Deprem Tırı Düzce'de - Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR’ı Anıtpark’ta

Düzce Damla
 
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem  Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle hayata geçirilen Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR'ı Düzce’ye geldi.
 
Kuzey Anadolu fay hattı deprem tırıDoğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK)  kuruluşunun 10. yıldönümünde deprem ve zorunlu  deprem sigortası bilincini artırmaya yönelik yeni projesi  Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR'ının Elazığ'dan başlattığı  yolculuk Düzce’ye kadar uzandı. Halkın deprem anını  yaşayarak doğru davranış biçimlerini edinmesi  amacıyla Anıt Parkta yer alan Simülasyon TIR’ını  Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri de gezdi.
 
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) işbirliğiyle hayata  geçirilen proje kapsamında 50 gün boyunca Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerindeki 20 il ziyaret edilecek.  İllerde düzenlenecek 115 eğitim semineri ve TIR  etkinlikleriyle yaklaşık 40 bin kişiye doğrudan ulaşılması  hedefleniyor.
 
 
 
DASK ve KRDAE işbirliğiyle Türkiye'de deprem  bilincini geliştirmek için yola çıkan Kuzey Anadolu Fay  Hattı TIR'ı zorunlu deprem sigortasının  yaygınlaştırılmasını amaçlıyor. Türkiye'de zorunlu  deprem sigortası kapsamına giren 13 milyon konuttan  2009 yılı sonu itibariyle 3,5 milyonunun (yüzde 27)  poliçesi bulunuyor. Zorunlu deprem sigortası poliçesi  sahibi konutların sayısının 2010 yılı sonunda 5 milyona  çıkarılması hedefleniyor. Bu sigorta, konutları doğrudan  deprem kaynaklı hasarlara karşı teminat altına alıyor.
 
KRDAE çalışanlarından oluşan 10 kişilik ekip Düzce’de  kamu görevlileri, öğrenciler ve halka depremi,  depremden korunma yollarını ve zorunlu deprem sigortasını anlattı. Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR'ındaki  simülasyon sistemi sayesinde katılımcılar, deprem  anını yaşayarak doğru davranış biçimlerini öğrenme  fırsatı yakaladılar. 
 
TIR'ı ziyaret edenlere 'Deprem Geçecek, Hayat  Devam Edecek' temalı Depreme Hazırlık Eğitim Seti  dağıtıldı.

 


Benzer İçerikler

Deprem Sigortası Sahibi Olanların Oranı 14 yılda 9 Kat Arttı!

Deprem bölgesinde yaşadığınızı unutmayın. En uygun fiyatlı deprem sigortası için Sigortam.net'ten dask başvuru formunu doldurun.

Devamını Oku

DASK’ta Sigortalılara Avans Ödeme Şansı

Hazine Müsteşarlığı'nın zorunlu deprem sigortası (DASK) genel şartlarında yaptığı değişiklikle artık sigortalılar deprem sonrasında avans ödemesi alabilecekler.

Devamını Oku

6 Milyon Bina DASK Kapsamında Yer Alıyor

Türkiye’deki 6 milyonun üzerindeki bina deprem sigortası kapsamda yer aldı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay konuyla ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Devamını Oku