444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK Adres Kodu Uygulaması Nedir?

Zorunlu Deprem Sigortası için dask adres kodu uygulaması başladı. Bu sayede konut ile ilgili tüm işlemlerde adres kodunu bilmek yeterli olacak, hatalı adres bildiriminden kaynaklanan sorunlar engellenecek.
 
Ulusal Adres Veri Tabanı’nda yer alan adres koduna Nüfus ve Vatandaşlık İşleri web sitesi üzerinden adres sorgulama yaparak ulaşılabiliyor. Ayrıca vatandaşlar muhtarlık, belediye veya  nüfus müdürlüklerinden de adres kodunu öğrenebiliyor. 
DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!
Hergeçen gün gelişen deprem sigortasının güvencelerini elde etmek için siz de başvurunuzu geciktirmeyin. DASK güvenceleri ile ilgili detaylı bilgi için ''DASK Teminatları Nelerdir?'' başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.
 

Adres Kodu Ne İşe Yarayacak?
 

-Her kurum için adres bilgileri standart olacak. Adres takibi kolaylaşacak.
 
-Sigortalı konutların takibi kolaylaşacak, Zorunlu Deprem Sigortası bulunmayan evlerin sahipleri tespit edilebilecek.
 
DASK kapsamı dışında olan binalar için yanlışlıkla poliçe üretilmesi engellenecek.
 
-Adres bilgilerinin yanlış verilmesinden kaynaklanan hatalı veya mükerrer poliçe üretimi gibi sorunlar ortadan kalkacak. Aynı konut için yanlışlıkla daha fazla prim ödemenin önüne geçilecek.
 
-Deprem durumunda DASK sigortası bulunan binanın yeri daha kolay belirlenecek, sigorta hizmeti daha hızlı ve kolay ulaşacak.
 
Zorunlu Deprem Sigortası fiyatları hakkında bilgi almak için dask başvurusu formunu doldurun, Sigortam.net internet sitesi veya 444 24 00 Sigorta Danışma Hattı üzerinden bize ulaşın.

Benzer İçerikler

11 Yılda 11 Bin Hasar Dosyası Açıldı, DASK 22 Milyon Liralık Hasar Ödedi

DASK’ın kurulmasından bu yana meydana gelen 322 hasarlı depremde 11 bin hasar dosyası açılırken 22 milyon liralık hasar ödendi.

Devamını Oku

6 Ayda 1 Milyon Konut Sigortalandı

Sigortalı konut sayısı 5 milyona ulaştı. Bu sayının 1 milyonu son altı ay içerisinde elde edildi. DASK 5 yıl içinde 10 milyon sigortalıya ulaşacak.

Devamını Oku

DASK Sigortasını Yenileyenlere İndirim!

Süresi dolan zorunlu deprem sigortası poliçesini 30 gün içinde yenileyenler Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK)’nun sunduğu % 20 indirim fırsatını yakalıyor.

Devamını Oku