DASK Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

dask poliçe sorgulamaDASK poliçe sorgulama nasıl yapılır? DASK poliçe sorgulama nereden yapılır? DASK başvuru işlemleri nasıl yapılır? soruları hakkında detaylı bilgileri yazımızın içeriğinden öğrenebilirsiniz.

DASK poliçe sorgulama işlemlerinin hangi adreslerden yapılacağı hakkındaki detaylı bilgi sayfamızda.

Ülkemizde geçmiş yıllarda yaşanan deprem felaketleri sonrası ortaya çıkan acıların bir daha yaşanmaması ve afet sonrasındaki zararların giderilmesi için uygulamaya konulan Zorunlu Deprem Sigortası, yani DASK, günümüz itibariyle 7 milyonun üzerinde konutu korumaktadır.

DASK Poliçe Sorgulama Nereden ve Nasıl Yapılır?

Zorunlu Deprem Sigortası poliçenizin bilgilerini öğrenmek için yapmanız gereken tek şey ise DASK poliçe sorgulama sayfasına giderek, form üzerindeki gerekli alanları doldurmak. Bu hizmete DASK’ın resmi internet sayfası www.dask.gov.tr üzerinden ulaşılabilir. Bu adrese girdikten sonra “Zorunlu Deprem Sigortası” bölümünden “Poliçe Sorgulama” kısmına girerek DASK sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu bölümde sorgulama tipi kısmında seçim yapmanız gerekir.

Bir diğer DASK sorgulama adresi www.turkiye.gov.tr’dir. E-Devlet üzerinden DASK poliçe sorgu işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. “www.turkiye.gov.tr/dask-police-sorgulama” adresinden poliçeniz hakkındaki bilgileri öğrenebilirsiniz.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

DASK Nedir ve Amaçları Nelerdir?

Doğal Afet Sigortaları, bilinen adıyla DASK, 17 Ağustos 1999 depreminin ardından gündeme gelen ve yapılması zorunlu olan sigorta poliçesinin adıdır. Hazine Müsteşarlığı’nca denetimi gerçekleştirilen kurum, 7 kişilik bir heyet tarafından yönetilmektedir. DASK Prim Hesaplama ile konutunuzun zorunlu deprem sigortası prim ücretini öğrenebilirsiniz.

DASK’ın amaçları ise:

  • Ülke genelindeki konutları olası deprem tehlikesine karşı güvence altına almak.
  • Deprem sonrası oluşabilecek mali zararların karşılanabilmesi için fon oluşturmak.
  • Ülke genelinde sağlıklı ve bilinçli yapılaşmanın gelişmesi için katkıda bulunmak
  • Toplumun genelinde sigorta bilinci oluşturmak.

DASK Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zorunlu Deprem Sigortası için başvuru yapmak istiyorsanız “Dask Sigortası Başvuru Formu” üzerindeki gerekli alanları doldurmanız yeterli. Konutunuzu güven altına almak ve olası zararlara karşı şimdiden tedbirili olmak için hiç vakit kaybetmeden ister online olarak Sigortam.net , isterseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı üzerinden DASK Poliçenizi kısa sürede alın.

Benzer İçerikler