Zorunlu Deprem Sigortası için Yarışacağız

Milliyetemlak.com
 
Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) 'Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor' adlı yarışma ile zorunlu deprem sigortalı konutların oranını artırmayı, deprem ve sigorta bilincini yükseltmeyi amaçlıyor.
 
DASK'ın bu yıl başlattığı yarışma Türkiye'nin 81 ilini kapsıyor. Yarışmada, dereceye girecek iller 1 Ocak-31 Aralık 2011 tarihleri arasındaki zorunlu deprem sigortası performanslarına göre değerlendirilecek.
 
Zorunlu deprem sigortalı konutların oranını artırmayı, deprem ve sigorta bilincini yükseltmeyi amaçlayan yarışma kapsamında iller 'En yüksek sigortalılık oranı', 'En yüksek poliçe artış oranı', 'En iyi zorunlu deprem sigortası teşvik kampanyası' kategorilerinde yarışacak. Her üç kategoride ilk üçe giren iller ödüllendirilecek.

Deprem ve zorunlu deprem sigortası bilincini artırmak, sigortalılık artışını teşvik etmek için il sınırları içinde en başarılı yerel iletişim kampanyasını yürüten illerin ödüllendirileceği 'En iyi zorunlu deprem sigortası teşvik kampanyası' kategorisinde dereceye girecek iller, Hazine Müsteşarlığı ve DASK yetkilileri ile iletişim uzmanından oluşan bir jüri tarafından belirlenecek. Yarışmanın ilk iki kategorisi için 81 il bu yarışmanın doğal katılımcısı olarak kabul edilirken, başvurunun zorunlu olduğu son kategoride proje teslimi için son tarih 31 Ocak 2012 olarak belirlendi.

En iyi zorunlu deprem sigortası teşvik kampanyası kategorisi için jürinin 1-29 Şubat 2012 tarihleri arasında değerlendirmesini yapacağı yarışmanın sonuçları, 1-7 Mart 2012 haftasında açıklanacak.

Benzer İçerikler

SBM’den Trafik Sigortası Tekliflerini Görme Dönemi Başladı

Araç sahiplerinin trafik sigortası poliçelerini daha uyguna yaptırabilmeleri ve şirketlerin tekliflerini daha kolay...görebilmeleri için SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) tarafından devreye sokulan trafik prim karşılaştırma sistemi...artık kullanılabiliyor.

Zorunlu trafik sigortası geçen yılın ortalarından itibaren artan fiyatlar nedeniyle araç...sahipleri için en önemli problemlerden birisi haline geldi. Bu süreçte Hazine Müsteşarlığı’nın trafik sigortası genel şartları başta olmak üzere yasal konularda yaptığı...değişiklikler ise sürücüleri yeteri kadar tatmin etmedi.     [widget...id="sigortamnet_trafik_widget-2"]

Trafik Sigortasında Kritik Açıklama Mehmet Şimşek’ten Geldi

Tüm bu...tartışmalar devam ederken geçtiğimiz aylarda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in araç sahiplerine...olabildiğince farklı şirketten teklif almaları ve bunun için interneti de kullanmaları yönünde çağrıda...bulunması ise yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Mehmet Şimşek’in ilk olarak Eylül ayının başlarında belirttiği...SBM üzerinden şirketlerin trafik sigortası tekliflerini görülebileceği yönündeki haber, Ekim ayıyla beraber...resmen SBM’nin sistemi üzerinden uygulanmaya başladı. Artık araç sahipleri sadece TC. Kimlik Numarası ve araç...plakası bilgilerini kullanarak sigorta şirketlerinin verdiği teklifleri görebiliyor.

Henüz yeni bir uygulama olması...nedeniyle hem sistemsel hem de sigorta şirketlerinin altyapıda yaşadıkları bazı problemlerden dolayı uygulamada birtakım sorunlarla...karşılaşılsa da, bu sorunların ilerleyen günlerde ortadan kalkacağı öngörülüyor.

Teklifi...Gördüm, Trafik Sigortası Poliçemi Nasıl Yaptıracağım?

Aracınız için verilen zorunlu trafik...sigortası teklifleri arasından sizin için en uygun poliçeyi ise bulunduğunuz yerde, istediğiniz gün ve saatte kolayca...yaptırabilirsiniz. Nasıl mı? Türkiye’nin alanında ilk ve lider kuruluşu Sigortam.net olarak Türkiye’nin en iyi...sigorta şirketleri ile çalışmaktayız. Bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusundaki en iyi trafik sigortası...poliçesine ister online olarak zorunlu trafik sigortası hesaplama...sayfası üzerinden, isterseniz de 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak sahip...olabilirsiniz.

Siz de zorunlu trafik sigortası poliçenizi en uygun fiyata yaptırmak için trafik sigortası...teklifi aldıysanız ve poliçenize geç kalmadan sahip olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken Sigortam.net’in...uzman sigorta danışmanlarına ulaşmak. Sigortam.net olarak müşterilerimize günün 24 saati poliçe yaptırabilme...fırsatının yanı sıra en iyi fiyat garantisi ve diğer kampanyalarımızla birlikte sigorta yaptırmayı çok...daha avantajlı hale getiriyoruz. Sigortam.net’in en iyi fiyat garantisi avantajından yararlanmak ve mevcut kampanyaları hakkında...bilgi almak için geç kalmayın.