DASK'ın Amaçları Neler | DASK | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK’ın Amaçları Neler?

DASK diğer adı ile Doğal Afet Sigortaları Kurumu güvencesi ile yapılan deprem sigortası; ülkemizde büyük can ve mal kayıplarına sebebiyet veren doğal afetleri en az hasar ile atlatmak için yapılan bir sigorta türüdür.

17 Ağustos depremi ile önemi iyice anlaşılan DASK, kar amacı gütmeyen, işlerini sigorta tekniğine uygun olarak yöneten kurumlar tarafından yönetilir.

Ne yazık ki ülkemiz jeolojik, topografik karakteristiği ve iklim yapısı sebebi ile doğal afetlerle sıklıkla karşılaşmaya müsait.

Ancak ihtiyacınıza göre edineceğiniz bir deprem sigrortası poliçesi sayesinde maddi kayıpları telafi edecek bir güvenceye sahip olma imkanını DASK bizlere sunuyor. 

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Üstelik DASK sigortasında poliçe bedeli binalar için sabit olmasından dolayı sigorta şirketlerinin arasında ödenecek primlerde de fark bulunmuyor.

DASK’ın Amaçları 
 

 • Bütün konutları depreme karşı, güvence altına almak,
   
 • Mali hasarların yükünü reasüre ederek, paylaşmak,
   
 • Devletin, deprem kaynaklı giderlerini azaltmak ve gelecekte oluşabilecek hasarlar için fon oluşturmak,
   
 • Ülkemizde sağlıklı yapılaşmaya katkı sağlamak,
   
 • Toplum genelinde, sigorta bilincinin gelişmesine katkı sağlamak,

Birçok amaç olmak üzere temelinde güven yatan DASK ile kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için çok geç kalmadan harekete geçin.

Deprem sigortası yaptırmak veya vadesi dolmuş deprem poliçesini yenilemek  için Sigortam.net’e gelerek dask başvuru formunu doldurun, olası doğal afet anında oluşabilecek hasarlarınızı güvenceye alın.


Benzer İçerikler

Neden Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırmalısınız?

587 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 27 Eylül 2000 tarihinden itibaren yürürlüğe giren zorunlu deprem sigortası, deprem ile oluşacak maddi zararları sigorta bedeli kadar kapsar.

Devamını Oku

DASK’ta Sigortalılara Avans Ödeme Şansı

Hazine Müsteşarlığı'nın zorunlu deprem sigortası (DASK) genel şartlarında yaptığı değişiklikle artık sigortalılar deprem sonrasında avans ödemesi alabilecekler.

Devamını Oku

Deprem Sonrası Hasar Bildirim Süreci

Deprem sonrası oluşan hasar bildirimi için Doğal Afet Sigortaları Kurumu’na mutlaka haber vermelisiniz. Dikkat edin, geç kalabilirsiniz!

Devamını Oku