444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK Başvurusu için Gereken Belgeler

DASK yani Zorunlu Deprem Sigortası, konut ve işyerleri güvenliği için yaptırılan teminatları içeren sigorta olarak karşımıza çıkıyor.

Ülkemizin deprem bölgesinde yer alması sebebiyle ne kadar deprem sigortasına aşina olsak da DASK deprem sigortası nerede yaptırılır, DASK başvurusu için gereken belgeler neler… gibi sorular merak konusu.

Deprem sigortası için ödenmesi gereken sigorta primleri; yüksek riskli bölgelerde düşük riskli bölgelere oranla daha yüksek tahmin edebileceğiniz gibi.

Deprem riskini bölgelere ayırma da ise Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘’ Türkiye deprem bölgesi haritası’’ baz alınıyor.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

DASK kapsamında yer alan gayrimenkuller için DASK, deprem sonrası meydana gelen maddi zararların temin edilebilmesi için isteniyor. Konutunuza veya işyerinize DASK poliçesi yaptırmak için, bu sigrotayı düzenleyen sigorta şirketine gerekli belgelerle gitmeniz, yeterlidir. DASK Prim Hesaplama ile ise konutunuzun zorunlu deprem sigortası prim ücretlerini öğrenebilirsiniz. 

Deprem Sigortası Başvurusu için Gereken Belgeler
 

 • Sigorta sahibinin kimlik bilgileri,
   
 • Sigorta sahibinin iletişim bilgileri,
   
 • Sigortalanmak istenen yerin adresi,
   
 • Tapu bilgileri,
   
 • Sigortalanmak istenen binanın inşa yılı ve yapı tarzı,
   
 • Bina kat sayısı,
   
 • Binanın hasar durumu,
   
 • Mesken brüt yüzölçümü,
   
 • Binanın kullanım şekli 

DASK sigortası fiyatlarını öğrenmek ve en iyi sigorta şirketleri ile sigorta başvurusu yapmak için Sigortam.net’in DASK başvuru formunu doldurun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımıza 7/24 ulaşın.


Benzer İçerikler

Zorunlu Deprem Sigortası Kapsamında Olan Binalar Hangileridir?

Kat irtifakı tesis edilmiş binalar, tapu kütüğünde arsa olarak görünen binalar ve tapu tahsisi henüz yapılmamış kooperatif evleri için zorunlu deprem sigortası yaptırılmalıdır.

Devamını Oku

Deprem Sonrası Hasar Bildirim Süreci

Deprem sonrası oluşan hasar bildirimi için Doğal Afet Sigortaları Kurumu’na mutlaka haber vermelisiniz. Dikkat edin, geç kalabilirsiniz!

Devamını Oku

DASK Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Deprem felaketleri sonrası ortaya çıkan acıların bir daha yaşanmaması ve afet sonrasındaki zararların giderilmesi için uygulamaya konulan Zorunlu Deprem Sigortası, ülke genelinde 7 milyonun üzerinde konutu korumakta. 

Devamını Oku