444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hasarsızlık İndirimi

07 Aralık 2011
Kasko sigortasının prim bedelini düşüren en önemli kriter hasarsızlık indirimidir. Poliçe yılı içinde sigortadan hasar talebinde bulunulmadığında, bir sonraki yıl ödenecek prim bedeli azalmaktadır. İlk yıl sonrasında hasarsızlık indirimi %40 ila %65 arası olabilmektedir. Hasarsızlık indirimi sayesinde örneğin yıllık 1.000 TL’yi geçen kasko poliçesi bedeli, 450 TL’ye kadar düşebilmektedir.
 
Hasarsızlık indiriminin hangi durumlarda geçerli olduğunu görmek için hasarsızlık indiriminden nasıl yararlanılır yazımızı mutlaka okuyun.
 

Hasarsızlık İndirimi Yeni Araçta Devam Ettirilebilir mi?

 
Kasko sigortası  yaptırırken, hasarsızlık indirimi araca göre değil, sigortayı yaptıran kişinin geçmişine göre değerlendirilir. Yani eski araç için faydalanılan hasarsızlık indirimi, yeni araç alındığında da devam ettirilebilir. Sigortayı yaptıran kişi, geçmişte arabasındaki hasar nedeniyle sigorta şirketinden tazminat talebinde bulunmamışsa, bu durum alacağı yeni araç için de kasko prim bedelini düşürecektir.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
Hasarsızlık indiriminden faydalanırken, sigorta şirketleri tarafından poliçe yenileme süresi belirlenmektedir. Poliçe yenilemenizi bu süre içinde yaptığınız takdirde, hasarsızlık indirimi devam edebilir. Bu süre bazı sigorta şirketlerinde 1 gün iken, bazılarında 6 ay ve 1 yıla kadar çıkmaktadır.
 
Sigorta şirketlerinin hasarsızlık indirimi oranlarını ve yenileme sürelerini öğrenmek için Sigortam.net müşteri hizmetleri ile bağlantıya geçebilir ve sizin için en uygun kasko sigortasıkasko sigorta sorgulama yaparak birkaç adımda satın alabilirsiniz.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Hasar Hizmetleri

09 Haziran 2010 Çarşamba

Bir hasarınız olduğunda; hasar tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde sigorta şirketine ihbarda bulunmanız gerekir. İlgili sigorta şirketi ihbardan sonra hasar tespiti için eksper tayin eder.