Sigorta Şirketinin Güvenilirliği | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Şirketinin Güvenilirliği Nasıl Anlaşılır?

Online sigortacılığın daha da kolay hale getirdiği sigorta işlemleriyle beraber pek çok şirket sektöre dahil olmaya başladı. Sigorta şirketlerinin çoğalması ise en çok tüketicilere yaradı. 

Artan rekabet ortamında müşteri sadakatini devam ettirmek isteyen şirketler farklı kampanyalarla ve sigorta ödemelerini kolaylaştıracak uygulamalarıyla fark yaratmaya başladı. Ancak sigorta fiyatlarından ve ödemelerinden daha önemli olan şirketin güvenilir olmasıdır.

Hangi sigorta türü olursa olsun sigorta hizmetlerinin temelinde güven ilişkisi yatar. Bu yüzden kişiler sigorta fiyat araştırmasından önce şirketin güvenilirliğini anlamak için bir takım araştırmalar yapar, forumlardan destek almaya çalışır ve şu soruları sorar:

Sigorta şirketiyle ihtiyaç duyulan her an iletişime geçilebiliyor mu?
Bir hasar durumunda araç tamirinin hemen yapılması için gereken hizmeti veriyor mu?
Hasar ödemelerini hızla gerçekleştiriyor mu?
Kasko, özel sağlık veya trafik sigortaları kapsamında ek hizmetleri var mı?

    

Sigorta alımlarını etkileyecek ilk ve en önemli kriter sigorta hizmeti alınacak sigorta şirketine duyulacak güvendir. Bu noktada sigorta şirketinin daha önceki tutumlarına ve davranışlarını, ödeme yapma hızlarına dair bilgiler toplamaya çalışabilirsiniz. Şirketlerin müşteri yorumları sayfalarını inceleyerek test edebilirsiniz.

Güvenilir sigorta şirketlerinin bir diğer özelliği de kaliteli hizmet vermesidir. Müşteriler artık eskiye oranla çok daha bilinçli hareket ediyor. Müşteriler bir sigorta poliçesi satın alırken sadece fiyatlara bakmıyor, poliçe süresi boyunca da en iyi hizmeti alabilmek adına kaliteye de bakıyor. Peki, sigorta ürünün kaliteli olması ne demek?

Güvenilir Sigorta Şirketinin Özellikleri

Sigorta poliçenizde kaliteyi yakalamanızı ve güvenilir sigorta şirketleriyle çalışmanızı kolaylaştıracak detaylara değidik:

Bir sigorta şirketi:

 • Uzun yıllardır sektörde bulunuyorsa ve ürettiği primler her geçen yıl yükseliyorsa,
   
 • İnsanların gereksinim duyabileceği pek çok sigorta çeşidinde hizmet verebiliyorsa ve her bir sigorta çeşidinin farklı ürünleri varsa, 
   
 • Görev dağılımı yapılmış ve uzman kişilerle sigorta desteği veriyorsa,
   
 • Rekabete rağmen doğru ve uygun bir fiyat politikası ile hizmet sunuyorsa,
   
 • Risk analizini en doğru şekilde yaparak müşterilerinin bütçesine uygun farklı teklifler veriyorsa,
   
 • Hasar ödemesi gereken durumlarda, hızlı hareket edebiliyorsa ve bunu yapmak için kuvvetli bir mali yapıya sahipse o sigorta şirketi kaliteli demektir.

Hem kaliteli hem de güvenilir şirketlerle çalışmak, detaylı bir analiz ve zaman ister. Türkiye’deki en büyük, en iyi ve en güvenilir sigorta şirketleri ile anlaşmalı olan Sigortam.net ile çalışan lar ise sigortasına kısa sürede sahip olabilir.

Sadece sigorta sorgulama yaparak 3 dakikada en uygun sigorta fiyatlarını görmeniz, karşılaştırmanız ve satın almanız oldukça kolaydır. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 7/24 telefonda sigorta yaptırmanız da mümkün.

 


Benzer İçerikler

Ray Sigorta Oto Dışında Atağa Hazırlanıyor

Ray Sigorta, acentelerini kazan-kazan ilkesiyle pazar payını artırmayı hedeflediği motor dışı branşlarda komisyon artırımı ve kampanyalarla destekliyor.

Devamını Oku

Anadolu Sigorta Van Depremi için Özel İhbar Hattı Açtı

Anadolu Sigorta, sigortalıların mağduriyetlerini en aza indirmek ve mümkün olan en kısa sürede kendilerine yardım etmek üzere bir deprem özel ihbar hattı 
kurdu.

Devamını Oku

Fiba Sigorta 485 Milyon Liraya Japonların

Sompo Japan, Fiba Sigorta hisselerinin tamamını 485 milyon lira bedelle satın alınması işlemini Ekim ayına kadar tamamlayacak.

Devamını Oku
36.801 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X