444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor’un Bu Yılki Kazananları

DASK’ın bu yıl dördüncüsünü düzenlediği  “Şehirler Yarışıyor Sigortalılar Kazanıyor” yarışmasının kazanan illeri belli oldu. Yarışmada Sakarya birinci, Ordu ikinci, Çanakkale ve Muğla ise üçüncü olurken, birinci il 100.000 TL, ikinci il 60.000 TL, üçüncü olan il ise  30.000 TL tutarında malzeme kazandı.

Türkiye’deki yerel yönetimleri güvenceli ve sigortalı bir yaşam için teşvik etmek amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen yarışmaya Türkiye genelinde büyük bir ilgi gösterildi. Yarışmaya katılan şehirlerin değerlendirmelerinde, zorunlu deprem sigortası için gerçekleştirdikleri tanıtımlar, sigortalılık oranı ve ulaştıkları poliçe sayıları gibi kriterler göz önünde bulunduruldu.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Kazanan İllerin Çalışmaları

Yarışmada birinci olan Sakarya, yarışma döneminde Sakarya Okul Tabanlı Afet Eğitimi Yaygınlaştırma Projesi (OTAEP) ve “Afete Hazır Kadın” projelerini gerçekleştirirken, bu çerçevede toplamda 1000 kadına doğal afet, yangın ve DASK eğitimleri verildi.

Yarışmanın ikincisi Ordu’da ise DASK logolu imsakiyelerin basımının yanı sıra ve Cuma nazamında DASK konulu vaazlar ve hutbeler okundu. Şehirde ayrıca DASK konulu pankatlar ve şehir genelinde yapılan anonslarla halkı bilinçlendirme çalışması yapıldı.

Yarışmada Muğla ile birlikte üçüncülüğü paylaşan Çanakkale’de ise “Afete  Hazır Aile” eğitimlerinin yanında, şehir genelindeki kamu spotları ile bilinçlendirme çalışmaları yapılırken, Muğla’da ise il ve çevre illerde yapılan sunum ve toplantıların yanında şehir genelinde geniş çaplı afiş ve broşür dağıtımları gerçekleştirildi.

Siz de çok geç kalmadan Zorunlu Deprem Sigortası poliçesine sahip olmak istiyorsanız, hemen Sigortam’net’i ziyaret edin veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 


Benzer İçerikler

6 Milyon Bina DASK Kapsamında Yer Alıyor

Türkiye’deki 6 milyonun üzerindeki bina deprem sigortası kapsamda yer aldı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay konuyla ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Devamını Oku

DASK Yenileme İndiriminden Nasıl Yararlanılır?

2014 yılına kadar DASK poliçelerini ilk defa yenileyenler %20 poliçe yenileme indiriminden yararlanırlar. Bu tarihten sonraki yenilemeler için indirim %10 oranında uygulanır.

Devamını Oku

10 Konuttan 6’sı Güvencesiz

17 Ağustos 1999 depreminin üzerinden geçen 16 yıla rağmen hala 10 konuttan 6’sının zorunlu deprem sigortası bulunmuyor.

Devamını Oku