Türkiye’nin Sadece %41’i DASK’lı

Depremin bir Türkiye gerçeği olduğu sözü dillere pelesenk olmuş durumda. Özellikle 1999 Marmara depremi felaketinden sonra bu sözü kanıksadık ve alınabilecek önlemlerle ilgili çokça konuşur hale geldik. Ama sözde aldığımız önlemler maalesef tam anlamıyla gerçeğe dönüşmüyor.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Devlet tarafından zorunlu olarak düzenlenen, olası bir depremde meydana gelebilecek hasarlara karşı bizi maddi anlamda koruyacak en temel önlem olan zorunlu deprem sigortası yaptırma oranı ülkemizde %41 oranında kaldı. Yani ülkemizdeki bütün konutların sadece %41’i zorunlu olmasına rağmen deprem sigortasını yaptırmış durumda.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu ( DASK ) verilerine göre ülkemizde toplamda 17.661.690 adet konut bulunmakta. Bu konutların arasında sadece 7.234.042 adedi sigortasını yaptırmış durumda. Geriye kalan konutların olası bir deprem halinde herhangi bir güvenceleri bulunmuyor.

En Fazla Sigortalı Marmara Bölgesinde

Kurumun resmi sitesindeki istatistiklere göre en çok zorunlu deprem sigortalı konut Marmara bölgesinde yer alıyor. Marmara’da zorunlu deprem sigortalı binaların oranı %42,20. Sırasıyla Marmara’yı %18,60 ile İç Anadolu, %13,50 ile Ege, %11,20 ile Akdeniz, %7,50 ile Karadeniz, %3,20 ile Güneydoğu Anadolu ve %3,20 ile Doğu Anadolu izliyor.

1. Dercede Risk Bölgesindeki Evlerin %45,2’si Sigortalı

Türkiye’de birinci derecede risk alanında bulunan konutların sadece %45,2’inin zorunlu deprem sigortası  var. 2. Derecede risk alanında olan konutların %26,2’si, 3. Derece risk alanında bulunan konutların ise %11,7’si zorunlu deprem sigortası ile korunuyor.

Deprem her an olabilir. Bize düşen bu olasılağa karşı gerekli önlemleri hemen ertelemeden almak. Zorunlu deprem sigortasını kolay ve hızlı bir biçimde yaptırmak için hemen dask başvurusu formunu doldurun.

Benzer İçerikler

Anadolu Sigortalılara Pirelli’den İndirim Kampanyası
 
Pirelli’nin Anadolu Sigorta kasko sigortası veya trafik...sigortası sahiplerine özel % 20 indirim kampanyası başladı.
Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Kasım 2017 Sonuçları

Trafik Sigortası Primleri Yılbaşına Göre 41 Puan Geriledi

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi kasım ayı verilerine göre ocak ayından bu yana trafik sigortası...primleri 41 puan düşüş kaydetti. Aynı dönemde ortalama kasko primlerindeki gerileme ise 12 puan oldu.

Türkiye’nin ilk...ve en büyük sigorta platformu Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik...Sigortası Endeksi’nin kasım ayı verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını...gösteren endekse göre, 2017 başında baz 100 olan kasko sigortası endeksi kasım ayında 12 puan kaybederek 88’e geriledi. Trafik...sigortasında ise yılbaşında 100 olan endeks 41 puan gerileyerek ekim ayında 59 oldu. Böylece yılbaşında 1.337 TL olan ortalama...trafik sigortası primleri kasım itibariyle 795 TL’ye; 2.148 TL olan ortalama kasko primleri ise 1.884 TL’ye...düştü. Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan, endeks sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, “Sigortam.net...olarak otomobil sigortalarına yönelik endeks çalışmamızla araç sahiplerinin otomobil sigortalarındaki trendi yakından izlemesini...kolaylaştırmayı sürdürüyoruz. Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin kasım sonuçları nisan ayında uygulamaya giren tavan fiyat...uygulamasıyla yaşanan sert düşüşün ardından primlerin yatay seyrini sürdürdüğünü gösteriyor. Ocak ayından bu yana 41 puan...gerileyen trafik sigortası endeksi, ekim ayına göre 1 puan artış gösterdi. Böylece ekim ayında 781,9 TL olan trafik sigortası prim...ortalaması, kasım ayında 795 TL’ye çıktı. Kasko primlerinde yılbaşından bu yana 12 puanlık düşüş yaşanırken, aylık bazda...1 puanlık gerileme oldu. Ekim ayında 1.922 TL olan ortalama kasko prim miktarı, kasım ayında 1.885 TL olarak gerçekleşti. Bu genel...olarak yatay seyrin yılbaşına kadar sürmesini bekliyoruz. En uygun fiyat garantisi ve yüzde 50’ye varan fiyat avantajının yanı...sıra doğru ihtiyaca doğru ürünü sunan uzmanlığı bir araya getiren Sigortam.net, sigorta seçerken, hasar anında ve yenileme...sürecinde her zaman müşterilerinin yanında olmaya devam edecek” diye konuştu. Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne...göre bu yılın ocak ayından bu yana otomobillerde kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle:        

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL