HDI Sigorta ile Güvenli Seyahatin Kapılarını Aralayın!

Yurt dışındayken nakit paranın çalınması durumu karşılaşılabilecek en kötü olaylardan biridir. Mutlu bir zaman geçirmek için çıkılan bu yolculuk bir anda kabusa dönüşebilir. İşte bunu önlemek için HDI Sigorta, ‘ATMSafe’ (ATM Güvelik Paketi) ile müşterilerine güvenli seyahatler sunuyor.

HDI Sigorta bu seyahat sigortası ürünüyle yurt dışına çıkan sigortalının nakit parasını kaybetmesi durumunda yanında oluyor. Paket içeriğine göre, sigortalı ATM’den para çekerken dolandırıcının zorla kendisine para çektirmesi durumunda ya da ATM’nin bozulması sonucu yapılan hırsızlıklarda 1000 TL tazminat ile güvencede oluyor. Sigortalıya ait banka kartının şifresinin elde edilmesi nedeniyle paranın çalınması durumunda da sigortalı korunuyor.

Kredi ya da hesap kartının kaybedilmesi ve çalınması halinde ya da zorla alışveriş yaptırılan durumlarda bankaya haber verildiyse meydana gelen kayıplar da 500 TL’ye kadar ödeniyor.

Ayrıca, ATM’nin bozulması sonucu yapılmış olan para transferi ya da havale işlemlerinin gerçekleşmemesi sonucu kaybolan parada 500 TL’ye kadar teminat altında oluyor. ATM’de işlem yapılırken fiziksel saldırıya uğranması durumunda kaybolan kıymetli evraklar için de 150 TL’ye kadar tazmin ediliyor.

Böyle durumlarla karşılaşan sigortalının tazminat ödemesi için 48 saat içinde parasının bulunamamış olması gerekiyor.

Sigortam.net üzerinden en uygun seyahat sigortası fiyatlarına ulaşmak çok kolay. Bunun için seyahat sigortası başvuru formunu doldurmanız yeterli.

Seyahat Sigortası’nın Önemi

Seyahat sigortası yurt içi ve yurt dışı sehayatlerinizi sizi birçok riske karşı korur. Bu riskler, hastalık, kaza ve valiz kaybı gibi önemli olayları içeriyor. Böyle durumlarda ne yapacağınızı şaşırır ve tatilinizi belki de yarıda bırakarak dönmek zorunda kalabilirsiniz. Seyahat sigortanız varsa tüm bu durumlar karşılanır ve siz de keyifli bir tatilin tadını çıkarırsınız.

Seyahat sigortanızı istediğiniz süreler için de yaptırabilirsiniz fiyatlar da gün sayısına göre değişecektir. En az bir hafta süreyle yaptırılabilen bu sigorta en fazla 1 yıllıktır. Aldığınız seyahat sigortası teminatları da fiyatı etkileyen önemli faktörlerdendir. Bu nedenle gittiğiniz ülkede ihtiyaç duyacağınız teminatları seçmeye özen göstermelisiniz.

Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 7/24 sigorta uzmanlarımıza ulaşın.

 

Müşteri Yorumları