Deprem Riskine Dask Kampanyası - Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK, Deprem Riskine Telefon Kulübesi ve Otomobille Dikkat Çekecek

Radikal – Ekonomi
 

Ev haline getirilmiş kulübe ve otomobil Kadıköy ve Bakırköy’de meydanlarda sergilenecek.

 

deprem riskine dask kampanyası

Olası bir depremde evlerin çoğunun zarar göreceğini belirten DASK, yeni kampanyasıyla ev haline getirilmiş telefon kulübesi ve otomobili sergileyecek
 
İSTANBUL – Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), ‘Türkiye’de olabilecek en riskli depremde nüfusun büyük çoğunluğu hayatta kalacak. Ya Evleri?’ sloganıyla başlattığı yeni iletişim kampanyasında ev haline getirilmiş telefon kulübesi ve otomobili, Kadıköy ve Bakırköy meydanlarına taşıdı. 
 
DASK’tan yapılan açıklamada, depremden sonra hayata yeniden başlayabilmek için Zorunlu Deprem Sigortası’nın önemini vurgulayan reklam filmi ve ilanlarda, depremde konutlarını kaybettikten sonra sigortaları olmadığı için telefon kulübesi, otomobil, konteynır, çocuk parkı, ağaç kovuğu gibi mekanları ev olarak kullanmak zorunda kalan ailelerin konu edildiği ifade edildi. 

 
 

Sokak projesi çerçevesinde üç gün boyunca telefon kulübesi Kadıköy’deki Boğa Heykeli’nin, otomobil ise Bakırköy Carousel Alışveriş Merkezi’nin yanında duracak. Reklam filminde rol alan oyuncular, 08.00-24.00 saatleri arasında meydanlardaki telefon kulübesi ve otomobilden oluşturulan evlerde gündelik yaşamlarına devam ederek sigorta yaptırılmaması durumunda depremden sonra hayatın nasıl olacağına dikkati çekecek. Etkinliklerde ‘Deprem geçecek, hayat devam edecek. Sallanmayın, ayda yaklaşık 11 liraya Zorunlu Deprem Sigortanızı yaptırın’ mesajı verilecek. 

 

Benzer İçerikler

6 Milyon Bina DASK Kapsamında Yer Alıyor

Türkiye’deki 6 milyonun üzerindeki bina deprem sigortası kapsamda yer aldı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay konuyla ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Devamını Oku

DASK Sosyal Medya Kampanyası

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) tarafından deprem konusunda farkındalık yaratmak için “Bugün Deprem Olsaydı Ne Yapardınız?” sosyal medya kampanyası başlatıldı.

Devamını Oku

Deprem Sigortası Unutulmuş

Kütahya Simav’da meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem, dikkatleri Zorunlu Deprem Sigortası’na çevirdi. Kütahya’da kapsama giren 125 bin konut bulunurken, bunların 18 bin 196’sı sigortalı.

Devamını Oku