DASK Sosyal Medya Kampanyası

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, Türkiye’nin sosyal medyayı en çok kullanan ülkelerden biri olduğuna dikkat çekti. Oktay, bu amaçla deprem konusunda farkındalık yaratmak için “Bugün Deprem Olsaydı Ne Yapardınız?” sosyal medya kampanyası başlattıklarını açıkladı.

Türkiye’nin yaklaşık 3’te 2’sinin deprem kuşağı altında bulunduğunu vurgulayan Oktay, Türkiye’de 2013 yılında 25 binin üzerinde deprem meydana geldiğini söyledi. Bu depremlerin çoğunun hissedilmediğini fakat fay hattının sürekli bir hareket halinde olduğuna dikkat çeken Oktay, “Depreme hazırlıklı mıyız?, Hazırlık için neler yapıyoruz?, Deprem gerçekliğinin farkında mıyız?” sorularına odaklanılması gerektiğini söyledi.

Deprem sigortasının önemi ile ilgili daha fazla bilgi almak için "Deprem Sigortası Yaptırmak Neden Önemlidir?" okuyabilirsiniz. DASK fiyatları, deprem sonrası yaşanan hasar sonucunda maddi ve manevi kayıplarınız ile kıyaslanamayacak kadar azdır.

Oktay, depremin ne zaman, nerede ve hangi büyüklükte olacağının bilinmediğini bu nedenle depremden korkmak yerine depremin farkında olmak ve deprem için gerekli olan önemleri almanın önemine vurgu yaptı. Oktay, sosyal medyayı özellikle genç nüfusun yakından takip ettiği için, sosyal medya kampanyasını tercih ettiklerini söyledi.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Oktay, kampanya kapsamında neler yaptıklarını şu şekilde açıkladı: “Vatandaşlarımızdan bulundukları şehir, ilçe, kasaba ya da köyde şu anda deprem olsaydı ne yapacaklarına ilişkin görüşlerini yazmalarını ve önerilerini de bizlerle paylaşmalarını bekliyoruz. Bunları AFAD olarak geliştireceğiz ve yeni faaliyetlerimizde yol göstermelerini sağlayacağız. Twitter kullanıcıları, yaptıkları paylaşımlarda '#bugündepremolsaydı' hashtagini kullanarak ve yaşadıkları şehri belirterek, deprem farkındalığının ölçülmesine katkıda bulunabilecek.”

Ayrıca Oktay, “bugündepremolsaydı” hashtag ile paylaşılan içeriklerin, illere göre yenilenerek her gün AFAD tarafından sosyal medyadan yayımlanacak haritalarla duyurulacağına dikkat çekti ve ekledi: “Vatandaşlar, illerinin deprem farkındalığını hafta boyunca takip etmek ve olası depremde yaşayacakları zararları azaltmak için neler yapabileceğini öğrenmek amacıyla AFAD’ın “bugundepremolsaydi.wordpress.com” blog sayfasını ziyaret edebilecek.”

Zorunlu deprem sigortası yaptırmayı ertelemeyin. Sigortam.net üzerinden DASK başvuru formunu doldurun.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL