DASK Adres Kodu

Zorunlu Deprem Sigortası için DASK adres kodu uygulaması kullanılıyor. DASK adres kodunun uygulanması sayesinde konut ile ilgili tüm işlemlerde adres kodunu bilmek yeterli oluyor. DASK adres kodu, hatalı adres bildiriminden kaynaklanan sorunların engellenmesi amaçlanıyor.

Peki DASK adres kodu nedir? Adres kodu, ülke içerisindeki tüm konutlar için kullanılan 10 haneli özel bir numaradır. Bu kodun amacı özellikle DASK poliçe işlemlerini hızlandırmak ve takibini kolaylaştırmaktır.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Ulusal Adres Veri Tabanı’nda yer alan adres koduna Nüfus ve Vatandaşlık İşleri web sitesi üzerinden adres sorgulama yaparak ulaşılabiliyor. Ayrıca muhtarlık, belediye veya nüfus müdürlüklerinden de adres kodu öğrenilebiliyor.

adreskodu.dask.gov.tr” adresinden adres kodu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu siteden hem “adres kodu öğrenme” hem de “adres kodu doğrulama” işlemlerini yapabilirsiniz. Bu adımları tamamlayabilmek için adresinize ait il/ilçe ve mahalle bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. İnternetten hızlı ve kolay bir şekilde DASK adres bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Her geçen gün gelişen deprem sigortasının güvencelerini elde etmek için siz de başvurunuzu geciktirmeyin. DASK güvenceleri ile ilgili detaylı bilgi için ‘‘DASK Teminatları Nelerdir?” başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

DASK Adres Kodu Ne İşe Yarıyor?

  • DASK adres kodu ile her kurum için adres bilgileri standart hale getiriliyor. Bu sayede adres takibi kolaylaşacak.
  • Sigortalı konutların takibi kolaylaşarak, Zorunlu Deprem Sigortası bulunmayan evlerin sahipleri tespit edilebilecek.
  • DASK kapsamı dışında olan binalar için yanlışlıkla poliçe üretilmesi engellenecek.
  • Adres bilgilerinin yanlış verilmesinden kaynaklanan hatalı veya mükerrer poliçe üretimi gibi sorunların ortadan kalkması amaçlanıyor. Aynı konut için yanlışlıkla daha fazla prim ödemenin önüne geçilecek.
  • Deprem durumunda DASK sigortası bulunan binanın yeri daha kolay belirlenecek, sigorta hizmeti daha hızlı ve kolay ulaşacak.

Zorunlu Deprem Sigortası fiyatları, sigorta şirketlerine göre değişmiyor. Bu sebeple DASK fiyatları için araştırma yaparak zaman kaybetmek yerine Sigortam.net‘ten hızlı ve kolay bir şekilde DASK başvurusu için formu doldurabilirsiniz. Geç olmadan deprem sigortanızı yaptırın, evinizi güvenceye alın!

DASK başvurusu için tıklayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL