DASK Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ülkemizde geçmiş yıllarda yaşanan deprem felaketleri sonrası ortaya çıkan acıların bir daha yaşanmaması ve afet sonrasındaki zararların giderilmesi için uygulamaya konulan Zorunlu Deprem Sigortası, yani DASK, günümüz itibariyle 7 milyonun üzerinde konutu korumaktadır.

Zorunlu Deprem Sigortası poliçenizin bilgilerini öğrenmek için yapmanız gereken tek şey ise DASK Poliçe Sorgulama sayfasına giderek, form üzerindeki gerekli alanları doldurmak. Bu hizmete DASK’ın resmi internet sayfası üzerinden ulaşılabildiği gibi, geçen yıldan bu yana e- Devlet üzerinden de ulaşılabiliyor.

DASK Poliçe Sorgulaması için tıklayın.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

DASK Nedir?

Doğal Afet Sigortaları, bilinen adıyla DASK, 17 Ağustos 1999 depreminin ardından gündeme gelen ve yapılması zorunlu olan sigorta poliçesinin adıdır. Hazine Müsteşarlığı’nca denetimi gerçekleştirilen kurum, 7 kişilik bir heyet tarafından yönetilmektedir. DASK Prim Hesaplama ile konutunuzun zorunlu deprem sigortası prim ücretini öğrenebilirsiniz.

DASK’ın Amaçları

  • Ülke genelindeki konutları olası deprem tehlikesine karşı güvence altına almak.
  • Deprem sonrası oluşabilecek mali zararların karşılanabilmesi için fon oluşturmak.
  • Ülke genelinde sağlıklı ve bilinçli yapılaşmanın gelişmesi için katkıda bulunmak
  • Toplumun genelinde sigorta bilinci oluşturmak.

DASK Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zorunlu Deprem Sigortası için başvuru yapmak istiyorsanız “Dask Sigortası Başvuru Formu” üzerindeki gerekli alanları doldurmanız yeterli. Konutunuzu güven altına almak ve olası zararlara karşı şimdiden tedbirii olmak için hiç vakit kaybetmeden ister online olarak Sigortam.net , isterseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı üzerinden DASK Poliçenizi kısa sürede alın. 

Benzer İçerikler