444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Özel Sağlık Sigortası Hamilelik Masraflarını Karşılar mı?

Bebek sahibi olmaya karar vermeden önce özel sağlık sigortanızın kapsamına doğum teminatını da dahil ettirdiğinizde, hamilelikteki doktor ve ilaç masrafları da sigortanız tarafından karşılanmaktadır. Hamile kadınlar hamilelikleri süresi zarfında hamilelikle ilgili doktor muayene, tetkik ve sonunda doğum giderlerinin karşılanması için özel sağlık sigortası yaptırabilirler.  

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Hamilelikte Özel Sağlık Sigortası hizmetinden nasıl yararlanılır? 

Hamilelikte özel sağlık sigortası kullanımı için bilinmesi gereken önemli bir nokta bekleme süresidir. 
 
Hamilelik süresince ve doğum sırasında özel sağlık sigortanızdan faydalanmak için ilk bir yılı doldurmuş olmanız gerekmektedir. Doğum ve hamilelik sigortası, ancak ikinci poliçe yılının başlamasından itibaren devereye girmektedir. Hamile kadınların hamilelik ve doğumla ilgili giderlerinin karşılanması için ikinci sigorta yılında olmaları gerekmektedir. 
 

Doğum giderlerinin dahil olduğu bir özel sağlık sigortası poliçesi satın alınırken doğum teminatı limiti önem taşımaktadır. Bu limit doğum öncesi ve doğum sırasındaki masrafların nereye kadar ödeneceğini belirler. Bu nedenle hamile kalmayı planlayan sigortalıların hangi hastanede doğum yapacaklarını da önceden planlamaları, doğuma dair masrafların neler olabileceğini önceden hesaplamaları sigortadan faydalanmak istediklerinde hayatlarını kolaylaştıracaktır.  Limitsiz teminatlar da tercih edilebilir, ancak prim tutarlarının limite göre artış göstereceği öngörülmelidir. 

Hamilelik sigortası da sağlık sigortasının diğer teminatları gibi uzmanlık isteyen bir konudur. Sigortam.net müşteri temsilcileri, sizi en doğru şekilde bilgilendirmek için yardımcı olmaya hazırlar.   

Benzer İçerikler

Doğru Sigorta Yaptırmanın Yolları

Hayatta yarın ne olacağı bilinmez. Sizin, sevdiklerinizin, yuvanızın, arabanızın kısacası hayattaki en değerli şeylerinizin güvence altında olması önemlidir.

Devamını Oku

Sigorta Ettirenin İhbar Yükümlülüğü

Sigorta ettirenin sigorta süresi için ihbar yükümlülüğü ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenin, sigortanızı bilinçli değerlendirin.

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Bir sigorta şirketi sigorta yaptıracak kişiye ömür boyu yenileme garantisi içeren bir ürün sunduğunda, bu ürünün bilgilerini ve değerlendirme şartlarını sigortalıya bildirmesi gerekiyor. 

Devamını Oku