Doğum Teminatı Olan Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası yaptırırken, planlarınızda bir gebelik ve doğum bulunuyorsa, anne adayı için doğum teminatı sigortaya dahil edilmelidir. 
 
Doğum teminatı ile gebelik sırasındaki kontroller ve doğumdaki hastane giderleri özel sağlık sigortası tarafından karşılanmaktadır. Bu giderlere hastane ve ameliyat masrafları, doğum sırasında anne ve bebekte oluşabilecek sorunlar ve zorunlu hallerdeki kürtaj operasyonları da dahil olmaktadır. Sigorta şirketi bazında değişkenlik göstermek üzere çoğunlukla doğum  teminatı limitleri dahilinde  doğum masraflarının %100’ü sigorta tarafında ödenmektedir. 
 
Doğum teminatı, sigortanın yapılmasından 1 yıl sonra devreye girmektedir. Doğum teminatında bekleme süresi konusunda detayları okumak için tıklayın

Doğum Teminatı Dışında Kalan Durumlar Nelerdir?

 
Doğum teminatlı sigorta kapsamına hastanede oda, yemek, refakatçi, ilaç, doktor ve diğer tanı masrafları dahil değildir. Ayrıca geçmişteki başarısız gebelikler ve gebelik öncesinde gebeliği engelleyici risklerin varlığına dair yapılacak tanı masrafları da doğum teminatı tarafından karşılanmaz. 
 
Doğum teminatları kişiye göre farklı olabileceği gibi, hastanelere ve anne adayının sağlık durumuna göre de değişebilmektedir. Sigorta şirketlerinin hazırladıkları farklı doğum teminatlı özel sağlık sigortası paketleri, farklı teminatları kapsam içinde ya da dışında tutabilir. 
 
Sizin için en doğru doğum teminatı ve fiyat olarak da en uygun doğum teminatlı sigortayı bulabilmek için bir sigorta uzmanına danışmanız önerilmektedir. Sigortam.net özel sağlık sigortası uzmanlarından destek almak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayabilirsiniz. 

Benzer İçerikler

Hemen Sigortam.net’ten Araba Sigortası Teklifi Alın

Yeni bir araba aldığınızda veya arabanızı değiştirdinizde, yapılacak ilk iş aracınızı...sigortalatmaktır. Sigorta, hem arabanızın trafikte güvende olmasını...sağlayacak hem de diğer araçların risklerini kontrol altında tutmanıza yardımcı olacaktır. Araba...sigortası konusunda karşınıza iki farklı sigorta türü çıkmaktadır.

Araba Sigortası Türleri Nelerdir?

Araba...sigortası türlerinden ilki tüm araçların yaptırması gereken zorunlu trafik sigortasıdır. Zorunlu trafik sigortası yaptırmayan araçların trafiğe çıkması yasaktır. Kapsam...olarak bu sigorta herhangi bir kaza ve hasar oluştuğunda ve hatalı taraf araç sahibi ise, karşı tarafın hasarını karşılamaya...yöneliktir. Böylece hatalı olmayan tarafın hasar ödemesi garantilenmektedir.

Aracınız için...yaptırmanız gereken ikinci sigorta ise kasko sigortasıdır. Kasko...sigortası aracınızı yanma, çalınma, çarpma ve çarpılma gibi olaylardan dolayı meydana gelen hasarlara karşı koruma...altına alır. İsteğiniz ve iradeniz dışında olan doğal afetler, araç anahtarının çalınması, sel ve su baskınları gibi...durumlarda kasko sigortanız maddi olarak size güvence sağlamaktadır. Kasko sigortası, zorunlu trafik sigortasından farklı olarak...kaza sırasında sadece sigortalı olan araçtaki hasarı karşılamaktadır.

Araba...sigorta ettirirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ihtiyaçları doğru belirlemek ve değişik seçenekleri...incelemektir. Araba sahipleri standart kapsamlı veya en ucuz sigortayı almakla her zaman karlı bir seçim yapmış olmazlar.

Araba sigortası konusunda ihtiyacınız olan sigortayı bulmak ve bu konuda uzman müşteri...temsilcilerimize danışmak için Sigortam.net ile iletişime geçin.

Araba Sigortası ile...İlgili Merak Edilen Sorular

 
  • Arabanın yanması halinde araç kasko sigortası...zararı karşılar mı?

Çarpma, çarpılma ve çalınma ile beraber aracın yanması da kasko...sigortasının ana teminatlarından biridir. Sigortalının ihmalinden ve aracın bakım eksikliğinden doğan durumlar harcindeki yanma...olaylarında meydana gelen zarar, kasko sigortası tarafından karşılanmaktadır.

  • Arabanın suda kalması durumunda araç kasko sigortası zararı karşılar mı?
  • Aracın suda kalması halinde, bu durumu meydana getiren olay, poliçe kapsamında belirtilen durumlardan...birisi sonucunda meydana gelmiş ise araçta oluşan zarar kasko sigortası tarafından karşılanacaktır.

    • Arabanın motorunun yanması halinde araç kasko sigortası zararı karşılar...mı?

    Motor yanması, sigorta kapsamına girmeyen ve ek...teminatlar arasına alınamayan yağsızlık, susuzluk, donma, bozukluk, eskime, çürüme, paslanma ve bakımsızlık nedeniyle meydana...gelmiş ise kasko sigortası bu zararı karşılamayacaktır.

    Sigortam.net araba sigortası hesaplama ile siz de aracınızın sigortasına en uygun fiyatla sahip...olabilirsiniz. Hemen trafik sigortası hesaplama ya da kasko hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı'nı arayarak...teklif alın, ihtiyacınız olan poliçeye en iyi fiyat garantisi ile kolayca sahip olun.