Şehirler Yarışıyor Sigortalılar Kazanıyor | DASK | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor’un Bu Yılki Kazananları

DASK’ın bu yıl dördüncüsünü düzenlediği  “Şehirler Yarışıyor Sigortalılar Kazanıyor” yarışmasının kazanan illeri belli oldu. Yarışmada Sakarya birinci, Ordu ikinci, Çanakkale ve Muğla ise üçüncü olurken, birinci il 100.000 TL, ikinci il 60.000 TL, üçüncü olan il ise  30.000 TL tutarında malzeme kazandı.

Türkiye’deki yerel yönetimleri güvenceli ve sigortalı bir yaşam için teşvik etmek amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen yarışmaya Türkiye genelinde büyük bir ilgi gösterildi. Yarışmaya katılan şehirlerin değerlendirmelerinde, zorunlu deprem sigortası için gerçekleştirdikleri tanıtımlar, sigortalılık oranı ve ulaştıkları poliçe sayıları gibi kriterler göz önünde bulunduruldu.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Kazanan İllerin Çalışmaları

Yarışmada birinci olan Sakarya, yarışma döneminde Sakarya Okul Tabanlı Afet Eğitimi Yaygınlaştırma Projesi (OTAEP) ve “Afete Hazır Kadın” projelerini gerçekleştirirken, bu çerçevede toplamda 1000 kadına doğal afet, yangın ve DASK eğitimleri verildi.

Yarışmanın ikincisi Ordu’da ise DASK logolu imsakiyelerin basımının yanı sıra ve Cuma nazamında DASK konulu vaazlar ve hutbeler okundu. Şehirde ayrıca DASK konulu pankatlar ve şehir genelinde yapılan anonslarla halkı bilinçlendirme çalışması yapıldı.

Yarışmada Muğla ile birlikte üçüncülüğü paylaşan Çanakkale’de ise “Afete  Hazır Aile” eğitimlerinin yanında, şehir genelindeki kamu spotları ile bilinçlendirme çalışmaları yapılırken, Muğla’da ise il ve çevre illerde yapılan sunum ve toplantıların yanında şehir genelinde geniş çaplı afiş ve broşür dağıtımları gerçekleştirildi.

Siz de çok geç kalmadan Zorunlu Deprem Sigortası poliçesine sahip olmak istiyorsanız, hemen Sigortam’net’i ziyaret edin veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 


Benzer İçerikler

Yönetmeliğe Göre Yapılan Binalara DASK İndirimi

Zorunlu deprem sigortası tarife ve talimatı ile genel şartlarında yapılan güncellemelerle yeni deprem yönetmeliğine göre yapılan binalar zorunlu deprem sigortasında avantajlı olacak.

Devamını Oku

Deprem Sigortası Unutulmuş

Kütahya Simav’da meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem, dikkatleri Zorunlu Deprem Sigortası’na çevirdi. Kütahya’da kapsama giren 125 bin konut bulunurken, bunların 18 bin 196’sı sigortalı.

Devamını Oku

Konutların Yalnızca Dörtte Biri Sigorta Sahibi

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından kamuoyu ile paylaşılan verilere göre, 2012 Mart ayı sonu itibariyle Türkiye’de bulunan konut sayısı toplamda 16 milyon 375 bin 840 adete ulaştı. 

Devamını Oku