Kalabalık Seyahatler İçin: En İyi 10 Aile Arabası

Aile kavramı, bizim için çok önemli bir yere sahip. Ailemiz çoğu zaman önceliğimiz oluyor. Haliyle seyahatler de dâhil olmak üzere tüm planlar daha kalabalık ve kapsayıcı yapılıyor. Aileyle bir yerlere gitmek için ise daha konforlu geniş aile arabalarına ihtiyaç duyuyoruz. 

Özellikle söz konusu uzun yolculuklarsa aile arabası olarak tercih edilecek aracın geniş iç mekân ve yüksek kapasiteli bagaj hacmi sunması işleri bir hayli kolaylaştırır. Buna ek olarak güvenli sürüş teknolojilerini barındırması ve konforlu koltuklarının olması da seyahati çok daha keyifli kılar. Peki, ideal aile arabası nasıl olmalı? 

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Konforlu Bir Aile Arabası Nasıl Olmalı?

Büyük aile araçları elbette birçok kişinin öncelikli tercihi. Fakat aracın genişliğinin yanında dikkat edilmesi gereken farklı kriterler de var. Bu kriterlere aşağıda göz atabilirsiniz: 

  • Araç güvenlik sistemlerinde ABS, ESP ve hava yastığı gibi özelliklerin olması
  • Araç yakıt tipinin tasarruflu olması
  • Fren destek sistemi bulunması
  • Özellikle küçük çocuğu olan aileler için kolay temizlenebilir döşemelere sahip olması
  • Araç içi saklama çözümlerinin fazla olması
  • Yağmur ve fren sensörünün bulunması

Tercih Edebileceğiniz En İyi Aile Otomobilleri

İdeal bir aile otomobilinin sahip olması gereken özelliklerden bahsettik. Ailenizle beraber konforlu ve keyifli yolculuklar yapmak için tercih edebileceğiniz aile arabası modellerinden bazıları ise şu şekilde sıralanabilir: 

Volkswagen Passat 

Volkswagen Passat, 5 kişilik sedan bir model olması ve 586 litrelik geniş bagaj hacmiyle özellikle sık sık seyahate çıkan aileler için mantıklı seçeneklerden biri. Güçlü ve ekonomik motoru ise yakıt tüketimini düşük seviyede tutmak isteyenler için ideal. 

Toyota Corolla

5 kişilik sedan otomobillerden olan Toyota Corolla, konforlu iç mekânı ve 471 litrelik bagaj hacmiyle en çok sevilen aile arabalarından biri. Ayrıca akıllı güvenlik sistemleri ve ek donanımlarıyla hem güvenli hem de rahat bir kullanım sunan Corolla ile ailece konforlu seyahat edebilirsiniz. 

Mercedes C serisi

Sedan ve 5 kişilik olmasıyla aile otomobili hissini en iyi şekilde veren serilerden olan Mercedes C, dizel ve benzinli yakıt tipi seçenekleri sunuyor. Ayrıca ortalama 480 litre bagaj hacmiyle de oldukça kullanışlı modeller sunan bu seri, sürüş sistemleri ve güvenlik teknolojileri sayesinde konforlu bir sürüş imkânı sunuyor. 

BMW 3 Serisi 

5 kişilik sportif sedan otomobillerden oluşan BMW 3 serisi, 480 litrelik ortalama bagaj hacmiyle rahat bir kullanıma sahip. Güçlü ve verimli motoruyla da öne çıkan seri, aileler için rahat ve esnek bir tercih olarak yer alıyor.

Peugeot 3008

5 kişilik SUV Peugeot 3008, 520 litrelik bagaj hacmiyle özellikle kalabalık aileler için kullanışlı bir seçenek. Ayrıca cam tavanı ve geniş iç mekânıyla ferah bir kullanım sunan araç hem aile hem de uzun yol seyahatleri için uygun. 

Dacia Duster

5 kişilik bir SUV olan Dacia Duster, 478 litrelik bagaj hacmi sunuyor. Sahip olduğu teknolojilerle güvenli bir sürüş sunan otomobil, konforlu iç mekânıyla da geniş aileler için büyük aile arabaları arasında iyi bir seçim olabilir. 

Honda HR-V

Yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi vaadiyle öne çıkan Honda HR-V, 5 kişilik bir SUV. Isıtmalı ön koltukları, ferah iç mekânı ve araç içine ulaşan minimum ses seviyesiyle özellikle aileyle yapılan uzun yolculukları çok daha keyifli ve konforlu hale getirir. 

Audi Q5

Sportif tasarım özellikleriyle dikkat çeken Audi Q5, 5 kişilik bir SUV olmasıyla ailelerin kullanımı için oldukça uygun. Boyut, performans ve işlevselliği ön plana çıkaran otomobil, günlük hayatı kolaylaştıran özellikleriyle de tercih sebebi olabilir. 

Peugeot 5008

7 kişilik SUV olmasıyla kalabalık aileler için kullanışlı bir otomobil olan Peugeot 5008, 520 litrelik bagaj hacmi de sunuyor. Güçlendirilmiş teknolojisi, modüler koltukları ve şık iç dizaynıyla konforlu yolculuklar için ideal. 

Toyota Verso

“En iyi aile otomobili” iddiasıyla yola çıkan Toyota Verso, 7 kişilik oldukça geniş bir SUV. Sürüş konforu, güvenlik teknolojileri ve güçlü yol tutuşuyla çok tercih edilen otomobil, değişen tasarımıyla da beğeni toplamış durumda. Kalabalık bir aileniz varsa yolculuklarınız için Toyota Verso’yu da seçenekler arasına ekleyebilirsiniz. 

Aileniz ve kendiniz için uygun olan otomobil modelini bulduktan sonra kasko ve trafik sigortası yaptırmak için Sigortam.net üzerinden karşılaştırmalı teklifler alabilirsiniz. Böylelikle bütçenize ve beklentilerinize en uygun teklifi veren sigorta şirketiyle kolayca anlaşabilirsiniz.

Müşteri Yorumları