Deprem Hasarında Yapılacaklar| Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Zorunlu Deprem Sigortanız Varsa Hasar Anında Ne Yapmalısınız?

Son yıllarda yaşadığımız büyük depremler nedeniyle ülkemizin deprem kuşağında yer aldığını artık hepimiz biliyoruz. Şimdiye kadar meydana gelen bir çok depremin yanı sıra bilim adamları bundan sonra da çeşitli büyüklükte depremlerin olacağını belirtiyorlar. Depremler nedeniyle gerçekleşen can kayıpları yanı sıra birçok kişi evini, işyerini, malını ve mülkünü maalesef kaybedebilmektedir.
DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!
Bu gerçekten yola çıkarak devletimiz mülk sahiplerinin Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmasını zorunlu kılmıştır. Bu sigorta ile deprem sonucu oluşan maddi hasarları telafi eden somut bir güvenceye sahip olunmaktadır.
 
Diğer taraftan da konu sosyal sorumluluk olarak ele alındığında deprem anında konutların tamamı hasar görmese dahi Zorunlu Deprem Sigortasına ödenen az miktardaki primle oluşan büyük havuzundan evi hasar gören DASK poliçesi sahibi depremzedelerin hasarının ödenmesi sağlanır. Bu şekilde de sosyal dayanışmanın  en güzel örneği gösterilmiş olur…

Benzer İçerikler

Zorunlu Deprem Sigortası Primi Nasıl Ödenir?

Zorunlu deprem sigortası primi poliçe düzenlendiği zaman yılda 1 kez olmak üzere peşin olarak ödenir.

Devamını Oku

Deprem Sonrasında Zarar Gören Bina İçin Nasıl Tazminat Talebinde Bulunulur?

Öncelikle hasar ihbarında bulunulması gerekir. Hasar durumunda DASK idaresine gönderilecek belge ve bilgiler ise şu şekilde listelenmiştir.

Devamını Oku

Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Zorunlu deprem sigortasını yaptırırken beyan edilen bilgilerin tam ve eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir.

Devamını Oku