Ev ve İş Yerlerine Konut Sigortası Güvencesi

Eviniz ailenizle birlikte yaşadığınız, sevdiklerinizi ağırladığınız; iş yeriniz ise ailenizle güvenlik ve konfor içinde yaşamanızı sağlayan yerdir. Bu yüzden hem evinizi, hem de iş yerinizi risklere karşı korumalı ve gerekli önlemleri almalısınız. Riskin nereden geleceği belli olmaz ama kış mevsiminin gelişiyle birlikte eviniz ve iş yeriniz riske daha açık konuma gelmiş durumda.

Ani bastıran yağmur, çakan şimşek ve sert rüzgarlar evinizde ve iş yerinizde onarılmaz hasarlar bırakabilir. Bu hasarların önüne geçmek için muhakkak konut sigortası yaptırılmalıdır.


Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!    
    
Konut sigortası alırken iklim koşulları, güçlü fırtınalar, yoğun yağışlar ve yağışların sebep olabileceği seller düşünülerek teminatlarının seçimine dikkat edilmelidir. Konut sigortası kapsamında alabileceğiniz güvenceler için; ''Konut Sigortası Neleri Kapsar?'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Konutunuzun özellikleri ve sizin beklentilerinize göre ödeyeceğiniz sigorta primleriyle evinizi ve iş yerinizi hatta eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz.

Ancak bunun için bazı detaylara dikkat etmeli, kafanızdaki soru işaretlerini gidermelisiniz. Biz bu soru işaretlerinden bazılarını bir araya getirerek konut sigortası seçiminize yardımcı olmak istedik.

Konut Sigortası Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler

Bina Değeri Nedir?

Konut sigortası yaptıracak pek çok kişinin karşısına çıkacak bir terimdir bina değeri. Bina değerinden kasıt evinizin tamamen inşa edilmesi durumunda oluşacak maliyettir. Yapının özelliklerine göre bu maliyet yaklaşık olarak hesaplanmıştır. Bu detayın gözden kaçırılmaması gerekir. Konut sigortalarında, sigorta bedeli yüksek oranları içermediği sürece, binalarda teftişe gidilmez. Hasar konusu çalınma yahut benzeri bir durumsa, malın faturasını gösterir belgelere ve metotlara başvurulabilir.

Yangın Sigortalarında Prim Nasıl Belirlenir?
 

Ev veya iş yerlerine karşı yangın sigortası veya yangın ek teminatları alınmak istendiğinde sigorta tekliflerinde farklılıklar olacağı görülecektir. Çünkü; prim tutarı sigorta şirketlerinin politikalarına ve teminatların kapsamına bağlı değişiklik gösterebilir. 

Sigortalı Malın Sahibi Değiştiğinde Ne Olur?

Konut sigortası poliçesinin sağladığı tüm haklar yani güvenceler, malın yeni sahibine geçer. Bunun için 15 gün içerisinde sigorta şirketinin bilgilendirilmesi gerekir. Bildirimin yapılmamış olması, sigorta şirketinin sorumluluğunda değildir. Mal varlığının yeni sahibi, 8 gün içerisinde sigorta poliçesinin iptalini isteyebilir.

Konut Sigortası Sadece Ev ve İş Yeri için mi Yapılır?

Sanılanın aksine konut sigortaları sadece binaları korumak için yapılmaz. Bina içerisindeki değerli eşyalar ve mal varlıkları için de konut sigortası yaptırılabilir.

Dilerseniz konut sigortası poliçesine sahip olmak için dilerseniz gündemdeki poliçenizi yenilemek için konut sigortası başvuru formunu doldurun, kolayca sigortalanın.

Müşteri Yorumları