Gelecek 10 Yılda Bireysel Sigortalılık Artacak

Milliyet
Türkiye ekonomisinin büyümesiyle birlikte sigorta bilincinin de geliştiğini belirten Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, bu yüzden gelecek 10 yılda bireylerin daha fazla sigortalanma ihtiyacı duyacağını söyledi.
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, ülkemizde sigorta sektörünün, düşük sigortalılık oranlarının da etkisiyle güçlü bir büyüme potansiyelini içinde barındırdığını söyledi. Bunun değerlendirilmesi sayesinde, bireysel düzeydeki zenginleşme ve sigortalılık bilincinin artmasıyla birlikte tüm branşlarda büyüme trendinin devam edeceğini öngördü.
Kurumsal firmaların kendilerini çeşitli risklere karşı koruma altına almak amacıyla kâr kaybı, ürün mali mesuliyet sigortası gibi teminatlara daha çok yöneleceklerini düşündüğünü belirten Ülken sözlerini şöyle sürdürdü: ?Önümüzdeki 10 yıl içinde en büyük sektörel büyüme, bireysel ağırlıklı olmak üzere yangın, sorumluluk ve diğer kaza alanlarında olacaktır. Konut ediniminin uzun vadeli mortgage kredileri üzerinden gerçekleşmesiyle beraber bireysel konutlarda artış olacaktır. Öte yandan, kredi olanaklarının küçük ölçekli mikro işletmelerce kullanımının artması, bu firmalardan gelecek kredi bağlantılı sigorta taleplerini de yükseltecektir.?
Anadolu Sigorta olarak 2013 yılında kasko, sağlık ve yangın sigortaları gibi branşlara verdikleri önemi devam ettirmeyi planladıklarını aktaran Genel Müdür Ülken, başta mesleki ve bireysel sorumluluklar olmak üzere KOBİ?lere yönelik paket ürünlerde, konut paket, nakliyat ve sorumluluk sigortaları branşlarında da büyümeyi amaçladıklarını söyledi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Anadolu Sigorta?nın yakın zamanda, müşteri segmentasyon çalışması adını verdiği yeni bir hizmeti başlattığını da vurgulayan Ülken sözlerini şöyle sürdürdü:
?Müşterilerimizi kendi içinde daha fazla kategoriye ayırarak detaylı bir segmentasyon oluşturduk. Bu gruplandırmalarda; meslek, çalışan sayısı, sabit varlık, faaliyet sektörü gibi çeşitli kriterleri de sürece dâhil ettik. Bu kategorilendirmeleri yapmamızın amacı, ortak özelliğe sahip müşterilerimize hitap edecek yeni ürünlerle hizmetleri geliştirebilmek ve kendilerine sunmak. Acentelerimiz açısından bakarsak uygulamamız; sigortalıların daha iyi tanınması ve ihtiyaçlarına göre önceliklendirme yapılabilmesi açısından faydalı olacaktır.
Klasik çapraz satış uygulamasından farklı olarak bu yöntemle sigortalılarımıza ait bilgiler daha iyi yorumlandığından daha sağlıklı sonuçlar verdiğini düşünüyoruz. Bu bağlamda müşteri segmentasyon uygulamasını geleceğe doğru atılmış ve müşteri memnuniyeti sağlamaya yönelik çok önemli bir adım olarak görmekteyim.?

Benzer İçerikler

TELEFONDA TEKLİF ALMAK İÇİN
BİZİ ARAYIN!

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL