En İyi Aile Arabaları

En iyi 8 aile otomobili olarak ön sırada yer alan Peugeot 5008, Ford Grand C-MAX, Toyota Verso, Citroen C4 Grand Piacasso, Ford Grand C-MAX Duratorq, Renault Scenic, Peugeot 3008 ve BMW 3 Serisi modelleri geniş bagaj hacmi, geniş oturma kapasitesi ve güvenlik unsurları ile öne çıkan araçlardır.

Peugeot 5008

Peugeot 5008, 103 bin TL değerindeki ilk satışa sunum fiyatı ile geniş aileler için hem ekonomik bir avantajı gündeme getirdi hem de geniş iç hacmi ile konforlu bir kullanımı sağlıyor. Araç sahip olduğu 1,6 litrelik e-HDi motoru ve aile araçları kategorisinde tanımlanması ile dikkat çekiyor.

Peugeot 5008, Stop&Smart sistemi sayesinde şehir içi ulaşımda 4,9 litrelik yakıt tüketimi sağlıyor. Bu özelliği sayesinde şehirlerarası ulaşım içinde uygunluk sunarken, aile ile birlikte tatil yolculuğunda tüketeceği az yakıt sayesinde ekonomik avantajı sunuyor. Bu modelin tüketeceği dizil yakıt, 100 km mesafe içinde 4,5 litre olarak açıklanmıştır. Aracın sahip olduğu sade ve sportif tasarım, oturma bölümüne ait ideal hacim çok tercih edilir olmasının sebepleridir.

Ford Grand C-MAX

Ford Grand C-MAX, MPV serisi ve aileye yönelik araçlar içinde sürüş güvenliğini ön plana alan bir model olarak bilinir. Aile için tercih edilen bir aracın maksimum güvenlikte olması önemli bir detayken, bu araç modeli ihtiyacı fazlası ile karşılıyor. Ford Grand C-MAX, yolcu ve sürücü hava yastıkları, ESP ve ABS güvenlik sistemlerini sunarak yolculuğu güvenli ve konforlu bir noktaya taşır.

Diğer yandan aracın sunduğu paketler kapsamında bir seçim yapılarak, güvenliği bir üst kademeye taşıyan kör nokta uyarı sistemi, aktif şehir içi güvenlik sistemi, şerit takip sistemi gibi yardımcı sistemleri ara modeline dahil edebilmek mümkün hale getirilmiştir. 5 kişilik oturma kapasitesi ve bagaj hacmini 719 litreye ulaştırabilme avantajı ile 2021’de en çok tercih edilen aile tipi araçlar arasında yer alan Ford Grand C-MAX, 3 benzinli ve bir dizel motorlu çeşitleri ile alıcılarıyla buluşuyor.

Toyota Verso

Toyota Verso 5 ve 7 kişilik kapasiteye sahip modelleri ile araç alıcıları ile buluşan, aile ile yapılan seyahatlerde ise konforu ve güvenliği ön plana alan bir araç modelidir. Onu diğer modeller arasında farklı kılan Easy Fiat koltuk sistemi sayesinde aile dostu bir tasarıma sahiptir.

Tek bir hareket ile hızlı şekilde katlanabilen arka koltuk tasarımları, 7 kişilik oturma kapasitesi sayesinde araç içinde istenilen hacmin oluşturulabilmesini sağlıyor. Toyota Verso modeli eğer benzinli motor’a sahip çeşidi üzerinden tercih edilirse, 80 bin TL’den başlayan fiyatlar ile araç alımı yapmak mümkün hale geliyor. MPV gurubunda yer alan ekonomik avantaj sağlayıcı bu araç modeli ile uzun yolculuklarda en iyi konfordan yararlanabilirsiniz.

Diğer yandan Toyota Verso’nun Premium donanım sisteminin tercih edilmesi halinde ise akıllı giriş sistemi, ısıtmalı koltuklar, çift taraflı klima, deri koltuk tasarımları, 6 hoparlörlü multi medya sistem, gibi çarpıcı ve bir aile için yolculuğu hem eğlenceli hem de lüks hale getirebilecek sistemlere sahip olmak mümkün hele geliyor.

Citroen C4 Grand Piacasso

Citroen C4 Grand Piacasso, geniş aileler ve şehirler arası seyahatten hoşlananlar için uygun bir seçenek olarak en iyi aile araçları listesinde yerini almıştır. 7 ve 5 kişlik koltuk kapasiteleri ile iki farklı model üzerinden satışa sunulan araç aynı zamanda İngiltere’de daha önce yılın aile arabası seçildi. Bagaj tasarımı ele alındığında oldukça iddialı bir modeli sunarak, geniş aileler için hacimli bir taşıma alanını sunuyor. Arka sırada yer alan koltukları kapalı konumda dururken, 645 litrelik bagaj hacmi sunan ve tüm koltuklar kapalı konumdayken 704 litrelik bir dinlenme alanını yaratan model, 6 ileri şanzımana sahiptir.

Bu aile arabasında yüksek performansı sunan ve uzun soluklu yolculuklarda adından söz ettiren 1.560 lt hacme sahip motor ve 115 beygir güç üretimli 1.6 e-HDi motor tasarım modeli ön planda yer alıyor.

Ford Grand C-MAX Duratorq

Ford Grand C-MAX Duratorq araç modeli aileler için konforlu iç hacmi sunma özelliği ile öne çıkan bir araç modelidir. Aynı zamanda manevra kabiliyetindeki kalite ve yol tutuş gücü ile çok tercih edilen ve övgü alan modeller arasındadır. Araç, 100 km3de 5,5 litre dizel yakıt harcaması gerçekleştirir. Bu yakıt tüketiminde gündeme getirdiği değer ile dizel araçlar arasında yüksek yakıt tüketimi yapan modeller arasında yer alsa da donanıma yönelik yönleri ile ailelere hitap ediyor.

Bu yakıt tüketiminin gündeme gelmesindeki sebep ise aile araçları segmentinde 1.504 kg ve yüksek genişlikteki iç hacim, oturma bölümü ile yer almasıdır. Özellikle sürücü kokpit alanında konforu ve kullanım kontrolünde hakimiyeti yükseltici araçları barındırır. Diğer yanda yolcu hava yastıkları, kör nokta sistemi ve aktif şehir içi güvenlik ile donanımda kaliteyi ve güvenli sürüşü sunar.

Renault Scenic

Renault Scenic, 470 litre bagaj hacmine erişebilen ve 5 kişilik oturma kapasitesine imkan sunana geniş hacmi ile aileler tarafından sıklıkla tercih edilen bir aram modelidir. 2. sırasında konumlandırılan koltuklarının katlaması ile 555 litre hacme ulaşabilmeyi mümkün kılar. Bu modelde öne çıkan çarpıcı detay ise ek paket kapsamında araca eklenebilen panoramik açılır cam tavandır. Özelikle uzun aile seyahatlerinden tüm doğa manzaralarını görmek için ideal bir tasarım araca eklenebiliyor.

Peugeot 3008

Peugeot 3008, iç hacmi sayesinde ve saklama alanları ile desteklene tasarımının yardımı ile yine en çok tercih edilen aile araçlarından biridir. Diğer yandan yol koşullarına bağlı olarak değişen ve şekillendirilebilen çekiş sistemi ile dikkat çeker. 4 kişilik aile kapasitesi için ideal saklama bölmelerini sunan model, geniş cam tavan tasarımı sayesinde doğa manzaralarını en iyi şekilde göreceğiniz bir yolculuğu silere sunar. Cam tavan sayesinde daha aydınlık ve ferah bir araç içini oluşturur.

BMW 3 Serisi

BMW 3 Serisi, hem şık araç tasarımı ile hem de geniş iç hacmi ile geniş aileler için uygun bir araç modelidir. Mükemmel yol tutuşu ve güvenlik açısından sunduğu yüksek donanımı sayesinde hem kaliteli hem de konforlu bir yolculuk sunar. Geniş iç kabinde konforlu koltuk tasarımı ön plandadır.

 

 

Müşteri Yorumları