DASK TIR'ı Sosyal Sorumlulukta Dünya Finaline Çıktı
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK TIR’ı Sosyal Sorumlulukta Dünya Finaline Çıktı

Haberdar
 
Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Fay Hatları TIR’ı projesiyle Sabre Awards’un Finansal Hizmetler kategorisinde finale kaldı. Katılımcı sayısı ve sektörel büyüklüğü bakımından PR alanının en büyük yarışması görülen Sabre’de DASK’ın derecesi 18 Mayıs’ta Prag’da yapılacak törende açıklanacak. Kurum, Finansal Hizmetler kategorisinde Societe Generale, Noor Islamic Bank, ING Belgium ve IFA Promotion ile yarışıyor. Bu sene uluslararası bir yarışmada ikinci defa finale kalıyor. Fay Hatları TIR’ı PR News’un Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nin Kamu Projeleri kategorisinde de ödüle layık görülmüştü. Proje aynı zamanda uluslararası itibarı olan halkla ilişkiler birliği International Public Relations Association’ın (IPRA) Frontline adlı online dergisinde yer buldu. Derginin mart sayısında yayınlanan ‘Deprem sigortası bilinci yaratmak’ adlı makalede, Türkiye turunda, deprem ve deprem sigortası bilincini artırmayı içeren eğitimler ile projenin sonuçları mercek altına alındı. DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı Fay Hatları TIR’ı projesiyle kazandıkları başarılardan duydukları memnuniyeti şöyle ifade etti: “Bu projeye deprem bilincinin gelişmesine katkıda bulunmak ve deprem sigortasının önemini anlatmak için başladık. Bu çabamızın uluslararası platformda da takdir toplaması bizi çok memnun ediyor. Bugüne kadar Kuzey ve Batı Anadolu Fay Hatları üzerindeki toplam 30 il ve 16 ilçeyi dolaşarak 110 bin kişiye ulaşan deprem simülasyon TIR’ımız bu sene yolculuğuna Doğu Anadolu Fay Hatları üzerinde devam edecek.”HEDEF DOĞU ANADOLU TURUYLA 160 BİN KİŞİYE ULAŞMAK’. Fay hatları üzerindeki deprem riski fazla illeri dolaşarak uygulamalı eğitim veren simülasyon TIR’ı, 2011 sonbaharında Doğu Anadolu Fay Hatları üzerinde üçüncü yolculuğuna çıkacak. Projenin bu ayağında yaklaşık 100 eğitim semineri verilmesi öngörülüyor. DASK, bu üçüncü turda 50 bin kişi ile buluşmayı hedefliyor. Böylece Kuzey ve Batı Anadolu fay hatları üzerinde yapılan ilk iki yolculukla birlikte üçüncü tur sonunda toplam 160 bin kişiye ulaşılacak. Doğu Anadolu TIR’ı, yolculuğu boyunca 9 il ve 13 ilçeye gidecek. TIR’ın Diyarbakır’dan başlayacak yolculuğu Mersin’de son bulacak.

Benzer İçerikler

DASK’ı Olmayan Konuta Elektrik, Su, Doğalgaz Yok

Zorunlu Deprem Sigortası’nın yaygınlaşması amacıyla Hazine tarafından hazırlanan DASK yasa taslağı vatandaşlara çeşitli yaptırımlar getirecek.

Devamını Oku

Su ve Elektrik Aboneliği için DASK Şartı 18 Ağustos’ta Başlıyor

Zorunlu deprem sigortasının varlığı ve geçerliliği, tapu işlemlerinde, su ve elektrik abonelik işlemlerinde ve konut kredisi işlemlerinde kontrol edilecek.

Devamını Oku

DASK Yenileme İndiriminden Nasıl Yararlanılır?

2014 yılına kadar DASK poliçelerini ilk defa yenileyenler %20 poliçe yenileme indiriminden yararlanırlar. Bu tarihten sonraki yenilemeler için indirim %10 oranında uygulanır.

Devamını Oku