Fay Hatları Tır'ı Batı Anadolu Turunun İlk Yarısında 37 Bin 500 Kişiye Ulaştı- Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Fay Hatları Tır’ı Batı Anadolu Turunun İlk Yarısında 37 Bin 500 Kişiye Ulaştı

Haberx.com
 
Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nun (DASK), Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle deprem ve Zorunlu Deprem Sigortası bilincini artırmak için yola çıkardığı Batı Anadolu Fay Hatları TIR'ı 6 il ve 8 ilçeden oluşan ilk 14 durağını ziyaret ederek yolculuğunun yarısını tamamladı.
DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!
Simülasyon TIR'ındaki uygulamalı deprem eğitimi ve bugüne kadar verilen 66 seminerle 37 bin 500 kişiye ulaşıldı.
 
Batı Anadolu Fay Hatları TIR'ının elde ettiği başarının beklentilerini aştığını dile getiren DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, TIR'a ve eğitimlere gösterilen ilgiden son derece memnun olduklarını ifade etti. Batı Anadolu turuna 50 bin kişiye ulaşma hedefiyle çıkan TIR'ın yolun yarısında 37 bin 500 kişiyle buluştuğunu kaydeden Yazıcı, deprem eğitiminde sürekliliğin önemine dikkat çekerek, 'Genelde deprem bilincini artırmak, özelde Zorunlu Deprem Sigortası'nı yaygınlaştırmak için sadece son iki yılda 51 il ve 23 ilçe olmak üzere toplam 74 merkezi ziyaret edip halka ve kamu görevlilerine eğitimler verdik. Türkiye'nin yarısından fazlasını dolaştık. Buna önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz. Bir sonraki hedefimiz, ilkbahar aylarında deprem simülasyon TIR'ımızla Güneydoğu Anadolu Fay Hattı üzerinde yolculuğumuza devam etmek' diye konuştu.
 
Bugüne kadar Bursa, Bandırma, Biga, Edremit, Balıkesir, Bergama, İzmir, Manisa, Akhisar, Salihli, Simav, Afyonkarahisar, Dinar ve Burdur'u ziyaret eden Batı Anadolu Fay Hatları TIR'ı yolculuğuna Denizli, Nazilli, Aydın, Kuşadası, Milas, Bodrum, Muğla, Marmaris, ve Fethiye ve İstanbul'u ziyaret ederek devam edecek. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü çalışanlarının il ve ilçelerde verdiği eğitimlerin yanı sıra Prof. Dr. Üstün Dökmen Denizli, Aydın ve Muğla'da erteleme psikolojisinin deprem tehdidi altındaki bir ülkede yaratacağı karmaşık sonuçları ve bunun önüne geçme yöntemlerini anlatacak. Batı Anadolu Fay Hatları turu 12 Kasım Düzce depreminin yıldönümünde İstanbul'da sona erecek

Benzer İçerikler

17 Ağustos Depreminden Bu Yana Deprem Sigortası

17 Ağustos depreminden bu yana zorunlu deprem sigortalı konut sayısı 6,5 milyonu aştı.

Devamını Oku

DASK, 15 Yıl İçinde 160 Milyon TL Tazminat Ödemesi Yaptı!

Afet Sigortaları Kurumu (DASK)’ndan alınan bilgiye göre son 15 yıl içerisinde depremzedelere 160 milyon TL’yi aşan tazminat ödendi. 

Devamını Oku

Deprem Sigortası Sahibi Olanların Oranı 14 yılda 9 Kat Arttı!

Deprem bölgesinde yaşadığınızı unutmayın. En uygun fiyatlı deprem sigortası için Sigortam.net'ten dask başvuru formunu doldurun.

Devamını Oku