Deprem Sigortası Yaptırmanın Üç Önemli Yararı

deprem sigortasının yararlarıDeprem sigortasının yararları nelerdir? Deprem sigortasının avantajları nelerdir? soruları zorunlu deprem sigortası yaptırmayı düşünenlerin merak ettiği konuların başında geliyor.

Deprem sigortası zorunlu olarak yaptırılması gereken bir sigorta çeşidi olduğu için avantajları da bir o kadar önemli hale geliyor.

Peki deprem sigortasının yararları nelerdir? Liste halinde hazırladığımız deprem sigortası faydaları hakkında yazımızın devamından bilgi alabilirsiniz.

 

Deprem doğal bir olaydır ve engellenmesi ne yazık ki mümkün değildir. Yaşanılan depremler şiddetine bağlı olarak büyük hasarlar meydana getirmektedir.

Ülkemiz jeopolitik konumundan dolayı fay hatları üzerinde bulunur ve bu nedenle depremler küçük ve büyük şiddetli olmak üzere sıkça yaşanmaktadır. Depremi önleyemesek de depremin vereceği zararları en aza indirmemiz mümkündür.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Bunun için deprem sigortasının yaptırılması gerekir. Konunun öneminden dolayı deprem sigortası ülkemizde yaptırılması zorunlu olan sigortalardan biri olmuştur.

Afet Sigortaları Kanunu DASK sigortası yaptırmayanlar için bir takım kurallar koymuştur. Eğer deprem sigortanız varsa tüm bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Fakat yoksa tam tersi durum geçerli olacaktır. Peki deprem sigortasının yararları nelerdir? Aşağıdaki listemizden öğrenebilirsiniz.

Deprem Sigortasının Yararları Nelerdir?

  • Zorunlu deprem sigortasını yaptırmayanlar konut kredisi, konut yapma yardımı ve depremden dolayı binanın hasar alması durumunda devletin sunduğu yardımlardan faydalanamaz. Dolayısı ile çıkacak tüm masraflar kişinin bütçesinden karşılanır. Deprem sigortası yaptırıldığında ise bu durumun tam tersi olur, sigortalı kişinin bütçesi korunur.
  • Artık deprem sigortası olmayanlar evine elektrik, su ve doğal gaz bağlatamıyor. Bu bağlatma işlemlerini yaptırmak için ilgili kuruluşa gittiğinde ise deprem sigortasının yaptırılmış olduğuna dair resmi belge isteniyor. Eğer bu belge sunulamazsa işlemler gerçekleştirilmiyor. Konu ile ilgili haberin detaylarına “Deprem Sigortası Yaptırmayana Su ve Elektrik Aboneliği Yok” yazımızdan ulaşabilirsiniz. DASK sigortası olanlar tüm bu işlemleri rahat bir şekilde gerçekleştirebiliyor.
  • Evinizi birçok riske karşı korumanız için gerekli olan konut sigortasını da ancak deprem sigortanız varsa yaptırabilirsiniz. Konut sigortası ile en değerli mekanınız olan evinizi deprem, sel-su baskını, yangın, hırsızlık, gibi olumsuzluklara karşı güvence altına almış olursunuz. İsterseniz eşya teminatını da poliçenize ekleterek, büyük maddi birikimlerle satın aldığınız eşyaları da güvence kapsamına alabilirsiniz.

Ayrıca ödediğiniz sizin için küçük de olsa deprem sigortası primleri ile depremzedelere büyük destek verirsiniz.

En özel mekanınız olan yuvanızı depreme karşı koruyun, riskler yaşamadan bütçenizi zorlamadan güvence altında olun. En uygun deprem sigortası fiyatlarına kolay ve hızlı şekilde ulaşmak için Sigortam.net üzerinden DASK başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL