Hangi Sigorta Şirketi Daha İyidir?

Sigorta satın almak kadar seçtiğiniz sigorta şirketi de oldukça önemlidir. Çünkü sigorta, diğer tüketim ürünleri gibi satın alındıktan sonra bitmez 1 yıl boyunca poliçenizle birlikte sürer. Bu süre zarfında hasar durumunuzda, sıkıntı yaşadığınız sorunlarda ya da merak ettiğiniz konularda hep bir desteğe ihtiyacınız olur. İşte bu destek de sigorta şirketinizdir. Sigorta şirketinizle poliçeniz boyunca muhattap olur, haklarınızı talep edersiniz. Sigortanızı satın alacağınız şirketi detaylıca araştırmanız gerekir.

Eskiden uzun süren sigorta yaptırma süreçleri vardı. Tek tek sigorta şirketlerine gidilir bilgi alınırdı. Kulaktan dolama bilgilerle yanlış şirketten alım yapıldığında sorunlar yaşanırdı. Şimdi ise teknolojinin ilerlemesiyle internet hayatımıza girdi ve birçok yükten bizi kurtardı. İnternet sayesinde birçok sigorta şirketini ve ürünlerini kolayca görebilmek mümkün. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, sigorta sektöründe faaliyet gösteren birçok şirketin bulunması sonucu aralarından güvenilir olanını seçebilmek.

Sigorta şirketi seçiminde genellikle fiyat ön planda tutulur. Halbuki fiyattan çok poliçenizin risk durumunda zararınızı ne kadar telafi ettiğidir. Ucuza aldığınız bir poliçenin size bir faydası olmadıktan sonra bir önemi yoktur. Ya da şirket kapanacak olduğundan uygun fiyat sunuyor olabilir ve poliçeniz süresinde hasara uğradığınızda zararınız aylarca ödenmeyebilir ya da karşınızda muhattap bulamayabilirsiniz. Tüm bu önmeli noktaları düşünerek hareket etmeniz gerekir ki verdiğiniz para boşa gitmesin.

İşte bu noktada Sigortam.net sizin yanınızda oluyor ve bu seçimi kolayca yapmanızı sağlıyor.

Neden Sigorta Şirketi Seçiminde Sigortam.net?

  • Sigortam.net Türkiye’nin en büyük, en köklü ve en güvenilir sigorta şirketleriyle anlaşmalıdır.
  • Sigorta sorgulama sayfasında kasko sigortası, trafik sigortası ve özel sağlık sigortası branşlarından teklif alma formunu kolayca doldurmanız ile birlikte sigorta şirketlerinin sizde en uygun tekliflerini sunar.
  • Bu teklifler arasında online karşılaştırma yapmanızı sağlayarak ihtiyacınıza en uygun sigortayı, en uygun fiyat sunan şirketten almanızı sağlar.
  • Hasar durumunda 7/24 yanınızda olur. Yolda kaldığınızda size yardım gönderir. Sigorta şirketinizin size en yakın olan anlaşmalı merkezine sizi yönlendirir.
  • Hasar dosyanızı ve hasar için gerekli evraklarınızı hazırlarken yanınızda olan Sigortam.net, daha sonra da bu bilgilerin şirketinize ulaşmasını sağlar.
  • Aracınız arızalandığında sigorta şirketinizle iletişime geçerek ikame araç almanızı sağlar.
  • Eksper sürecinizle ilgili takibi sizin yerinize yapar, siz sadece arayarak exper sürecinizin hangi aşamada olduğunu öğrenirsiniz.
  • Serviste olan aracınızla ilgili detaylı bilgiyi size verir.
  • Aracınızın onarımı, parça değişimi ya da pert araç durumuyla ilgili isteklerinizi sigorta şirketine ileterek isteğinizin sizin için olumlu sonuçlanması için çalışır.
  • Sigorta şirketiyle ilişkinizin daha hızlı hale gelmesini, sorunlarınızın en kısa sürede ve sizin lehinize sonuçlanmasını sağlar.

Konuyla ilgili "En Güvenilir Sigorta Şirketlerini Bulmanın Tüyoları" yazımızdan da destek alabilirsiniz. Vakit kaybetmeden Sigortam.net’ten teklif alın sigortanızı alırken ve sigorta süresi boyunca yanınızda olalım. En uygun sigorta fiyatları için kolayca sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 sigorta satın alın.

Müşteri Yorumları