HDI Sigorta Açılıştan Açılışa Koşuyor

SigortacıGazetesi
2010 yılında yüzde 28’lik bir artış oranı ile sigorta sektörünün 2 katından fazla büyüyen HDI Sigorta, 2011 yılında da büyümesini sürdürüyor. Müşteri ve acente sayısını arttırırken hizmet kalitesini de yükselten HDI Sigorta, yenilikçi projeleriyle de sektöre damgasını vurmaya devam ediyor.
Nisan ve mayıs aylarında oldukça yoğun bir gündeme sahip olan HDI Sigorta, açılışını gerçekleştirdiği bir genel müdürlüğü, iki konsept acentenin yanı sıra üstlendiği fuar ve konferans sponsorluklarıyla da sektörün en süratli ve yenilikçi şirketi olmaya aday. Şirketin 2011 yılına yaptığı hızlı başlangıcı sürdüren HDI Sigorta Genel Müdürü Enis Talaşman ve üst düzey yöneticileri, deyim yerindeyse açılıştan açılışa koştu.

HDI Sigorta Açılıştan Açılışa KoşuyorOto Dışı Branşlarda Oto’ya Göre 5 Kat Fazla Büyüme

Sürdürülebilir kârlılık odaklı büyüme anlayışı ile hareket eden HDI, nisan ayı prim üretiminde 2010 yılının aynı dönemine göre üretimini yüzde 32 oranında arttırdı. Bu oran oto sigortalarında yüzde 24 iken, oto dışı sigortalarda yüzde 152’lik gibi ciddi anlamda yüksek bir başarı olarak gerçekleşti. 2010 yılında koymuş olduğu hedeflerini gerçekleştiren HDI, bunun yanı sıra yine nisan ayı içerisinde 23 yeni acenteyi faaliyete geçirerek toplamda 93 yeni acente ile iş ortaklığına imza atmış oldu. HDI Sigorta bu açılışlarla beraber güçlü satış ve hizmet organizasyonuyla sektördeki konumunu her geçen gün güçlendirdiğini kanıtladı.

‘Olabildiğince Yerel, Gerektiğince Merkezi’

2 Mayıs’ta ‘Olabildiğince yerel, gerektiğince merkezi’ sloganıyla açılışı gerçekleştirilen HDI Sigorta Samsun Bölge Müdürlüğü ile şirket Karadeniz’deki gücünü artırmış oldu. Samsun Bölge Müdürlüğü alanında deneyim sahibi uzman yöneticiler ve çalışanlardan oluşan güçlü ekibiyle Samsun/İlkadım’da hizmete girdi. Açılış töreninde bir konuşma yapan HDI Sigorta Genel Müdürü Enis Talaşman, “2023 yılında Türkiye’nin ilk 10 şehri arasına girme hedefi olan Samsun ili ile önümüzdeki yıllarda sektörün ilk 10 sigorta şirketi arasında yer alacak HDI Sigorta’nın yolları Samsun’da birleşti. Karadeniz’in en gelişmiş kentlerinden biri olan Samsun’da hizmete açtığımız Samsun Bölge Müdürlüğümüz ile Karadeniz’ de gücümüze güç kattık. Büyümek, gelişmek, öğrenmek ve iş yapmak isteyen acentelerle yolumuzun kesişeceğini biliyoruz” dedi.

Sportif Kurumlara Yönelik Projeler Hız Kesmiyor

Geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden Galatasaray ile Alman sigorta devi HDI’nin işbirliği sektörde bir ilk olarak kayıtlara geçmişti. İki dev kuruluşun güç birliği ile oluşan GSSİGORTA HDI markasının ikinci konsept acentesi 18 Nisan’da İzmir Alsancak’ta, üçüncü konsept acentesi de 4 Mayıs’ta Bursa Osmangazi’de hizmete girdi. Bu açılışların yanı sıra GSSİGORTA HDI markası ilk sponsorluğunu Franchise Türkiye 2011 fuarı ile gerçekleştirdi.

HDI, Oyder’in Konferasında Sektörü Temsil Etti

OYDER tarafından 27 Nisan Çarşamba günü Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Bugünden 2023’e” konferansına katılan HDI Sigorta, sigorta sektöründen tek katılımcı olarak sektörün temsilciliğini üstlendi. HDI Sigorta’nın ana sponsorluğunda gerçekleşen panelde, HDI Sigorta Genel Müdürü Enis Talaşman da panelistler arasında yerini aldı. Konferansta, sektörün ileri gelen isimleri Türkiye’de otomotivin geleceği ile yetkili satıcılığın bugünü ve yarınını irdeledi. Sektörün güncel sorunlarının masaya yatırıldığı konferansta bu sorunlara ne gibi çözümler bulunabileceği tartışıldı.

Franchise Türkiye’nin Açılışını, Talaşman Üstlendi

Her geçen gün önemi artan Franchise sektörü ile kendi işini kurmak isteyen girişimcileri, başarılı markaların diğer ülkelerden gelen masterfranchise tekliflerine kadar herkesi bir araya getiren Franchise Türkiye 2011 fuarı, bu sene sigortacılığa franchise modeli bir disiplin sunan HDI Sigorta sponsorluğunda düzenlendi. 14 Nisan Perşembe günü HDI Sigorta Genel Müdürü Enis Talaşman’ın açılışını yaptığı fuara, ziyaretçilerin yoğun ilgisi vardı.

‘Sektörde Öncü Olmaktan Gurur Duyuyoruz’

HDI Sigorta Genel Müdürü Enis Talaşman açılış konuşmasında Türkiye’nin, dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden biri olduğunu belirterek bunun temelinin genç, dinamik nüfus olduğunu söyledi. Talaşman konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye, dünyanın en hızlı ve heyecan verici bir şekilde büyüyen ülkelerinden birisi. Ülkemize yabancı yatırımcıların ilgisi büyük, Türk firmaları da markalaşma sürecini hızla tamamlıyorlar. Böyle bir ortamda, değişen ve gelişen genç nüfusa istihdam olanağı yaratmak çok önemli. Genç ve nitelikli insan kaynaklarımızın kurum kültürü içerisinde gelişebileceği ve risksiz yatırım yapabileceği firmalarla bir araya gelmesi Türkiye için büyük önem taşıyor. Bu fuar da bu nedenle büyük önem taşıyor. Umarım bu fuar kanalıyla yeni işleriyle tanışacak yeni girişimcilerimize gelecekte parlak ve başarılı bir iş adamı olmanın yolunu açar. Önümüzdeki sene bu fuarda, bu sene yatırım yapmış girişimcilerin başarılarını dinlemeyi ve yeniden birlikte olmayı diliyorum.”

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL