DASK 3. Kısa Film Yarışması Sonuçlandı | Dask Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK 3. Kısa Film Yarışması Sonuçlandı

HaberTürk
 
Ankara Üniversitesi'nden Uğur Ferhat Korkmaz birinci oldu
 
Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK)Depremi Kaderine Bırakma!” temalı 3. Kısa Film Yarışması sonuçlandı.
 
Üniversitelerin iletişim ve güzel sanatlar fakültelerinde eğitim gören öğrencilere yönelik yarışmada, Ankara Üniversitesi’nden Uğur Ferhat Korkmaz “Tükenmez Kalemler” filmiyle birinci, Akdeniz Üniversitesi’nden Mesut Zümre “Saksı” filmiyle ikinci, Ege Üniversitesi’nden Kerem Altın “Çağrı” filmiyle üçüncü oldu.
 
Yarışmada birinci MacBook Pro ve Sony HXR MC2000E kamera, ikinci MacBook Pro, üçüncü iMac’le ödüllendirilecek. DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı yarışmanın gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyeti belirterek “Üç yıldır düzenli devam eden yarışmamızı her seferinde biraz daha geliştirmek ve daha çok öğrenciye ulaşmak için çaba sarf ediyoruz. Gelen talepler doğrultusunda, önümüzdeki yıllarda yarışmanın kapsamını genişletmeyi hedefliyoruz” dedi.

 


Benzer İçerikler

DASK’ta Genel Şartlar Belirlendi

Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığının konuya ilişkin kararı Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.

Devamını Oku

Dask Simav`a 1.5 Milyon TL Ödedi

DASK, Kütahya‘nın Simav ilçesinde meydana gelen depremde hasar gören bin 100 Zorunlu Deprem Sigortalı konuttan 375‘ine yaptığı tazminat ödemesinin toplamda 1,5 milyon liraya ulaştığı açıklandı.

Devamını Oku

Zorunlu Deprem Sigortasına Yeterli İlgi Yok

Nüfusunun Yüzde 98'i Deprem Riski Altına Olan Türkiye'de, Zorunlu Deprem Sigortasına Yeterli İlginin Olmadığı Bildirildi 

Devamını Oku