444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK 3. Kısa Film Yarışması Sonuçlandı

HaberTürk
 
Ankara Üniversitesi'nden Uğur Ferhat Korkmaz birinci oldu
 
Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK)Depremi Kaderine Bırakma!” temalı 3. Kısa Film Yarışması sonuçlandı.
 
Üniversitelerin iletişim ve güzel sanatlar fakültelerinde eğitim gören öğrencilere yönelik yarışmada, Ankara Üniversitesi’nden Uğur Ferhat Korkmaz “Tükenmez Kalemler” filmiyle birinci, Akdeniz Üniversitesi’nden Mesut Zümre “Saksı” filmiyle ikinci, Ege Üniversitesi’nden Kerem Altın “Çağrı” filmiyle üçüncü oldu.
 
Yarışmada birinci MacBook Pro ve Sony HXR MC2000E kamera, ikinci MacBook Pro, üçüncü iMac’le ödüllendirilecek. DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı yarışmanın gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyeti belirterek “Üç yıldır düzenli devam eden yarışmamızı her seferinde biraz daha geliştirmek ve daha çok öğrenciye ulaşmak için çaba sarf ediyoruz. Gelen talepler doğrultusunda, önümüzdeki yıllarda yarışmanın kapsamını genişletmeyi hedefliyoruz” dedi.

 


Benzer İçerikler

DASK´ın 2011 Hedefi 4 Milyon Poliçe

DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, 3,4 milyon konutun depreme karşı sigortalı olduğunu belirterek, 'Yapacağımız etkinlikler ile sene sonunda bu sayı 4 milyonu bulabilir'.

Devamını Oku

DASK Yenileme İndiriminden Nasıl Yararlanılır?

2014 yılına kadar DASK poliçelerini ilk defa yenileyenler %20 poliçe yenileme indiriminden yararlanırlar. Bu tarihten sonraki yenilemeler için indirim %10 oranında uygulanır.

Devamını Oku

DASK 3. Kısa Film Yarışması Sonuçlandı

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) “Depremi Kaderine Bırakma!” temalı 3. Kısa Film Yarışması sonuçlandı.

Devamını Oku