Genişletilmiş Kasko Sigortasını Tercih Edecekler

Kasko genel şartları ve yasalarla kasko sigortasının hangi teminatları içerisinde barındırması gerektiği belirlenmiştir. Kasko sigortasındaki temel teminatlar; aracın başka bir araca çarpması veya bir aracın sigortalı araca çarpması, çarpışma dışında 3.kişilerin araca verebileceği zararlar, aracın yanması veya aracın bulunduğu yerden çalınması olarak sayılabilir.

Kasko sigortasının şartları ile ilgili daha fazla bilgi için; ”Kasko Genel Şartları Nelerdir?” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kasko sigortasında geçen bu 5 temel güvence olmadan kasko sigortasını değerlendirmek mümkün değildir. Bu temel güvenceler aracın başına gelebilecek riskler arasında ilk sırayı alanlardır aslında.

Kaskonun genel şartlarının bir veya birkaçının alındığı kaskoya dar kasko denir. Gerek bulunduğu bölgenin trafik yoğunluğu gerekse coğrafi konumları sebebi ile araç sahipleri kaskosundaki bu genel şartlarla yetinmeyebilir.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

İlave teminat arayışları içerisinde olabilecek sürücüleri de düşünen yasa koyucular, Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları içine ek olarak dahil edilebilecek teminatlara da yer vermişlerdir. Sigorta şirketlerinin temel güvencelere ek olarak dahil ettirebildikleri bu kasko çeşidine genişletilmiş kasko denir.

Dar ve genişletilmiş kaskonun farklarını ve farklı farklı avantajlarını öğrenmek için; ”Dar Kasko ve Genişletilmiş Kasko Arasındaki Farklar” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Eğer ek teminatların hepsini kasko sigortasına dahil ettirmek isterse bu kaskoya tam kasko denir.

Genişletilmiş Kasko ile Aracınıza Tam Koruma Sağlayın

Yeni kasko sistemi kapsamında sigorta şirketleri tarafından sunulan geniş kasko sigortası için en iyi kasko fiyatları Sigortam.net’te.

Genişletilmiş kasko ile aracınızı;

 • Yanma,
 • Hırsızlık
 • Çarpma,
 • Çarpışma,
 • 3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan hareketlerden doğacak zararlara karşı teminat altına alın.

Ayrıca bu ana teminatlara ek olarak

 • Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,
 • İddia ve yarış,
 • Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu çalınma,
 • Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar
 • Yağsızlık, susuzluk, donma, bozukluk, eskime, çürüme, paslanma ve bakımsızlık,
 • Mekanik, elektrik ve elektronik arızalar, kırılmalar, lastik zararları gibi durumlar için de aracınızı koruyun.

Geniş kasko ile ana teminatlara ek olarak ihtiyaç duyduğunuz diğer teminatları da sigorta poliçenize dahil edin, aracınız için tam koruma sağlayın.

Geniş Kasko Neleri Kapsıyor?

Kasko sistemi ana teminatları, dar kasko dışındaki tüm ürünlerde standart olarak bulunuyor. Bu teminatlar çarpma, çarpılma, yanma, çalınma ve üçüncü kişilerce verilecek zararlar. Bunlara ek olarak sigara ve benzeri zararları, yetkili olmayan kişilerce çekilme, kişisel eşyalar, deprem, yanardağ püskürmesi, toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım, sel baskını, su baskını, terör, kullanım ve gelir kaybı, asistans hizmetleri, hukuksal koruma, eskime payı düşmeme, hasar ikame zeyli, mini hasar, yurtdışı, hasarsızlık indirimi koruma, kiralık araç, 0 km araçlarda yeni ile değiştirme ve kilit sistemi için de teminat verilebiliyor.

Fakat bu teminatların bazıları kimi sigorta şirketleri tarafından seçimli/şartlı olarak veriliyor veya hiç verilmiyor.
Hangi teminatların verilip verilmediğini, hangilerinin seçimli/şartlı olduğunu anlaşmalı sigorta şirketleri sayfamızdan seçeceğiniz sigorta şirketi sayfasında bulunan genel şartlar bağlantısından öğrenebilirsiniz.
Genişletilmiş kasko, sigorta şirketi tarafından verilen tüm ana teminatları kapsamaktadır. Buna ek olarak aşağıda sıralanan ek teminatlar arasından seçeceğiniz teminatlar da sigorta poliçesine dahil edilebilir.

Genişletilmiş Kasko Sigortasını Kimler Almalı?

Peki araç sahipleri neden genişletilmiş kaskoya ihtiyaç duyar? Kasko sigortası alınmasında temel amaç korunma duygusudur dolayısıyla genişletilmiş kaskoda da temel neden; daha fazla riske karşı korunmaktır.

Düz kasko sigortasında sadece temel güvenceler alınmış olur. 5 teminatından dışında fazlası yoktur. Tam kasko alınması halinde ise ek teminatların hepsi alınacaktır. Oysa sürücüler teminatların hepsini almak yerine bir kısmını almak isteyebilir.

Teminatların hepsini kasko poliçesine dahil ettirmek demek karşılaşma riski olmadığı riskler için de prim ödemek demektir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken; sigorta sahiplerinin bulunduğu konumu ve şartlarını iyi değerlendirmektir. Aksi halde ya fazladan kasko primi ödenecek ya da eksik teminat alındığı için kaskonuz hasarınızı tazmin etmeyecektir.

Kasko sigortasının türlere ayrılması ile beraber sürücülere, farklı seçenekler yaratılmış oluyor. Sigorta şirketlerinin diğer sigorta çeşitlerinde olduğu gibi genişletilmiş kasko ürününde de sunulan hizmetler, talep edilen primler farklılık içerecektir.

Sigorta şirketlerinin farklı kasko hesaplama değişkenleri, şirket politikaları bu farklılıkların sebebidir.

İster tam ister genişletilmiş kasko sigortanıza uygun kasko fiyatları ile sahip olabilmek için Sigortam.net’e gelin farklı sigorta şirketlerinin size özel kasko tekliflerini değerlendirin. Bir uzman desteği almak isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Müşteri Yorumları