444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK, Deprem Riskine Telefon Kulübesi ve Otomobille Dikkat Çekecek

Radikal – Ekonomi
 

Ev haline getirilmiş kulübe ve otomobil Kadıköy ve Bakırköy’de meydanlarda sergilenecek.

 

deprem riskine dask kampanyası

Olası bir depremde evlerin çoğunun zarar göreceğini belirten DASK, yeni kampanyasıyla ev haline getirilmiş telefon kulübesi ve otomobili sergileyecek
 
İSTANBUL – Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), ‘Türkiye’de olabilecek en riskli depremde nüfusun büyük çoğunluğu hayatta kalacak. Ya Evleri?’ sloganıyla başlattığı yeni iletişim kampanyasında ev haline getirilmiş telefon kulübesi ve otomobili, Kadıköy ve Bakırköy meydanlarına taşıdı. 
 
DASK’tan yapılan açıklamada, depremden sonra hayata yeniden başlayabilmek için Zorunlu Deprem Sigortası’nın önemini vurgulayan reklam filmi ve ilanlarda, depremde konutlarını kaybettikten sonra sigortaları olmadığı için telefon kulübesi, otomobil, konteynır, çocuk parkı, ağaç kovuğu gibi mekanları ev olarak kullanmak zorunda kalan ailelerin konu edildiği ifade edildi. 

 
 

Sokak projesi çerçevesinde üç gün boyunca telefon kulübesi Kadıköy’deki Boğa Heykeli’nin, otomobil ise Bakırköy Carousel Alışveriş Merkezi’nin yanında duracak. Reklam filminde rol alan oyuncular, 08.00-24.00 saatleri arasında meydanlardaki telefon kulübesi ve otomobilden oluşturulan evlerde gündelik yaşamlarına devam ederek sigorta yaptırılmaması durumunda depremden sonra hayatın nasıl olacağına dikkati çekecek. Etkinliklerde ‘Deprem geçecek, hayat devam edecek. Sallanmayın, ayda yaklaşık 11 liraya Zorunlu Deprem Sigortanızı yaptırın’ mesajı verilecek. 

 

Benzer İçerikler

Deprem Sigortası Poliçesini Yenileyene Avantaj

Zorunlu Deprem Sigortası'nı yaygınlaştırmak için poliçelerini yenileyenlere uygulanan yüzde 20 oranındaki yenileme indirimi sürecek.

Devamını Oku

‘Deprem Tırı’, Batı Anadolu Yollarında

''Deprem Tırı''ndan yararlanılarak Batı Anadolu Fay Hatları'nda bulunan 10 il ve 14 ilçede 50 binden fazla kişiye deprem eğitimi verilecek projenin başlangıcı, Bursa'dan verildi.

Devamını Oku

DASK Türkiye Genelinde 3,5 Milyon Poliçeye Ulaştı

DASK Yönetim Kurulu Başkanı İdris Serdar, Türkiye genelinde 3,5 milyon poliçeye ulaştıklarını belirtti.

Devamını Oku