En İyi Sigorta Şirketleri Nasıl Bulunur?

Sigorta yaptıracaksınız ve en iyi sigorta şirketlerinin araştırmasını yapıyorsunuz. Bu süreç dikkat ve inceleme gerektiren önemli bir süreçtir. Sigortanızı satın aldıktan sonra pişman olmak istemiyorsanız acele etmemeniz, doğru kararlar için somut örneklere ulaşmanız ve kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemeniz gerekir.

Eskiden online sigortacılık çok yaygın olmadığından sigorta acenteleri ziyaret edilir, teklifleri hakkında bilgi alınır ve daha çok tanıdıkların önerdiği şirketlerden sigorta yaptırılırdı.

Sigortalanmak icin HEMEN ARAYIN!
444 24 00
İhtiyaciniz olan sigorta branşını seçin, en uygun fiyata 3 dakikada ulaşın!

Aslında durum pek de fazla değişmedi. Online sigortacılığın gelişmesi sigorta sürecini kolaylaştırıp hızlandırdı ama yine sigorta satın alanların görüşleri satın alma sürecinden önemini koruyor. Yorumlar elbetteki önemli ama internet ortamında x şirketinden sigorta yaptırmamış kişinin bile olumsuz yorumlarına önem vermemeli, gerçekçi olan örneklere bakmalısınız.

En iyi sigorta şirketlerini seçerken belli başlı kriterlere dikkat etmek gerekir. Sigorta alacak kişilerde çoğunlukla en ucuz fiyatı veren şirkete yönelme eğilimi vardır. Malesef bu çok yanlış bir davranıştır ve satış işlemi gerçekleştikten sonra büyük sıkıntılar yaratabilir. Sigorta şirketini şeçerken fiyat tabii ki önemli bir kriterdir fakat en önemli kriter kesinlikle değildir. Risklerinizi karşılaması için satın aldığınız poliçe hasarınızı karşılamıyorsa hiçbir önemi yoktur. Asıl böyle bir durumda boşa para ödemiş olursunuz. Konuyla ilgili bir de “En İyi Sigorta Şirketini Bulmanın Püf Noktaları” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sigorta Şirketi Seçerken Dikkat Edilecekler
 

  • Şirketin sunduğu poliçenin kapsamı iyice incelenmelidir. Ucuz bulduğunuz poliçe ihtiyaçlarınız olan teminatları içermiyor olabilir. Bu durumda da hasarla karşılaştığınızda mağdur olmanız kaçınılmazdır.
     
  • Şirket, teknolojik gelişmelerden haberdar olmalı, ürün çeşitliliği sunmalı, online olarak teklifleri görme ve karşılaştırma şansını size sunmalıdır. Bilgilerinize en uygun teklifi size sunabilmelidir.
     
  • Seçeceğiniz sigorta şirketinin tabii ki köklü olması, prim üretimi, müşteri sayısı, olumlu müşteri görüşleri son derece önemlidir. Sıradan bir şirket yarın bir gün kapandığında karşınızda muhattap bulamazsınız.
     
  • Sigorta şirketiniz sadece size poliçeyi satana kadar yanınızda olmamalı, satış sonrasında da desteğini sürdürmeli, hasar anında hızlıca yanınızda olabilmeli, bir telefonla bilgili kişilere ulaşabilmelisiniz.

Sigortam.net yukarıda saydığımız tüm kriterleri bünyesinde barındırır. 13 yıldır en iyi hizmeti müşterilerine sunan Sigortam.net, Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketleriyle anlaşmalıdır. Tek bir form ile birçok teklife ulaşmanızı, aralarında karşılaştırma yapmanızı sağlar. Sigortam.net’ten ister online ister telefonda sigorta satın alabilirsiniz. Nasıl teklif alacağınızla ilgili ayrıntılı bilgiye “Sigorta Sorgulama Yapmak için 5 Püf Nokta” yazımızdan ulaşabilirsiniz. Sigortam.net’ten daha önce sigorta hizmeti almış kişilerin yorumlarını merak ediyorsanız “Müşteri Yorumları” sayfamızı incelemeniz yeterli. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

İster sigorta sorgulama yapın, isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın. Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 sigorta uzmanlarına ulaşmanız mümkün, hasar anında her zaman yanınızda olan Sigortam.net’i hemen arayın, güvencenizi en iyi fiyat garantisi ile yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL