444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası için Ankara’da Akademisyenlerle Buluştu

Kobipostası
 
Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Zorunlu Deprem Sigortası bilincini artırma ve sigortayı yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında akademisyenlerle yaptığı toplantıların ikincisini Ankara’da düzenledi. DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı’nın evsahipliğindeki toplantıda kurum ve Zorunlu Deprem Sigortası hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı, kurumun öğretim üyeleriyle nasıl işbirlikleri yapabileceği konuşuldu. Toplantıya Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’nden deprem ve ilgili alanlarda çalışma yürüten öğretim üyeleri katıldı.
 
Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), deprem ve ilgili alanlarda çalışma yürüten öğretim üyeleriyle DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı’nın evsahipliğinde Ankara’da buluştu. DASK’ın Zorunlu Deprem Sigortası bilincini artırma ve sigortayı yaygınlaştırma amacıyla düzenlediği toplantıda akademisyenlere kurum ve sigorta hakkında detaylı bilgi verildi. Öğretim üyelerinin sorularının da yanıtlandığı toplantıda akademisyenlerden kamuoyuna yönelik açıklamalarında Zorunlu Deprem Sigortası’nın önemine değinmeleri ve vatandaşları sigortaya teşvik etmeleri istendi.
DASK Yönetim Kurulu Başkanı Yazıcı, toplantının amacını şu sözlerle anlattı:
 

 

 

 
“Zorunlu deprem sigortası sistemini yürütmekle sorumlu kurumumuz, depremle ilgili bilinçlendirme çalışmalarını da misyonunun bir parçası olarak görüyor. Ancak deprem bilincinin gelişmesi için önümüzde kat edilmesi gereken uzun bir yol var. Bu toplantıyı organize ederek faaliyetlerimizi ve sonuçlarını, deprem konusunda değerli çalışmalar yapan akademisyenlerimizle paylaşmak, onların görüş ve önerilerini almak istedik. Hepsi kendi alanında birer referans olan değerli öğretim üyelerimizin Zorunlu Deprem Sigortasının öneminin anlatılması konusunda ellerinden gelen katkıyı sunacaklarına inanıyoruz.”
 
DASK, akademisyenlerle ilk buluşmasını İstanbul’da gerçekleştirmişti. Kurum, önümüzdeki dönemde İzmir’deki üniversitelerde çalışma yürüten akademisyenlerle de bir araya gelmeyi planlıyor.
 
Ankara’daki toplantıya Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Ahmet Yakut, Prof. Dr. Çetin Yılmaz, Prof. Dr. Haluk Sucuoğlu, Prof. Dr. Polat Gülkan, Doç. Dr. Sadık Bakır, Prof. Dr. Semih Yücemen, Doç. Dr. Sinan Akar, Prof. Dr. Yener Özkan, Maden Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. Şebnem Düzgün, Uygulamalı Matematik Enstitüsü’nden Doç. Dr. Sevtap Selçuk Kestel, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden Prof. Dr. Murat Balamir, Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği’nden Prof. Dr. Erçin Kasapoğlu katıldı.

Benzer İçerikler

Türkiye’nin Sadece %41’i DASK’lı

Deprem sonrası hasar ve kayıpların karşılanması adına yaptırılması zorunlu olan, zorunlu deprem sigortası (DASK) yaptırma oranı %41'de kaldı.

Devamını Oku

Su ve Elektrik Aboneliği için DASK Şartı 18 Ağustos’ta Başlıyor

Zorunlu deprem sigortasının varlığı ve geçerliliği, tapu işlemlerinde, su ve elektrik abonelik işlemlerinde ve konut kredisi işlemlerinde kontrol edilecek.

Devamını Oku

DASK Sigortasını Yenileyenlere İndirim!

Süresi dolan zorunlu deprem sigortası poliçesini 30 gün içinde yenileyenler Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK)’nun sunduğu % 20 indirim fırsatını yakalıyor.

Devamını Oku