444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Fay Hatları Tır'ı Batı Anadolu Turunun İlk Yarısında 37 Bin 500 Kişiye Ulaştı

01 Kasım 2010
Haberx.com
 
Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nun (DASK), Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle deprem ve Zorunlu Deprem Sigortası bilincini artırmak için yola çıkardığı Batı Anadolu Fay Hatları TIR'ı 6 il ve 8 ilçeden oluşan ilk 14 durağını ziyaret ederek yolculuğunun yarısını tamamladı.
DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!
Simülasyon TIR'ındaki uygulamalı deprem eğitimi ve bugüne kadar verilen 66 seminerle 37 bin 500 kişiye ulaşıldı.
 
Batı Anadolu Fay Hatları TIR'ının elde ettiği başarının beklentilerini aştığını dile getiren DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, TIR'a ve eğitimlere gösterilen ilgiden son derece memnun olduklarını ifade etti. Batı Anadolu turuna 50 bin kişiye ulaşma hedefiyle çıkan TIR'ın yolun yarısında 37 bin 500 kişiyle buluştuğunu kaydeden Yazıcı, deprem eğitiminde sürekliliğin önemine dikkat çekerek, 'Genelde deprem bilincini artırmak, özelde Zorunlu Deprem Sigortası'nı yaygınlaştırmak için sadece son iki yılda 51 il ve 23 ilçe olmak üzere toplam 74 merkezi ziyaret edip halka ve kamu görevlilerine eğitimler verdik. Türkiye'nin yarısından fazlasını dolaştık. Buna önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz. Bir sonraki hedefimiz, ilkbahar aylarında deprem simülasyon TIR'ımızla Güneydoğu Anadolu Fay Hattı üzerinde yolculuğumuza devam etmek' diye konuştu.
 
Bugüne kadar Bursa, Bandırma, Biga, Edremit, Balıkesir, Bergama, İzmir, Manisa, Akhisar, Salihli, Simav, Afyonkarahisar, Dinar ve Burdur'u ziyaret eden Batı Anadolu Fay Hatları TIR'ı yolculuğuna Denizli, Nazilli, Aydın, Kuşadası, Milas, Bodrum, Muğla, Marmaris, ve Fethiye ve İstanbul'u ziyaret ederek devam edecek. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü çalışanlarının il ve ilçelerde verdiği eğitimlerin yanı sıra Prof. Dr. Üstün Dökmen Denizli, Aydın ve Muğla'da erteleme psikolojisinin deprem tehdidi altındaki bir ülkede yaratacağı karmaşık sonuçları ve bunun önüne geçme yöntemlerini anlatacak. Batı Anadolu Fay Hatları turu 12 Kasım Düzce depreminin yıldönümünde İstanbul'da sona erecek

Okumaya Devam Edin

AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, Sigorta Bilincini Yaymak İçin En Etkili Yöntemin Hangisi Olduğunu Söyledi?

18 Ağustos 2010 Çarşamba
Akut Başkanı Nasuh Mahruki insanların doğal afetler karşısında bilinçli olabilmeleri için eğitimin her çeşit algıya hitap edebilmesi gerektiğini söyledi.

DASK'ta Potansiyel Var

29 Eylül 2010 Çarşamba
İdris Serdar, DASK’ın 2000 yılından bu yana 2,6 milyona yakın konutu sigortaladığı, ancak amaçlarının  Türkiye genelindeki tüm konutların teminat altına almak olduğunu kaydetti.

Deprem TIR'ında 6 Şiddetinde Deprem Yaşatıldı

01 Ekim 2010 Cuma

DASK’ın, deprem ve Zorunlu Deprem Sigortası bilincini arttırmaya yönelik yeni projesi Batı Anadolu Fay Hatları TIR'ı, etkinliklerine Balıkesir'de başladı