DASK Başvurusu için Gereken Belgeler

DASK Başvurusu için Gereken BelgelerÜlkemizin deprem bölgesinde yer alması sebebiyle ne kadar deprem sigortasına aşina olsak da DASK deprem sigortası nerede yaptırılır, DASK başvurusu için gereken belgeler neler… gibi sorular merak konusu.

DASK başvurusunda bulunmak isteyenlerin bilmesi gereken önemli konulardan biri; DASK başvurusu için gereken belgeler listesidir. Gerekli olan evrakları toplayarak daha hızlı ve kısa bir başvuru süreci geçirebilmeniz için DASK başvurusu için gereken belgeler hakkında bilgi sahibi olun.

DASK yani Zorunlu Deprem Sigortası, konut ve iş yerleri güvenliği için yaptırılan teminatları içeren sigorta olarak karşımıza çıkıyor.

Deprem sigortası için ödenmesi gereken sigorta primleri; yüksek riskli bölgelerde düşük riskli bölgelere oranla daha yüksek tahmin edebileceğiniz gibi.

Deprem riskini bölgelere ayırma da ise Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘’ Türkiye deprem bölgesi haritası’’ baz alınıyor.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

DASKkapsamında yer alan gayrimenkuller için DASK, deprem sonrası meydana gelen maddi zararların temin edilebilmesi için isteniyor. Konutunuza veya işyerinize DASK poliçesi yaptırmak için, bu sigrotayı düzenleyen sigorta şirketine gerekli belgelerle gitmeniz, yeterlidir. DASK Prim Hesaplama ile ise konutunuzun zorunlu deprem sigortası prim ücretlerini öğrenebilirsiniz.

DASK Başvurusu için Gereken Belgeler Nelerdir?

DASK başvurusu yapmadan önce belgeleri doğru şekilde toplamanız önemlidir. Konut, tapu ve kişi bilgilerinizi doğru şekilde bildirmeniz ve eksiksiz evrak teslim etmeniz başvurunuzun daha hızlı değerlendirilmesini sağlar. Siz de başvuru yapmayı düşünüyorsanız aşağıdaki listeden gerekli belgeleri takip ederek evraklarınızı hazırlayın, başvuru sırasında sorunsuz bir süreç yaşayın.

  • Sigorta sahibinin kimlik bilgileri,
  • Sigorta sahibinin iletişim bilgileri,
  • Sigortalanmak istenen yerin adresi,
  • Tapu bilgileri,
  • Sigortalanmak istenen binanın inşa yılı ve yapı tarzı,
  • Bina kat sayısı,
  • Binanın hasar durumu,
  • Mesken brüt yüzölçümü,
  • Binanın kullanım şekli

Sigortam.net‘ten DASK sigortası fiyatlarını öğrenerek internetten hızlı ve kolay bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz. DASK başvuru formunu doldurarak internetten sigorta alma avantajlarını kullanabilir ya da dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan arayarak uzman sigorta danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL