DASK Prim Hesaplama

DASK yaptırmak için birçok sebep var ancak bunların başında; ülkemizin konumu sebebiyle ciddi bir deprem riskinin olması geliyor.

1999 depreminde kayıpların devlet kaynakları ile yeterince karşılanamaması, bu riskin bir kısmının sigorta sistemi içerisinde tamamlayıcı bir güvenceye alınarak teminat altına alınması gerektiğini ve deprem sigortasının gözler önüne serdi.

DASK 1999 depremi sonrasında hayatımıza giren ‘’Doğal Afet Sigortaları Kurumu’’nun kısaltılmış halidir. DASK sigorta poliçeleri Türkiye’de faaliyet gösteren yetkili sigorta şirketleri ve onların acenteleri tarafından satın alınır.

Ancak risk teminatı Doğal Afet Sigortalar Kurumu tarafından kişilere verilir. DASK, sigorta şirketleri tarafından tahsil edilen primleri alır, sigorta şirketlerine bunun karşılığında komisyon verir.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

En basit şekilde anlatmak gerekirse DASK primi, binanın yapısı ve bölge özelliklerine ait olarak tespit edilen değer; binanın alanı ile çarpılarak bulunur.

Yapı kalitesi çelik betonarme karkas, kagir yapılar ve diğer yapılar şeklinde üç ayrı alternatif ve bina inşasının tarihi DASKprimi hesaplama yapılırken kullanın diğer bilgilerdir.

Şirketten şirkete fark gösteren taksitlendirme imkanı ile DASK poliçesine sahip olmak da kolaydır.

DASK sigortası fiyatlarını öğrenmek ve sigorta başvurusu yapmak için Sigortam.net üzerinden DASK başvuru formunu doldurun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımıza 7/24 ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL