Doğal Grip İlaçları Nelerdir?

Grip, ülkemizde yaygın olarak görülen bir hastalıktır. Özellikle hava değişiminin neden olduğu grip hastalığı, mevsim değişikliklerinde ve soğuktan dolayı kış aylarında oldukça fazla görülür. Bu sebeple gribe karşı doğal çözümler hakkındaki bilgileri sizler için bir araya getirdik. Doğal grip ilaçları hakkında merak ettikleriniz için yazımızı okuyabilirsiniz.

Bulaşıcı bir hastalık olan grip, özellikle kapalı havasız ortamlarda, kalabalık toplu taşıma araçlarında, grip olan kişi ile yakın temasta ve hasta kişinin havlu vb. eşyalarını kullanmakla oldukça kolay bulaşabilir.

Grip, gerekli önlemler alınmadığında daha büyük hastalıklara yol açabilir.  Aslında beslenmenize dikkat ederek gripten büyük oranda korunabilir ya da rahatsızlığı daha kolay atlatabilirsiniz. Peki doğal grip ilaçları nelerdir? Doğal grip ilaçları nasıl kullanılır?

Doğal Grip İlaçları

Karışık Bitki Çayı

Zencefil, limon, tarçın ve bal ile yapacağınız bitkisel çay sizi gribe karşı oldukça koruyacaktır. Bağışıklık sisteminizi güçlendiren bu karışım grip olduysanız da hastalığı daha kolay atlatmanızı sağlayacaktır. Doğal grip ilaçları arasında en etkili bitkisel çözümlerden olan karışık bitki çayı, genel olarak bağışıklığınızı da güçlendirir.

Kivi

Kivi, içerisinde bolca protein ve C vitamini bulundurması açısından sağlık için oldukça faydalı bir besindir. Vücudun direncini artıran bu meyve hastalığın da rahat geçmesini sağlar.

Kuşburnu

Kuşburnu, kan basıncını düzenlerken bağışıklığı da güçlendirici etkiye sahiptir. Gribe karşı kalkan oluşturan bu besinden sıkça tüketilmesi gerekir. Kuşburnu çayı doğal grip ilaçları arasında ideal bir seçimdir.

Nane-Limon

Nane-limon kaynatmak ve içmek eskiden bu yana hasta olduğumuzda annelerimizin hazırladığı bir içecekti. Limon vücuttaki toksinleri atarken nane de ateşi düşürür. Her ikisi karıştırıldığında vücut için oldukça faydalı olur ve gripten kolayca kurtulmayı sağlar.

Portakal

İçinde bolca C vitamini bulunan portakal, her gün tüketilmelidir. Özellikle portakal suyu içmek lezzetli de olacaktır. Gün de 1 bardak portakal suyu bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirerek gribe karşı kalkan oluşturur.

Sarımsak

Sarımsak, doğal bir antibiyotiktir. Yoğun vitamin ve mineralleri içerisinde barındırır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren sarımsağın özellikle bir diş olarak her gün tüketilmesi oldukça faydalı olacaktır. Kokusundan çekinenler ve reflüsü olanlar çiğ tüketmek yerine yemeklerle birlikte pişirebilir, pişmiş şekilde tüketebilirler.

Hastalıklara yakalanmadan önce sağlık sigortası yaptırın, sağlık masraflarınızı sigorta güvencesine alın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları ve tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 telefonda sigorta satın alın.

Müşteri Yorumları