444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK Prim Hesaplama

04 Haziran 2014

DASK yaptırmak için birçok sebep var ancak bunların başında; ülkemizin konumu sebebiyle ciddi bir deprem riskinin olması geliyor. 

1999 depreminde kayıpların devlet kaynakları ile yeterince karşılanamaması, bu riskin bir kısmının sigorta sistemi içerisinde tamamlayıcı bir güvenceye alınarak teminat altına alınması gerektiğini ve deprem sigortasının gözler önüne serdi.

DASK 1999 depremi sonrasında hayatımıza giren ‘’Doğal Afet Sigortaları Kurumu’’nun kısaltılmış halidir. DASK sigorta poliçeleri Türkiye’de faaliyet gösteren yetkili sigorta şirketleri ve onların acenteleri tarafından satın alınır.

Ancak  risk teminatı Doğal Afet Sigortalar Kurumu tarafından kişilere verilir.  DASK, sigorta şirketleri tarafından tahsil edilen primleri alır, sigorta şirketlerine bunun karşılığında komisyon verir. 

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

En basit şekilde anlatmak gerekirse DASK primi, binanın yapısı ve bölge özelliklerine ait olarak tespit edilen değer; binanın alanı ile çarpılarak bulunur. 

Yapı kalitesi çelik betonarme karkas, kagir yapılar ve diğer yapılar şeklinde üç ayrı alternatif ve bina inşasının tarihi DASK primi hesaplama yapılırken kullanın diğer bilgilerdir.

Şirketten şirkete fark gösteren taksitlendirme imkanı ile DASK poliçesine sahip olmak da kolaydır.

DASK sigortası fiyatlarını öğrenmek ve sigorta başvurusu yapmak için Sigortam.net üzerinden DASK başvuru formunu doldurun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımıza 7/24 ulaşın.


Okumaya Devam Edin

Neden Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırmalısınız?

18 Haziran 2010 Cuma

587 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 27 Eylül 2000 tarihinden itibaren yürürlüğe giren zorunlu deprem sigortası, deprem ile oluşacak maddi zararları sigorta bedeli kadar kapsar.

Zorunlu Deprem Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

18 Haziran 2010 Cuma

Deprem sigortası teminatları, Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından belirlenmiştir. Teminatlar, sadece depremin neden olduğu hasarları değil, değil deprem sonrasında yaşananabilecek başka olumsuz koşullarıda karşılacak şekilde düzenlenmiştir.

Hasar Anında Yapmanız Gerekenleri Biliyor musunuz?

18 Haziran 2010 Cuma

Hasarın gerçekleştiğini öğrendiğiniz tarihten itibaren en geç 15 iş günü içinde DASK'na veya sözleşmeyi yapan sigorta şirketine ya da aracısına haber vermeniz gerekir.