444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK Sosyal Medya Kampanyası

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, Türkiye’nin sosyal medyayı en çok kullanan ülkelerden biri olduğuna dikkat çekti. Oktay, bu amaçla deprem konusunda farkındalık yaratmak için “Bugün Deprem Olsaydı Ne Yapardınız?” sosyal medya kampanyası başlattıklarını açıkladı.

Türkiye’nin yaklaşık 3’te 2’sinin deprem kuşağı altında bulunduğunu vurgulayan Oktay, Türkiye’de 2013 yılında 25 binin üzerinde deprem meydana geldiğini söyledi. Bu depremlerin çoğunun hissedilmediğini fakat fay hattının sürekli bir hareket halinde olduğuna dikkat çeken Oktay, “Depreme hazırlıklı mıyız?, Hazırlık için neler yapıyoruz?, Deprem gerçekliğinin farkında mıyız?” sorularına odaklanılması gerektiğini söyledi.

Deprem sigortasının önemi ile ilgili daha fazla bilgi almak için "Deprem Sigortası Yaptırmak Neden Önemlidir?" okuyabilirsiniz. DASK fiyatları, deprem sonrası yaşanan hasar sonucunda maddi ve manevi kayıplarınız ile kıyaslanamayacak kadar azdır.

Oktay, depremin ne zaman, nerede ve hangi büyüklükte olacağının bilinmediğini bu nedenle depremden korkmak yerine depremin farkında olmak ve deprem için gerekli olan önemleri almanın önemine vurgu yaptı. Oktay, sosyal medyayı özellikle genç nüfusun yakından takip ettiği için, sosyal medya kampanyasını tercih ettiklerini söyledi.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Oktay, kampanya kapsamında neler yaptıklarını şu şekilde açıkladı: “Vatandaşlarımızdan bulundukları şehir, ilçe, kasaba ya da köyde şu anda deprem olsaydı ne yapacaklarına ilişkin görüşlerini yazmalarını ve önerilerini de bizlerle paylaşmalarını bekliyoruz. Bunları AFAD olarak geliştireceğiz ve yeni faaliyetlerimizde yol göstermelerini sağlayacağız. Twitter kullanıcıları, yaptıkları paylaşımlarda '#bugündepremolsaydı' hashtagini kullanarak ve yaşadıkları şehri belirterek, deprem farkındalığının ölçülmesine katkıda bulunabilecek.”

Ayrıca Oktay, “bugündepremolsaydı” hashtag ile paylaşılan içeriklerin, illere göre yenilenerek her gün AFAD tarafından sosyal medyadan yayımlanacak haritalarla duyurulacağına dikkat çekti ve ekledi: “Vatandaşlar, illerinin deprem farkındalığını hafta boyunca takip etmek ve olası depremde yaşayacakları zararları azaltmak için neler yapabileceğini öğrenmek amacıyla AFAD’ın “bugundepremolsaydi.wordpress.com” blog sayfasını ziyaret edebilecek.”

Zorunlu deprem sigortası yaptırmayı ertelemeyin. Sigortam.net üzerinden DASK başvuru formunu doldurun.


Benzer İçerikler

Türkiye’nin Sadece %41’i DASK’lı

Deprem sonrası hasar ve kayıpların karşılanması adına yaptırılması zorunlu olan, zorunlu deprem sigortası (DASK) yaptırma oranı %41'de kaldı.

Devamını Oku

Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatları

Siz de konutunuzun zorunlu deprem sigortası fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız zorunlu deprem sigortası ile ilgili bu içeriğimize mutlaka göz atın.

Devamını Oku

Konutların Yalnızca Dörtte Biri Sigorta Sahibi

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından kamuoyu ile paylaşılan verilere göre, 2012 Mart ayı sonu itibariyle Türkiye’de bulunan konut sayısı toplamda 16 milyon 375 bin 840 adete ulaştı. 

Devamını Oku