444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK Sosyal Medya Kampanyası

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, Türkiye’nin sosyal medyayı en çok kullanan ülkelerden biri olduğuna dikkat çekti. Oktay, bu amaçla deprem konusunda farkındalık yaratmak için “Bugün Deprem Olsaydı Ne Yapardınız?” sosyal medya kampanyası başlattıklarını açıkladı.

Türkiye’nin yaklaşık 3’te 2’sinin deprem kuşağı altında bulunduğunu vurgulayan Oktay, Türkiye’de 2013 yılında 25 binin üzerinde deprem meydana geldiğini söyledi. Bu depremlerin çoğunun hissedilmediğini fakat fay hattının sürekli bir hareket halinde olduğuna dikkat çeken Oktay, “Depreme hazırlıklı mıyız?, Hazırlık için neler yapıyoruz?, Deprem gerçekliğinin farkında mıyız?” sorularına odaklanılması gerektiğini söyledi.

Deprem sigortasının önemi ile ilgili daha fazla bilgi almak için "Deprem Sigortası Yaptırmak Neden Önemlidir?" okuyabilirsiniz. DASK fiyatları, deprem sonrası yaşanan hasar sonucunda maddi ve manevi kayıplarınız ile kıyaslanamayacak kadar azdır.

Oktay, depremin ne zaman, nerede ve hangi büyüklükte olacağının bilinmediğini bu nedenle depremden korkmak yerine depremin farkında olmak ve deprem için gerekli olan önemleri almanın önemine vurgu yaptı. Oktay, sosyal medyayı özellikle genç nüfusun yakından takip ettiği için, sosyal medya kampanyasını tercih ettiklerini söyledi.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Oktay, kampanya kapsamında neler yaptıklarını şu şekilde açıkladı: “Vatandaşlarımızdan bulundukları şehir, ilçe, kasaba ya da köyde şu anda deprem olsaydı ne yapacaklarına ilişkin görüşlerini yazmalarını ve önerilerini de bizlerle paylaşmalarını bekliyoruz. Bunları AFAD olarak geliştireceğiz ve yeni faaliyetlerimizde yol göstermelerini sağlayacağız. Twitter kullanıcıları, yaptıkları paylaşımlarda '#bugündepremolsaydı' hashtagini kullanarak ve yaşadıkları şehri belirterek, deprem farkındalığının ölçülmesine katkıda bulunabilecek.”

Ayrıca Oktay, “bugündepremolsaydı” hashtag ile paylaşılan içeriklerin, illere göre yenilenerek her gün AFAD tarafından sosyal medyadan yayımlanacak haritalarla duyurulacağına dikkat çekti ve ekledi: “Vatandaşlar, illerinin deprem farkındalığını hafta boyunca takip etmek ve olası depremde yaşayacakları zararları azaltmak için neler yapabileceğini öğrenmek amacıyla AFAD’ın “bugundepremolsaydi.wordpress.com” blog sayfasını ziyaret edebilecek.”

Zorunlu deprem sigortası yaptırmayı ertelemeyin. Sigortam.net üzerinden DASK başvuru formunu doldurun.


Benzer İçerikler

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası için Ankara’da Akademisyenlerle Buluştu

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası bilincini artırma ve sigortayı yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında akademisyenlerle yaptığı toplantıların ikincisini Ankara’da düzenledi.

Devamını Oku

DASK Türkiye’nin İlk Afet Bonosunu İhraç Etti

DASK, Türkiye’nin ilk deprem bonosunu ihraç etti. 400 milyon dolarlık bono ile olası bir İstanbul Depremi için hasar ödeme kaynağı oluşturuldu.

Devamını Oku

Türkiye’deki DASK Uygulaması Dünyaya Örnek Oldu!

The Economist dergisinin Londra’da düzenlediği Sigorta Zirvesi’ne davet edilen DASK, geniş kitlelere düşük fiyatla deprem sigortası sağlamadaki deneyimlerini paylaştı.

Devamını Oku