Dask Sigortasının Karşılamadığı Hasarlar Nelerdir? - Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Zorunlu Deprem Sigortasının Karşılamadığı Hasarlar Nelerdir?

Zorunlu deprem sigortalarında da diğer tüm sigortalarda olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller genel şartlar ile belirtilmiştir. Zorunlu deprem sigortası genel şartları her sigorta şirketi için aynıdır. Genel şartlara göre zorunlu deprem sigortası kapsamı dışında kalan haller aşağıda belirtilmiştir: 
 
Enkaz kaldırma masrafları, kar kaybı, iş durması, kira mahrumiyeti, alternatif ikametgah ve işyeri masrafları, mali sorumluluklar ve benzeri başkaca ileri sürülebilecek diğer bütün dolaylı zararlar,
 
Her türlü taşınır mal, eşya ve benzerleri,
 

Ölüm dahil olmak üzere tüm bedeni zararlar,

 
Manevi tazminat talepleri.

Benzer İçerikler

Deprem Olmadan Önleminizi Alın

Türkiye'nin gerçeği olan depremi en az zararla atlatmak ve kayıpları engellemek için yapmamız gerekenleri bir kez daha hatırlatalım istedik. 

Devamını Oku

Ruhsatsız Eve Deprem Sigortası Yapılır mı?

Ülkemizin jeopolitik konumu nedeniyle her zaman deprem riski altında bulunduğunu ve bu nedenle DASK sigortasının ihmal edilmemesi gerektiğini unutmayın.

Devamını Oku

DASK Sigortası, Kira Gelirinden Düşer Mi?

Deprem sigortası kira gelir vergisinden gider olarak düşebiliyor. Kiraya veren kişi tarafından kiraya verilen gayrimenkul için ödenen aydınlatma, ısıtma, su ve asansör giderleri de kira gelirinden düşen harcamalardan.

Devamını Oku