Sigortam.net’ten e-posta ile Gönderilen Poliçeler Sayesinde 7.000 Fidan Dikildi! | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortam.net’ten E-posta ile Gönderilen Poliçeler Sayesinde 7.000 Fidan Dikildi!

Sigortam.net, 2016 Ocak ayında müşterilerine poliçelerini basılı evrak olarak göndermek yerine e-posta yoluyla göndermeye başladı. Poliçesini e-posta yoluyla almayı tercih eden müşteri oranı yüzde 40’a ulaştı. Bu alternatifi tercih eden müşterilerin poliçelerinden oluşturulan tasarruf ile Sigortam.net, ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanları’na 7.000 fidan bağışında bulundu. 

2016 yılı Ocak ayından bu yana, en uygun teklifleri karşılaştırarak sigorta satın alan tüm müşterilerini, sigorta poliçelerini  “adrese teslim basılı evrak olarak almak yerine e-posta ile almaya” davet eden Sigortam.net, bugüne kadar bu teklifi kabul eden müşterileri adına Manisa Selendi’de bulunan Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) 7 Ağaç Ormanları’na fidan bağışında bulundu. Poliçesini e-posta olarak almayı tercih eden müşteri oranı yüzde 40’a ulaşan Sigortam.net bu proje ile kağıt israfının önüne geçmenin yanında poliçe basımı ve gönderimden yapılan tasarruf ile ağaç dikimi yaparak daha yeşil bir dünya hedefine bir adım daha atmış oldu. 

Proje kapsamında Sigortam.net; ÇEKÜL’e yaptıkları katkının uzun süreli olmasını ve bundan böyle e-posta yoluyla poliçe alacak müşterilerinin oranını her geçen gün arttırmayı hedefliyor. Sigortam.net İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Tahsin Gürdoğan, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Sigortam.net olarak ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanları’na bugüne kadar diktiğimiz 7.000 fidanın altında, bu projeye en az bizler kadar sahip çıkan, çevreye duyarlı bakış açımızı bizimle beraber benimseyen tüm müşterilerimizin imzası var. Müşterilerimize bu eşsiz destekleri için yürekten teşekkür ediyoruz. Hedefimiz, hali hazırda dijital dünyada yürüttüğümüz faaliyetlerimize, kağıt kullanımını tamamen ortadan kaldırarak devam etmek. Yaptığımız işin doğasına da uygun olduğuna inandığımız bu yüzde 100 dijitalleşme hedefimize yine müşterilerimizin katkılarıyla ulaşacağımıza eminiz. Bu kapsamda yaptığımız çalışmalarla geldiğimiz noktada, Sigortam.net müşterileri diledikleri anda bizden poliçelerini e-posta olarak alabiliyor ve üyelik sayfalarından da kendilerine ait poliçelere erişebiliyor. Gezegenimizde hızla tükenmekte olan doğal kaynakların ve yeşilin korunmasının, ancak bu projede olduğu gibi, bir arada çalışarak mümkün olacağına inanıyoruz.” 
 
Poliçelerin elektronik ortamda alınmasını teşvik ederek yalnızca ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanları’na fidan dikimi sağlamakla kalmayan Sigortam.net, fidan bağışının şartı olan “poliçelerin e-posta ile alınması” teklifiyle işlem süreçlerindeki kağıt israfının da önüne geçmiş oldu. Sigortam.net’ten sigorta poliçesi satın alan herkese gönderimi yapılan poliçe, bilgilendirme yazısı, dosya, zarf, kargo sevk irsaliyesi gibi kağıt tüketimine sebep olan evrak ve işlemler, bu uygulama kapsamında elektronik ortamda gerçekleştirilmeye başlandı. 

Sigortam.net e-posta ile poliçelerin gönderilmesi projesi ve ÇEKÜL ile iş birliğiyle doğa ve daha yeşil bir dünya için uzun vadeli ve kalıcı bir fayda sağlamayı hedefliyor. 


Benzer İçerikler

Groupama Sigorta’dan Yol Yardım Hizmeti

Groupama Sigorta Genel Müdürü Ramazan Ülger, Groupama Sigorta’nın yol yardım hizmeti “Groupama Mobil Yardım”ı anlattı. İşte Ülger'in o açıklamaları.

Devamını Oku

Her 3 Konuttan 2’si Deprem Riski ile Karşı Karşıya

Yaşanılan toplumsal ve ekonomik kayıplara rağmen, Türkiye'deki her konuttan 2'si deprem riskine karşı güvencesiz!

Devamını Oku

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Devamını Oku