444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Zorunlu Deprem Sigortasının Karşılamadığı Hasarlar Nelerdir?

Zorunlu deprem sigortalarında da diğer tüm sigortalarda olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller genel şartlar ile belirtilmiştir. Zorunlu deprem sigortası genel şartları her sigorta şirketi için aynıdır. Genel şartlara göre zorunlu deprem sigortası kapsamı dışında kalan haller aşağıda belirtilmiştir: 
 
Enkaz kaldırma masrafları, kar kaybı, iş durması, kira mahrumiyeti, alternatif ikametgah ve işyeri masrafları, mali sorumluluklar ve benzeri başkaca ileri sürülebilecek diğer bütün dolaylı zararlar,
 
Her türlü taşınır mal, eşya ve benzerleri,
 

Ölüm dahil olmak üzere tüm bedeni zararlar,

 
Manevi tazminat talepleri.

Benzer İçerikler

Sigortalarınızda Deprem Teminatı Var mı?

Zorunlu deprem sigortasının tanıtımı için hazırlanan resmi bilgilere göre ülkemizde doğal afetler nedeniyle binalarda meydana gelen yapısal hasarların 3’te 2’si deprem sonucu oluşmaktadır.

Devamını Oku

Türkiye’de DASK Oranı %40’ı Aştı

İstatistiklere göre Türkiye'deki DASK sigortası bulunan konut sayısının oranı %40'ı aştı. İşte zorunlu deprem sigortası ile ilgili son istatistikler.

Devamını Oku

Zorunlu Deprem Sigortası Kapsamında Olan Binalar Hangileridir?

Kat irtifakı tesis edilmiş binalar, tapu kütüğünde arsa olarak görünen binalar ve tapu tahsisi henüz yapılmamış kooperatif evleri için zorunlu deprem sigortası yaptırılmalıdır.

Devamını Oku