444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK Türkiye Genelinde 3,5 Milyon Poliçeye Ulaştı

04 Haziran 2010

DASK Yönetim Kurulu Başkanı İdris Serdar, Türkiye genelinde 3,5 milyon poliçeye ulaştıklarını belirtti.
 

Dask Türkiye genelinde 3,5 milyon poliçeye ulaştı

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Başkanı İdris Serdar, Türkiye genelinde 3,5 milyon poliçeye ulaştıklarını, bunun da yüzde 27'lik bir oran olduğunu bildirdi.
 
DASK'ın, 10. kuruluş yıl dönümünde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Araştırma Enstitüsü işbirliği ile yola çıkardığı Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR'ı Bolu'ya ulaştı.

Vatandaşlara deprem ve depremden korunma hakkında bilgi vermeyi hedefleyen tır, Belediye Meydanı'nda ilgi ile karşılandı.
 
Tırı ziyaret eden vatandaşlara önce seminer veren DASK yetkilileri, daha sonra vatandaşları Deprem tırı içinde bulunan deprem simülasyonuna sokarak 6.0 şiddetinde bir deprem yaşattı. Bu esnada vatandaşlara deprem sırasında neler yapmaları gerektiğini anlatan yetkililer, özellikle depremin ardından, ateş yakmamalarını ve telefonları gereksiz yere meşgul etmemelerini istedi.  
 
 
DASK Yönetim Kurulu Başkanı İdris Serdar, AA muhabirine, projelerinin amacının, vatandaşlara, özellikle öğrencilere deprem anında nasıl bir refleks kazanmaları gerektiğini öğretmek, deprem bilinci vermek olduğunu söyledi.
 
Zorunlu deprem sigortası vatandaşlara tanıtmak amacıyla bu projeye başladıklarını da dile getiren Serdar, deprem tırına ilginin oldukça iyi olduğunu kaydetti.
Serdar, proje kapsamında Bolu ile birlikte 15 ili dolaştıklarını, tırı yaklaşık 32 bin kişinin ziyaret ettiğini ifade etti.
 
Türkiye genelinde 3,5 milyon poliçeye ulaştığını, bunun da yüzde 27'lik bir oran olduğunu dile getiren Serdar, bazı illerde deprem sigortasına ilginin az olduğunu sözlerine ekledi.

 

Okumaya Devam Edin

Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR'ı Anıtpark'ta

14 Haziran 2010 Pazartesi
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem  Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle hayata geçirilen Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR'ı Düzce’ye geldi.

DASK, Deprem Riskine Telefon Kulübesi ve Otomobille Dikkat Çekecek

05 Haziran 2010 Cumartesi

Ev haline getirilmiş kulübe ve otomobil Kadıköy ve Bakırköy’de meydanlarda sergilenecek.

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası için Akademisyenlerle Buluştu

26 Mayıs 2010 Çarşamba
DASK, Zorunlu Deprem Sigortası bilincini artırma ve sigortayı yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında deprem ve ilgili alanlarda çalışma yürüten akademisyenlerle buluştu.