49.375 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Türkiye'deki Deprem Sigortasına Sahip Konut Sayısı

29 Mayıs 2014

DASK diğer adıyla Doğal Afet Sigortaları Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, Türkiye’de 52 şehrin birinci ve ikinci deprem bölgesinde olduğunu ve şu anda 6 milyon 350 bin konutun deprem sigortası bulunduğunu belirtti.

Bu oran, sigorta yaptırılması gereken konutların yaklaşık oalrak %36’sına karşılık geliyor. 2000 yılından bu yana yüzde 4 olan zorunlu deprem sigortası oranı geçen yıllarda %36’ya yükseldi. 

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Elbette yeterli değil diyen Selamet Yazıcı Yalova, Bolu, Düzce ve Tekirdağ’ın 50’nin üzerinde bir oranla Türkiye’deki en yüksek sigortaya sahip olan iller olduğunu belirtti.

Afetler dünyanın bir çok yerinde görüldüğünü ifade eden Yazıcı; ‘’Afetlere asıl olarak sebebiyet verdiğini, doğa olayını afet diye nitelendiriyoruz. Afete mal kaybı ve can kaybına neden olduğu zamanlarda afet diyoruz.

Gelişmiş ülkelerde doğal afet olması durumunda daha az can kaybı yaşanıyor. Ayrıca ekonomik kayıpların bir kısmı sigorta ile telafi ediliyor.’’açıklamasında bulunarak, Yeni Zelanda’da meydana gelen deprem örneğini verdi. 

‘’Yeni  Zelanda’da meydana gelen depremde, 20 milyar dolarlık mali kayıp olduğunu, ancak bunun %80’ini sigorta mekanizmaları tarafından telafi edildi.’’ ifadelerini kullandı.

Sizler de telafisi olmayacak zararlara engel olmak için DASK sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin, doğal afetlere hazırlıklı olun. Kolay ve hızlı bir şekilde teklif almak için Sigortam.net’e gelerek dask başvuru formunu doldurun. 


Okumaya Devam Edin

AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, Sigorta Bilincini Yaymak İçin En Etkili Yöntemin Hangisi Olduğunu Söyledi?

Akut Başkanı Nasuh Mahruki insanların doğal afetler karşısında bilinçli olabilmeleri için eğitimin her çeşit algıya hitap edebilmesi gerektiğini söyledi.

DASK'ta Potansiyel Var

İdris Serdar, DASK’ın 2000 yılından bu yana 2,6 milyona yakın konutu sigortaladığı, ancak amaçlarının  Türkiye genelindeki tüm konutların teminat altına almak olduğunu kaydetti.

Deprem TIR'ında 6 Şiddetinde Deprem Yaşatıldı

DASK’ın, deprem ve Zorunlu Deprem Sigortası bilincini arttırmaya yönelik yeni projesi Batı Anadolu Fay Hatları TIR'ı, etkinliklerine Balıkesir'de başladı