444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor'un Bu Yılki Kazananları

23 Temmuz 2015

DASK’ın bu yıl dördüncüsünü düzenlediği  “Şehirler Yarışıyor Sigortalılar Kazanıyor” yarışmasının kazanan illeri belli oldu. Yarışmada Sakarya birinci, Ordu ikinci, Çanakkale ve Muğla ise üçüncü olurken, birinci il 100.000 TL, ikinci il 60.000 TL, üçüncü olan il ise  30.000 TL tutarında malzeme kazandı.

Türkiye’deki yerel yönetimleri güvenceli ve sigortalı bir yaşam için teşvik etmek amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen yarışmaya Türkiye genelinde büyük bir ilgi gösterildi. Yarışmaya katılan şehirlerin değerlendirmelerinde, zorunlu deprem sigortası için gerçekleştirdikleri tanıtımlar, sigortalılık oranı ve ulaştıkları poliçe sayıları gibi kriterler göz önünde bulunduruldu.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Kazanan İllerin Çalışmaları

Yarışmada birinci olan Sakarya, yarışma döneminde Sakarya Okul Tabanlı Afet Eğitimi Yaygınlaştırma Projesi (OTAEP) ve “Afete Hazır Kadın” projelerini gerçekleştirirken, bu çerçevede toplamda 1000 kadına doğal afet, yangın ve DASK eğitimleri verildi.

Yarışmanın ikincisi Ordu’da ise DASK logolu imsakiyelerin basımının yanı sıra ve Cuma nazamında DASK konulu vaazlar ve hutbeler okundu. Şehirde ayrıca DASK konulu pankatlar ve şehir genelinde yapılan anonslarla halkı bilinçlendirme çalışması yapıldı.

Yarışmada Muğla ile birlikte üçüncülüğü paylaşan Çanakkale’de ise “Afete  Hazır Aile” eğitimlerinin yanında, şehir genelindeki kamu spotları ile bilinçlendirme çalışmaları yapılırken, Muğla’da ise il ve çevre illerde yapılan sunum ve toplantıların yanında şehir genelinde geniş çaplı afiş ve broşür dağıtımları gerçekleştirildi.

Siz de çok geç kalmadan Zorunlu Deprem Sigortası poliçesine sahip olmak istiyorsanız, hemen Sigortam’net’i ziyaret edin veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 


Okumaya Devam Edin

Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR'ı Anıtpark'ta

14 Haziran 2010 Pazartesi
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem  Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle hayata geçirilen Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR'ı Düzce’ye geldi.

DASK, Deprem Riskine Telefon Kulübesi ve Otomobille Dikkat Çekecek

05 Haziran 2010 Cumartesi

Ev haline getirilmiş kulübe ve otomobil Kadıköy ve Bakırköy’de meydanlarda sergilenecek.

DASK Türkiye Genelinde 3,5 Milyon Poliçeye Ulaştı

04 Haziran 2010 Cuma

DASK Yönetim Kurulu Başkanı İdris Serdar, Türkiye genelinde 3,5 milyon poliçeye ulaştıklarını belirtti.