Özel Sağlık Sigortası Hamilelik Masraflarını Karşılar mı?

Bebek sahibi olmaya karar vermeden önce özel sağlık sigortanızın kapsamına doğum teminatını da dahil ettirdiğinizde, hamilelikteki doktor ve ilaç masrafları da sigortanız tarafından karşılanmaktadır. Hamile kadınlar hamilelikleri süresi zarfında hamilelikle ilgili doktor muayene, tetkik ve sonunda doğum giderlerinin karşılanması için özel sağlık sigortası yaptırabilirler.  

Hamilelikte Özel Sağlık Sigortası hizmetinden nasıl yararlanılır? 

Hamilelikte özel sağlık sigortası kullanımı için bilinmesi gereken önemli bir nokta bekleme süresidir. 
 
Hamilelik süresince ve doğum sırasında özel sağlık sigortanızdan faydalanmak için ilk bir yılı doldurmuş olmanız gerekmektedir. Doğum ve hamilelik sigortası, ancak ikinci poliçe yılının başlamasından itibaren devereye girmektedir. Hamile kadınların hamilelik ve doğumla ilgili giderlerinin karşılanması için ikinci sigorta yılında olmaları gerekmektedir. 
 
Doğum sigortasında bekleme süresi ile ilgili ayrıntılar için tıklayın. 

Doğum giderlerinin dahil olduğu bir özel sağlık sigortası poliçesi satın alınırken doğum teminatı limiti önem taşımaktadır. Bu limit doğum öncesi ve doğum sırasındaki masrafların nereye kadar ödeneceğini belirler. Bu nedenle hamile kalmayı planlayan sigortalıların hangi hastanede doğum yapacaklarını da önceden planlamaları, doğuma dair masrafların neler olabileceğini önceden hesaplamaları sigortadan faydalanmak istediklerinde hayatlarını kolaylaştıracaktır.  Limitsiz teminatlar da tercih edilebilir, ancak prim tutarlarının limite göre artış göstereceği öngörülmelidir. 

Hamilelik sigortası da sağlık sigortasının diğer teminatları gibi uzmanlık isteyen bir konudur. Sigortam.net müşteri temsilcileri, sizi en doğru şekilde bilgilendirmek için yardımcı olmaya hazırlar.   

Müşteri Yorumları