Belirtilen Süreden Önce Sigortadan Ayrılabilir miyim?

Hayat Sigortası, yaşamın beklenmedik sürprizlerine karşı hazırlıklı olmanız, beklenmedik bir durumda yaşam standartlarınızı korumanız ve sevdiklerinizi güvence altına almanız amacı ile yapılan bir sigorta çeşididir.

Hayat sigortası ; kaza geçirmeniz yahut tehlikeli bir hastalıkla karşılaşmanız halinde tedavinizin masrafını karşılar. Ancak hayat sigortası sadece sizi değil başınıza gelen kötü durumlarda ailenizi de korur. Sevdiklerinizin maddi sıkıntı çekmesine engel olur, yaşamlarını sürdürmelerini sağlar.
Yıllık hayat sigortası ile siz yokken bile sevdiklerinizin güvende olmasını sağlayın!    

Bu sigorta türü özellikle bu yönü ile önemli bir avantaj sağlar sigorta sahiplerine. Bu avantaj hayat sigortalarında vefat teminatı olarak geçer ve hayat sigortasının ana teminatıdır. Sigortalının vefatı halinde devreye girer.
Ancak hayat sigortasının vefat teminatı ve diğer avantajlarından yararlanmak için bir süre söz konusudur. Süre arttıkça avantajlarınız da artacaktır.
Bu sigortaya sahip olan birinin emekli olabilmesi için en az 10 sene sigorta prim ödemesi gereklidir. Ancak 10 yıl sonunda da emekli olma zorunluluğu yoktur. 10 yıl boyunca sigorta primlerini ödeyen sigortalı dilerse prim ödemeye devam eder ya da emekli olarak, birikmiş parasının tümünü çekerek sigortadan ayrılabilir. Tercih sigorta sahibinin kendisine kalmıştır.

Emekliliğini istemesi halinde her yıl vefat edene kadar ya da kendi belirlediği süre aralığında emekli maaşı alır. Toplu para almak istemesi halinde; ödediği primleri ve primlerin işletiminden doğan kar payı toplamını alır.
Ancak hayat sigortası sahibinin biriken paralarını hayat sigortası şirketinden alabilmesi için ara vermeden 3 yıl boyunca prim ödemesi gerekir. Hayat sigortasının bu şartı; sigorta genel şartlarına göre değişikliğe uğrayarak, süre kısaltmasına gidilebilir. Erken ayrılmanız halinde; sigorta sahibinin sigortada kalma süresine bağlı olarak sigorta şirketi birikim tutarı üzerinden kesinti uygular. Fakat; İlk yıllarda poliçe üretim masrafları yüksek olacağı için erken ayrılma durumunda kar payı tutarı ödenen primlere oranla daha düşük olacaktır.

Hayat Sigortası Size Neler Kazandırır?

Herhangi bir sakatlık halinde hayat şartlarınızın değişmesini önler, aynı şekilde devam etmenizi sağlar.
Vefat halinde yakınlarınıza bırakabileceğiniz maddi bir varlık niteliğindedir, eğitim gören çocuklarınız varsa onların eğitimlerine devam etmesini sağlar.
Hayat sigortası poliçesine giren bir kaza yaşadıysanız ve gördüğünüz hasar yüksek tutarlı tedavilere sebebiyet olduysa. Poliçeniz sayesinde tedavi giderlerini karşılarsınız.
Beklenmedik, ani bir tehlikeli hastalıkla karşılaşmanız halinde maddi destek sağlayarak bütçenizin sarsılmasına engel olur.

Ödemiş olduğunuz primler yürürlükteki vergi kanunlarına göre belli oranlara kadar gelir vergisi tarifesinden düşebilir.
Hayat sigortası başvurusuyapın, sizin ve sevdiklerinizin hayat standartlarını sigortalayın.

Müşteri Yorumları