444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Türkiye'deki DASK Uygulaması Dünyaya Örnek Oldu!

14 Mart 2014

Marmara depreminden sonra uygulamaya konulan zorunlu deprem sigortası ve bu sigortayı sunan Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), deprem sigortası alanında gelişim göstermek isteyen ülkeler için ilgi odağı olmaya devam ediyor.

The Economist dergisinin Londra’da düzenlediği Sigorta Zirvesi’ne davet edilen DASK, geniş kitlelere düşük fiyatla deprem sigortası sağlamadaki deneyimlerini paylaştı.

DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, “Bugüne kadar İtalya'dan Çin'e, İran'dan Meksika'ya kadar 20'ye yakın ülkeyle deprem sigortası konusundaki deneyimlerimizi paylaştık. Bu ilgi hem ülkemiz hem de kurumumuz için çok gurur verici” açıklamasında bulundu.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Dünya Bankası gibi uluslararası kuruluşlar da Türkiye’nin afet sigortalarının geliştirilmesinde en iyi uygulama örnekleri arasında olduğunun altını çiziyor ve özellikle gelişmekte olan ülkelere bu konuda mutlaka Türkiye’yi örnek almaları gerektiğine dikkat çekiyor.  

DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, DASK’ın, afet sigortaları konusunda uluslararası alanda çok fazla bilinirliği olan ve ilgiyle takip edilen bir kurum olduğuna dikkat çekti.

Yazıcı, “Deprem hasarlarının son 30 yılda tüm dünyada önemli bir artış gösterdiği düşünüldüğünde, başarılı bir uygulamaya ilgi duyulmasını olağan karşılamak gerekir. Doğal afetlerin yıkıcı etkilerine maruz kalan bazı ülkeler, kendi sistemlerini geliştirmek için zorunlu deprem sigortasındaki deneyimlerimizden yararlanmak istiyor. Biz de tecrübelerimizi severek paylaşıyoruz. DASK özellikle, afet zararlarının finansmanındaki rolü, sigortacılığın göreceli olarak çok gelişmemiş olduğu bir piyasada sigortalılık oranlarındaki başarısı, düşük fiyatlarla sigorta teminatı sunabilmesi, reasüransı ve afet bonosunu da içeren yüksek hasar ödeme kapasitesi ve kamu-özel sektör işbirliğini içeren başarılı iş modeli ile dikkat çekiyor. Bu ilgi hem ülkemiz hem de kurumumuz açısından son derece gurur verici.” dedi.

Uygun DASK fiyatları ile zorunlu deprem sigortası yaptırmayı ertelemeyin. Sigortam.net üzerinden DASK başvuru formunu doldurun.


Okumaya Devam Edin

Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR'ı Anıtpark'ta

14 Haziran 2010 Pazartesi
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem  Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle hayata geçirilen Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR'ı Düzce’ye geldi.

DASK, Deprem Riskine Telefon Kulübesi ve Otomobille Dikkat Çekecek

05 Haziran 2010 Cumartesi

Ev haline getirilmiş kulübe ve otomobil Kadıköy ve Bakırköy’de meydanlarda sergilenecek.

DASK Türkiye Genelinde 3,5 Milyon Poliçeye Ulaştı

04 Haziran 2010 Cuma

DASK Yönetim Kurulu Başkanı İdris Serdar, Türkiye genelinde 3,5 milyon poliçeye ulaştıklarını belirtti.