 ve 28 Aralık 2013’te de 6 büyüklüğünde depremlerin yaşandığını, ayrıca 4 ve altı depremlerinde yaşandığını söyleyen Oğuz, Antalya’daki tüm konutların deprem dayanıklılık testinden geçmesi gerektiğini, bu ilin turistik açıdan da çok zengin olduğu mutlaka buraya önem verilmesi ve özel bir deprem planı çıkarılmasının gerekliliğine dikkat çekti. Antalya’da toplam 610 bin 140 konut bulunurken bu konutların sadece 259 bin 682’sinin sigortası mevcut. Yüzde olarak bakıldığında ise sigortası olan konutların sayısı %42,60’tır. Akdeniz Bölgesi içinde en fazla sigorta yaptıran il ise Antalya oldu. Adana, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Isparta, Osmaniye ve Burdur gibi illerde ise sigortası olan konut oranı %23-32 arasındadır.

Depremden dolayı büyük zararlar görenlerden biri olmamak için mutlaka önleminizi alın. Hemen Sigortam.net’ten DASK başvuru formumuzu doldurun, en uygun DASK fiyatları ile kısa sürede size ulaşalım.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL