DASK Adres Kodu Uygulaması | Zorunlu Deprem Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK Adres Kodu Uygulaması Nedir?

Zorunlu Deprem Sigortası için dask adres kodu uygulaması başladı. Bu sayede konut ile ilgili tüm işlemlerde adres kodunu bilmek yeterli olacak, hatalı adres bildiriminden kaynaklanan sorunlar engellenecek.
 
Ulusal Adres Veri Tabanı’nda yer alan adres koduna Nüfus ve Vatandaşlık İşleri web sitesi üzerinden adres sorgulama yaparak ulaşılabiliyor. Ayrıca vatandaşlar muhtarlık, belediye veya  nüfus müdürlüklerinden de adres kodunu öğrenebiliyor. 
DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!
Hergeçen gün gelişen deprem sigortasının güvencelerini elde etmek için siz de başvurunuzu geciktirmeyin. DASK güvenceleri ile ilgili detaylı bilgi için ''DASK Teminatları Nelerdir?'' başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.
 

Adres Kodu Ne İşe Yarayacak?
 

-Her kurum için adres bilgileri standart olacak. Adres takibi kolaylaşacak.
 
-Sigortalı konutların takibi kolaylaşacak, Zorunlu Deprem Sigortası bulunmayan evlerin sahipleri tespit edilebilecek.
 
DASK kapsamı dışında olan binalar için yanlışlıkla poliçe üretilmesi engellenecek.
 
-Adres bilgilerinin yanlış verilmesinden kaynaklanan hatalı veya mükerrer poliçe üretimi gibi sorunlar ortadan kalkacak. Aynı konut için yanlışlıkla daha fazla prim ödemenin önüne geçilecek.
 
-Deprem durumunda DASK sigortası bulunan binanın yeri daha kolay belirlenecek, sigorta hizmeti daha hızlı ve kolay ulaşacak.
 
Zorunlu Deprem Sigortası fiyatları hakkında bilgi almak için dask başvurusu formunu doldurun, Sigortam.net internet sitesi veya 444 24 00 Sigorta Danışma Hattı üzerinden bize ulaşın.

Benzer İçerikler

DASK Doğal Afet Odaklı Oluyor

''Afet Sigortaları Uygulamalarının ve Yeni Yasa Çalışmaları" Sigorta Brokerleri Derneği tarafından Milli Reasürans'da düzenlenen panelde masaya yatırıldı.

Devamını Oku

DASK TIR’ı Sosyal Sorumlulukta Dünya Finaline Çıktı

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Fay Hatları TIR’ı projesiyle Sabre Awards’un Finansal Hizmetler kategorisinde finale kaldı.

Devamını Oku

DASK 3. Kısa Film Yarışması Sonuçlandı

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) “Depremi Kaderine Bırakma!” temalı 3. Kısa Film Yarışması sonuçlandı.

Devamını Oku