DASK’ın Amaçları Neler?

DASK diğer adı ile Doğal Afet Sigortaları Kurumu güvencesi ile yapılan deprem sigortası; ülkemizde büyük can ve mal kayıplarına sebebiyet veren doğal afetleri en az hasar ile atlatmak için yapılan bir sigorta türüdür.

17 Ağustos depremi ile önemi iyice anlaşılan DASK, kar amacı gütmeyen, işlerini sigorta tekniğine uygun olarak yöneten kurumlar tarafından yönetilir.

Ne yazık ki ülkemiz jeolojik, topografik karakteristiği ve iklim yapısı sebebi ile doğal afetlerle sıklıkla karşılaşmaya müsait.

Ancak ihtiyacınıza göre edineceğiniz bir deprem sigrortası poliçesi sayesinde maddi kayıpları telafi edecek bir güvenceye sahip olma imkanını DASK bizlere sunuyor. 

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Üstelik DASK sigortasında poliçe bedeli binalar için sabit olmasından dolayı sigorta şirketlerinin arasında ödenecek primlerde de fark bulunmuyor.

DASK’ın Amaçları 
 

 • Bütün konutları depreme karşı, güvence altına almak,
   
 • Mali hasarların yükünü reasüre ederek, paylaşmak,
   
 • Devletin, deprem kaynaklı giderlerini azaltmak ve gelecekte oluşabilecek hasarlar için fon oluşturmak,
   
 • Ülkemizde sağlıklı yapılaşmaya katkı sağlamak,
   
 • Toplum genelinde, sigorta bilincinin gelişmesine katkı sağlamak,

Birçok amaç olmak üzere temelinde güven yatan DASK ile kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için çok geç kalmadan harekete geçin.

Deprem sigortası yaptırmak veya vadesi dolmuş deprem poliçesini yenilemek  için Sigortam.net’e gelerek dask başvuru formunu doldurun, olası doğal afet anında oluşabilecek hasarlarınızı güvenceye alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL