444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK, Deprem Riskine Telefon Kulübesi ve Otomobille Dikkat Çekecek

05 Haziran 2010
Radikal - Ekonomi
 

Ev haline getirilmiş kulübe ve otomobil Kadıköy ve Bakırköy’de meydanlarda sergilenecek.

 

deprem riskine dask kampanyası

Olası bir depremde evlerin çoğunun zarar göreceğini belirten DASK, yeni kampanyasıyla ev haline getirilmiş telefon kulübesi ve otomobili sergileyecek
 
İSTANBUL - Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), ‘Türkiye’de olabilecek en riskli depremde nüfusun büyük çoğunluğu hayatta kalacak. Ya Evleri?’ sloganıyla başlattığı yeni iletişim kampanyasında ev haline getirilmiş telefon kulübesi ve otomobili, Kadıköy ve Bakırköy meydanlarına taşıdı. 
 
DASK’tan yapılan açıklamada, depremden sonra hayata yeniden başlayabilmek için Zorunlu Deprem Sigortası’nın önemini vurgulayan reklam filmi ve ilanlarda, depremde konutlarını kaybettikten sonra sigortaları olmadığı için telefon kulübesi, otomobil, konteynır, çocuk parkı, ağaç kovuğu gibi mekanları ev olarak kullanmak zorunda kalan ailelerin konu edildiği ifade edildi. 
 
 
Sokak projesi çerçevesinde üç gün boyunca telefon kulübesi Kadıköy’deki Boğa Heykeli’nin, otomobil ise Bakırköy Carousel Alışveriş Merkezi’nin yanında duracak. Reklam filminde rol alan oyuncular, 08.00-24.00 saatleri arasında meydanlardaki telefon kulübesi ve otomobilden oluşturulan evlerde gündelik yaşamlarına devam ederek sigorta yaptırılmaması durumunda depremden sonra hayatın nasıl olacağına dikkati çekecek. Etkinliklerde ‘Deprem geçecek, hayat devam edecek. Sallanmayın, ayda yaklaşık 11 liraya Zorunlu Deprem Sigortanızı yaptırın’ mesajı verilecek. 
 

Okumaya Devam Edin

Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR'ı Anıtpark'ta

14 Haziran 2010 Pazartesi
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem  Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle hayata geçirilen Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR'ı Düzce’ye geldi.

DASK Türkiye Genelinde 3,5 Milyon Poliçeye Ulaştı

04 Haziran 2010 Cuma

DASK Yönetim Kurulu Başkanı İdris Serdar, Türkiye genelinde 3,5 milyon poliçeye ulaştıklarını belirtti.

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası için Akademisyenlerle Buluştu

26 Mayıs 2010 Çarşamba
DASK, Zorunlu Deprem Sigortası bilincini artırma ve sigortayı yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında deprem ve ilgili alanlarda çalışma yürüten akademisyenlerle buluştu.