Erken Rezervasyon Sigortası ile İptal Garantisi

Etstur Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Albaş, “Beklenmedik bir durum çıkar, param yanar’ kaygısıyla erken rezervasyonu kullanmayan misafirlerimiz bu sigortayla, tatillerine 72 saat kala koşulsuz iptal hakkına kavuştular.      
Seyahat sigortası ile yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz güvende!    

 Misafirlerimiz tatil tutarlarının sadece yüzde 1′i kadar bir bedelle, yani 10-20 lira gibi bir rakama iptal garantisi alıyorlar” dedi. Etstur Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Albaş, ŞEMSİYE’nin sorularını şöyle yanıtladı:

Etstur olarak Seyahat Sigortaları’nda ne gibi avantajlar sunuyorsunuz?

Etstur ile yurtiçi ve yurtdışına giden tüm yolcular seyahatleri süresince sigortalanırlar. Tabii burada Seyahat Sigortaları’nın birbirinden teminat açısından büyük farklılıklar gösterdiğini de belirtmem gerekiyor. Adına Seyahat Sigortası denilen, ama çok dar teminatları kapsayan değil, ilk günden beri misafirimizin yararına olacak tüm avantajları kapsayan geniş bir poliçe sunduk. Yolcularımız keyif için tatile gidiyorlar ve bu tatilde iyi hizmeti alabilmek için bizi seçiyorlar. Misafirlerimizin bizimle oldukları süre içinde hiçbir sorunla uğraşmamasını, her şekilde ve her sorunlarında yanlarında olmak, kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak istiyoruz. Şu anda bu sigortayla sağlanan avantajlardan bazıları kaza sonucu tedavi, turda ya da evde yaşanan bir hasara bağlı turun yarıda kesilmesi, ambulans hizmetleri, ilaç gönderimi gibi. Özellikle bayram gibi tatil dönemlerinde beklenmedik bir durumla karşılaşıldığında turun normal seyrinin dışına çıkmak bile çok zor. Bunun dışında hastalanan, kaza geçiren ve sigortasından faydalanan misafirlerimiz bize sonradan çok olumlu geri dönüşler yapıyor. Bir de daha üzücü ama kaçınılmaz olaylar var tabii, seyahat sırasında vefat eden birinin geri dönüşünü, refakatçisi ile birlikte dünyanın tüm ülkelerinden kolaylıkla sağlamanız ancak sigorta ile mümkün oluyor. Bugün Avrupa Birliği uyum yasaları uyarınca yapmamız gerekenlerin fazlasını Etstur, tüm yurtdışı yolcularına tam 5 yıldır sağlıyor.

Erken rezervasyonda Seyahat Sigortası yaptırmanın avantajları nedir?

Bu sene başlattığımız Erken Rezervasyon Sigortası, tüm turizm sektörüne yayıldı. Mapfre Genel Grubu, yıllardır grubumuzun sigorta alanında iş ortağı olarak çalışıyor. Onlar, bizim istediğimiz poliçeyi düzenleyebilir hale gelince de hemen hayata geçirdik. Beklediğimiz gibi çok fazla rağbet gördü, çünkü ‘beklenmedik bir durum çıkar, param yanar’ kaygısıyla erken rezervasyonu kullanmayan misafirlerimiz de bu sigortayla, tatillerine 72 saat kala koşulsuz iptal hakkına kavuştular. Böylece ortaya çıkabilecek riskleri sigorta şirketine devrederek yüzde 50′lere varan fiyat avantajlarından faydalanmaya başladılar. Misafirlerimizin yüzde 85′inin erken rezervasyon sigortası yaptırdıkları, tatil tutarlarının sadece yüzde 1′i kadar bir bedelle yani 10-20 lira gibi bir rakama iptal garantisi alıyorlar.

Yerli ve yabancı turistlerin Seyahat Sigortası tüketimi nasıl?

Yurtdışında herkes sigortalı zaten. Schengen ülkelerine seyahat eden kişilere, sigorta mecburiyeti getirildikten sonra bu sigortayı her seyahatlerinde istemeye devam ediyorlar. Artık hemen her yolcu seyahat acentesine sigortasını soruyor.
 

Müşteri Yorumları