444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Bu Kez Facebook’tan Uyaracaklar!

HTEkonomi
 
Deprem bilincini artırmak, zorunlu deprem sigortasını yaygınlaştırmayı hedefliyorlar.
 
Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) sosyal medyaya Facebook’la girdi. Deprem bilincini artırmayı, zorunlu deprem sigortasını yaygınlaştırmayı misyon edinen kurum, www.facebook.com/dask adresinde yeni projeleri, interaktif uygulamaları ve hediyeli yarışmalarıyla yer alıyor. DASK, deprem simülasyon vagonuyla çıktığı Türkiye turu kapsamında Facebook’taki ilk yarışmasını da başlattı. 7.4 büyüklüğündeki Kocaeli depremini simüle eden vagonda fotoğraf çektirip DASK’ın Facebook sayfasına yükleyenler hediye kazanma fırsatı yakalıyor. 
 
DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, Facebook’un 7’den 77’ye herkese hitap eden bir mecra olduğunu vurgulayarak “Zorunlu deprem sigortasını yaygınlaştırmak için çalışırken yeni iletişim trendlerini takip etmeye büyük önem veriyoruz. Facebook sayfamız sayesinde hem konut sahiplerine zorunlu deprem sigortası anlatma hem de genç nesillerde deprem bilinci yaratma fırsatı yakalayacağız. ‘Deprem geçecek, hayat devam edecek’ sloganımıza yakışır şekilde deprem ve sigortayı korkutmadan, keyifli bir dille günlük hayatın doğal bir parçası haline getirmek istiyoruz” dedi.

Benzer İçerikler

Eureko Sigortası Genel Müdürü Utkueri Zorunlu Deprem Sigortasına Dikkati Çekti

DASK, Kütahya'da geçtiğimiz hafta merkez üssü Simav ilçesi olan 3.8 ve 3.0 büyüklüklerindeki depremlerin ardından, zorunlu deprem sigortasına dikkati çekti.'

Devamını Oku

DASK’ın ”Fay Hatları Tırı” Projesine ABD’den Mansiyon Ödülü Aldı

DASK ”Fay Hatları Tırı” projesi, dünyanın saygın yayınlarından PR News’un Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi yarışmasında finalde yarıştı.

Devamını Oku

En İyi Deprem Filmi Seçilecek

”Depremi Kaderine Bırakma” temasıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Doğal Afet Sigortaları Kurumu Kısa Film Yarışması’na başvurular, 17 Haziran tarihinde sona erecek.

Devamını Oku