Almak İstediğiniz İkinci El Aracın Hasarlı Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Sıfır araba alırken dahi birçok açıdan değerlendirme yapıyoruz, bu yüzden ikinci el araba alırken endişelerimizin çok daha fazla olması çok doğal. Ancak ‘’İkinci El Araba Alırken Dikkat!‘’ yazımızdaki bilgileri baz alarak ve hasarlı aracı ayırt edebilme yetkinliklerini kazanarak, ucuz fiyata araç sahibi olabiliriz.

İkinci el araba alırken en zahmetli ve zaman alan işlerinde başında satın almak istediğiniz aracın hasar geçmişinin olup olmadığını, hasar varsa nasıl bir hasar olduğunu anlamaktır.

Hiç kaza geçmişi olmadığı sanılarak alınan arabanın pert kaydı ile çıkması, takla atan aracın boya ile kapatılmış olması ne yazık ki sıklıkla karşılaşılan örneklerden. Peki alacağınız ikinci el arabanın kazalı olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz?

Öncelikle araba almak için acele etmeyin. Almayı planladığınız ikinci el aracın etrafında birkaç kez dolaşarak arabanın boyasında değişiklik ve paslanma olup olmadığını anlamaya çalışın.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Almak istediğiniz arabayı incelemeye gideceğiniz gün gündüz vakti yani aracı rahatça inceleyebileceğiniz vakti seçmeye özen gösterin. Otomobilde boya olup olmadığını anlamanızın en rahat yolu parçaların birleşim yerlerine dikkat etmektir. Parçaların ve birleşme yerlerine dikkatlice bakılması halinde boya izleri rahatça farkedilebilir.
Artık günümüz teknolojileriyle cihazlardaki boya farklılıklarını tespit etmek kolaylaştı, ancak bir mıknatıs yardımı ile de arabanın farklı bölümlerindeki mıknatısın çekim gücünün farklılaşıp farklılaşmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bu ve bunun gibi farklı yöntemler sayesinde almak istediğiniz arabada kaza olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ancak kazanın ne kadar büyük olduğunu ve tamirinin ne kadar iyi yapıldığını anlamak her zaman kolay olmayacaktır. 

Ancak bu riski yaşamamak adına hasar kaydı sorgulama yaptırmayı ihmal etmemekte de fayda var. Uzun zaman düşünerek ve araştırarak aldığınız ikinci el arabanızın kasko sigortasını yaptırmayı unutmayın.

Sigortam.net'ten 2014 kasko fiyatları ile bilgi alın, kasko hesaplama işlemini sonraya bırakmayarak risklere karşı ikinci el arabanızı koruma altında alın. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 kasko ile ilgili bilgi alın.

Müşteri Yorumları