En Ucuz Sigorta Fiyatlarına Nasıl Ulaşılır?

Sigortalar, kapsam dahilindeki risk gerçekleştiğinde poliçe sahibini güvence altına alarak hayatımızda maddi anlamda büyük avantajlar yaratsalar da, her zaman daha ucuza mal edebileceğimiz sigorta poliçelerini araştırmaya devam ederiz.

İster kasko sigortası olsun, ister zorunlu trafik sigortası, ister özel sağlık sigortası, bilinçli tüketiciler olarak her zaman cüzdanımızı korumamız gerekiyor. Bunun için yaptırdığımız poliçelerin kapsamlarını iyi bilerek ve takip ederek bizim için en uygun prim tutarını garantileyebiliriz.

Tüm sigorta türleri için ödenecek prim miktarını etkileyen unsurların başında kullanılmayan ancak poliçede yer alan teminatlar gelir. Ancak burada hassas olan nokta şudur: Primi yükseltir gibi görünen bazı teminatlar, risk gerçekleştiğinde sigortalıyı çok büyük maddi kayıplardan kurtarabilmektedir. Bu nedenle riskin yüksek olduğu konularda teminatlardan vazgeçilmesi, daha sonra daha büyük ödemeleri gündeme getirmektedir. Riskler ve teminat kapsamları iyi değerlendirilmeli, gerektiğinde sigorta uzmanlarından destek alınmalıdır.

En ucuz sigorta olarak sunulan poliçelerin kapsamı iyi araştırılmalı, içerdiği teminatlar bilinmeli ve bunlara göre satın alma yapılmalıdır. Örneğin yıl içinde sadece ufak tefek kazalar yapıyorsanız, aracınızı sürdüğünüz mesafe kısa ise ve kaza riski azsa, kasko poliçesi yaptırırken belli bir miktara kadar olan ufak hasarları kendi cebinizden karşılamayı kabul ederek, priminizi düşürebilirsiniz. Ayrıca bu sayede hasarsızlık indirimi de korunabilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Sigorta ödemelerinizi düşürmenin en iyi yöntemlerinden birisi de şirketler tarafından sunulan paketlerini karşılaştırıp sizin için en uygununu seçmektir. Böylece pek çok farklı alternatifi bir arada görmüş ve değerlendirmiş olursunuz. Üstelik sigorta sorgulama ve karşılaştırma işlemi için bir kaç dakikanızı ayırmanız yeterlidir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

İhtiyacınız olan en ucuz sigorta için online sigorta sorgulama ile Türkiye’nin en büyük sigorta şirketleri arasında karşılaştırma yapmak için Sigortam.net internet adresimizden ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ından bize ulaşın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Sigorta Türleri ve Sigorta Teminatları ile İlgili Diğer Yazılarımız:

Kasko sigortası tanımı, araç kasko sigortası konusunda detaylar ve kasko hakkındaki bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

• Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Kasko sigortası isteğe bağlı olarak yapılmaktadır. Farklı teminat kapsamları olması nedeniyle de farklı ücretlendirmelere sahiptir.
Zorunlu trafik sigortası, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda düzenlenen ve trafiğe çıkan her aracın yaptırmak zorunda olduğu bir sigorta çeşididir.
Zorunlu trafik sigortası teminatları ve limitleri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen, bütün sigorta şirketleri için aynı olan teminatlardır. Ancak fiyat ve ödeme koşulları şirketlere göre farklılık göstermektedir.
Özel sağlık sigortası sigortalanan kişinin hastalıklar ve kazalar sonucu oluşacak sağlık giderlerinin karşılanması için hazırlanmış kişiye özel planlardır.
Özel sağlık sigortası, sigortalının hastalık veya kazalar nedeniyle oluşacak sağlık harcamalarını ve bunlardan kaynaklı riskleri önceden telafi etmeye yönelik hazırlanmış güvence planlarıdır.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL