Türkiye'deki DASK Uygulaması Dünyaya Örnek Oldu! | DASK | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Türkiye’deki DASK Uygulaması Dünyaya Örnek Oldu!

Marmara depreminden sonra uygulamaya konulan zorunlu deprem sigortası ve bu sigortayı sunan Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), deprem sigortası alanında gelişim göstermek isteyen ülkeler için ilgi odağı olmaya devam ediyor.

The Economist dergisinin Londra’da düzenlediği Sigorta Zirvesi’ne davet edilen DASK, geniş kitlelere düşük fiyatla deprem sigortası sağlamadaki deneyimlerini paylaştı.

DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, “Bugüne kadar İtalya'dan Çin'e, İran'dan Meksika'ya kadar 20'ye yakın ülkeyle deprem sigortası konusundaki deneyimlerimizi paylaştık. Bu ilgi hem ülkemiz hem de kurumumuz için çok gurur verici” açıklamasında bulundu.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Dünya Bankası gibi uluslararası kuruluşlar da Türkiye’nin afet sigortalarının geliştirilmesinde en iyi uygulama örnekleri arasında olduğunun altını çiziyor ve özellikle gelişmekte olan ülkelere bu konuda mutlaka Türkiye’yi örnek almaları gerektiğine dikkat çekiyor.  

DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, DASK’ın, afet sigortaları konusunda uluslararası alanda çok fazla bilinirliği olan ve ilgiyle takip edilen bir kurum olduğuna dikkat çekti.

Yazıcı, “Deprem hasarlarının son 30 yılda tüm dünyada önemli bir artış gösterdiği düşünüldüğünde, başarılı bir uygulamaya ilgi duyulmasını olağan karşılamak gerekir. Doğal afetlerin yıkıcı etkilerine maruz kalan bazı ülkeler, kendi sistemlerini geliştirmek için zorunlu deprem sigortasındaki deneyimlerimizden yararlanmak istiyor. Biz de tecrübelerimizi severek paylaşıyoruz. DASK özellikle, afet zararlarının finansmanındaki rolü, sigortacılığın göreceli olarak çok gelişmemiş olduğu bir piyasada sigortalılık oranlarındaki başarısı, düşük fiyatlarla sigorta teminatı sunabilmesi, reasüransı ve afet bonosunu da içeren yüksek hasar ödeme kapasitesi ve kamu-özel sektör işbirliğini içeren başarılı iş modeli ile dikkat çekiyor. Bu ilgi hem ülkemiz hem de kurumumuz açısından son derece gurur verici.” dedi.

Uygun DASK fiyatları ile zorunlu deprem sigortası yaptırmayı ertelemeyin. Sigortam.net üzerinden DASK başvuru formunu doldurun.


Benzer İçerikler

10 Konuttan 6’sı Güvencesiz

17 Ağustos 1999 depreminin üzerinden geçen 16 yıla rağmen hala 10 konuttan 6’sının zorunlu deprem sigortası bulunmuyor.

Devamını Oku

Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatları

Siz de konutunuzun zorunlu deprem sigortası fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız zorunlu deprem sigortası ile ilgili bu içeriğimize mutlaka göz atın.

Devamını Oku

Yönetmeliğe Göre Yapılan Binalara DASK İndirimi

Zorunlu deprem sigortası tarife ve talimatı ile genel şartlarında yapılan güncellemelerle yeni deprem yönetmeliğine göre yapılan binalar zorunlu deprem sigortasında avantajlı olacak.

Devamını Oku