Zorunlu Deprem Sigortası İndirimlerinden Nasıl Yararlanılır?

DASK İndirimleri

Zorunlu deprem sigortası düzenlemesi, 17 Ocak 2018 tarihinde güncellenerek indirim oranları yeniden belirlendi. Sizde deprem sigortası yaptırırken indirim seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Evizinin inşaat ruhsatını 2007 veya sonrasına ait bir yılda aldıysanız, sigortanızı yaptırırken %10 oranında bir indirimden yararlanırsınız. DASK, bina/site yönetimi tarafından tüm konutlar için yaptırılır ise tarife üzerinden %20 oranında bir indirim uygulanması söz konusu olur.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

DASK sigorta poliçenizin süresi dolduysa, 30 gün içerisinde yenilemeniz yararınıza olacaktır. Poliçe yenilenmesi aşamasında da indirim avantajlarından faydalanmanız süreyi kaçırmadan işlemlerinizi yapmanıza bağlı. Poliçenin birinci, ikinci ve üçüncü yenilemesinde %10 indirim, üçüncü yenilemeden sonra yapılan her yenileme işleminde ise %20 oranında bir indirim uygulanıyor. Bu sayede zorunlu olarak yaptırılması gereken deprem sigortanızı daha uygun koşullarda ödeme şansını elde edebilirsiniz.

Dask sorgulama hakkında detayı bilgi almak için “Dask Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?” makalemizi inceleyebilirsiniz.

DASK fiyatlarını öğrenerek sigorta başvurunuzu internet üzerinden hızlıca yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Sigortam.net’ten hızlı ve kolay bir şekilde deprem sigortanızı anında yaptırın.

 

Benzer İçerikler