444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK Türkiye Genelinde 3,5 Milyon Poliçeye Ulaştı

DASK Yönetim Kurulu Başkanı İdris Serdar, Türkiye genelinde 3,5 milyon poliçeye ulaştıklarını belirtti.
 

Dask Türkiye genelinde 3,5 milyon poliçeye ulaştı

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Başkanı İdris Serdar, Türkiye genelinde 3,5 milyon poliçeye ulaştıklarını, bunun da yüzde 27'lik bir oran olduğunu bildirdi.
 
DASK'ın, 10. kuruluş yıl dönümünde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Araştırma Enstitüsü işbirliği ile yola çıkardığı Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR'ı Bolu'ya ulaştı.
Vatandaşlara deprem ve depremden korunma hakkında bilgi vermeyi hedefleyen tır, Belediye Meydanı'nda ilgi ile karşılandı.
 
Tırı ziyaret eden vatandaşlara önce seminer veren DASK yetkilileri, daha sonra vatandaşları Deprem tırı içinde bulunan deprem simülasyonuna sokarak 6.0 şiddetinde bir deprem yaşattı. Bu esnada vatandaşlara deprem sırasında neler yapmaları gerektiğini anlatan yetkililer, özellikle depremin ardından, ateş yakmamalarını ve telefonları gereksiz yere meşgul etmemelerini istedi.  
 
 
DASK Yönetim Kurulu Başkanı İdris Serdar, AA muhabirine, projelerinin amacının, vatandaşlara, özellikle öğrencilere deprem anında nasıl bir refleks kazanmaları gerektiğini öğretmek, deprem bilinci vermek olduğunu söyledi.
 
Zorunlu deprem sigortası vatandaşlara tanıtmak amacıyla bu projeye başladıklarını da dile getiren Serdar, deprem tırına ilginin oldukça iyi olduğunu kaydetti.
Serdar, proje kapsamında Bolu ile birlikte 15 ili dolaştıklarını, tırı yaklaşık 32 bin kişinin ziyaret ettiğini ifade etti.
 
Türkiye genelinde 3,5 milyon poliçeye ulaştığını, bunun da yüzde 27'lik bir oran olduğunu dile getiren Serdar, bazı illerde deprem sigortasına ilginin az olduğunu sözlerine ekledi.

 


Benzer İçerikler

Türkiye Deprem Poliçesi Üretiminde 3. Sırada!

Doğal Afet Sigortaları (DASK) Yönetim Kurulu Üyesi Can Akın Çağlar, Türkiye’nin deprem sigortasında dünyadaki ülkeler ile kıyaslandığında en fazla poliçe üretimi yapan 3. ülke olduğunu söyledi.

Devamını Oku

6 Ayda 1 Milyon Konut Sigortalandı

Sigortalı konut sayısı 5 milyona ulaştı. Bu sayının 1 milyonu son altı ay içerisinde elde edildi. DASK 5 yıl içinde 10 milyon sigortalıya ulaşacak.

Devamını Oku

Deprem Sigortası Poliçesini Yenileyene Avantaj

Zorunlu Deprem Sigortası'nı yaygınlaştırmak için poliçelerini yenileyenlere uygulanan yüzde 20 oranındaki yenileme indirimi sürecek.

Devamını Oku