DASK Başvurusu için Gereken Belgeler | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK Başvurusu için Gereken Belgeler

DASK yani Zorunlu Deprem Sigortası, konut ve işyerleri güvenliği için yaptırılan teminatları içeren sigorta olarak karşımıza çıkıyor.

Ülkemizin deprem bölgesinde yer alması sebebiyle ne kadar deprem sigortasına aşina olsak da DASK deprem sigortası nerede yaptırılır, DASK başvurusu için gereken belgeler neler… gibi sorular merak konusu.

Deprem sigortası için ödenmesi gereken sigorta primleri; yüksek riskli bölgelerde düşük riskli bölgelere oranla daha yüksek tahmin edebileceğiniz gibi.

Deprem riskini bölgelere ayırma da ise Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘’ Türkiye deprem bölgesi haritası’’ baz alınıyor.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

DASK kapsamında yer alan gayrimenkuller için DASK, deprem sonrası meydana gelen maddi zararların temin edilebilmesi için isteniyor. Konutunuza veya işyerinize DASK poliçesi yaptırmak için, bu sigrotayı düzenleyen sigorta şirketine gerekli belgelerle gitmeniz, yeterlidir. DASK Prim Hesaplama ile ise konutunuzun zorunlu deprem sigortası prim ücretlerini öğrenebilirsiniz. 

Deprem Sigortası Başvurusu için Gereken Belgeler
 

 • Sigorta sahibinin kimlik bilgileri,
   
 • Sigorta sahibinin iletişim bilgileri,
   
 • Sigortalanmak istenen yerin adresi,
   
 • Tapu bilgileri,
   
 • Sigortalanmak istenen binanın inşa yılı ve yapı tarzı,
   
 • Bina kat sayısı,
   
 • Binanın hasar durumu,
   
 • Mesken brüt yüzölçümü,
   
 • Binanın kullanım şekli 

DASK sigortası fiyatlarını öğrenmek ve en iyi sigorta şirketleri ile sigorta başvurusu yapmak için Sigortam.net’in DASK başvuru formunu doldurun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımıza 7/24 ulaşın.


Benzer İçerikler

Zorunlu Deprem Sigortasının Karşılamadığı Hasarlar Nelerdir?

Zorunlu deprem sigortalarında da diğer tüm sigortalarda olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller genel şartlar ile belirtilmiştir.

Devamını Oku

Zorunlu Deprem Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

Deprem sigortası teminatları, Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından belirlenmiştir. Teminatlar, sadece depremin neden olduğu hasarları değil, değil deprem sonrasında yaşananabilecek başka olumsuz koşullarıda karşılacak şekilde düzenlenmiştir.

Devamını Oku

Hasar Anında Yapmanız Gerekenleri Biliyor musunuz?

Hasarın gerçekleştiğini öğrendiğiniz tarihten itibaren en geç 15 iş günü içinde DASK'na veya sözleşmeyi yapan sigorta şirketine ya da aracısına haber vermeniz gerekir. 

Devamını Oku