İkinci El Motosiklet Alırken Dikkat!

Yeni bir motosiklet almaya karar verdiniz fakat yeterli bütçeniz olmadığı için ikinci el motosiklet tercih edeceksiniz. Sıfır almaktan daha zor olan ikinci el motosiklet alırken dikkat edilmesi gereken noktalara önem verirseniz, sonrasında pişman olacağınız sorunlarla karşılaşmazsınız.

Öncelikle nasıl bir motosiklet istediğinizi, hangi amaçla kullanacağınızı detaylı bir şekilde düşünmelisiniz. Alacağınız ürünle ilgili kapsamlı bir araştırma yapmanız, trafikte kolay kullanım, düşük yakıt tüketimi gibi özelliklere dikkat etmeniz gerekir.

Alacağınız motosiklete karar verdiğinizde motosiklet hakkında çok fazla bilginiz olmasa bile bunu satıcıya belli etmeyin. Satın almaya gitmeden önce motosikletle ilgili internetten ve varsa bilen tanıdıklarınızından bilgi alın. Tüm motor tiplerini öğrenin.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Motosikletiniz için en uygun fiyata trafik sigortasına "Motosiklet Sigortası" sayfasından ulaşabilirsiniz.

İkinci El Motosiklet Alırken Dikkat Edilecekler:

 

  • Motosiklet alırken hangi tip motosikletin size uygun olduğuna karar vermeniz gerekir. Her satıcı kendi motorunun size uygun olduğunu söylese de buna inanmayın. Motosikleti kullanacağınız amaca göre seçin. Örneğin, sürekli uzun ve topraklı yollarda kullanacaksanız sizin için en uygun motosiklet Enduro, kısa mesafelerde ve trafikte kullanacaksanız Scooter uygun olacaktır.
  • Alacağınız motosikletin servis olanaklarını, yedek parça teminini ve fiyatlarını mutlaka öğrenin. Bu detaya önem verin, unutmayın ki harcayacağınız bütçe sadece motosiklet için ödediğiniz ücretle sınırlı kalmayacaktır.
  • Motosiklet aksesuarlarını da bütçenizle değerlendirin. Kask, mont, ayakkabı, dizlik, bellik gibi aksesuarları güvenli sürüş için mutlaka satın alın.
  • Motosiklete bakmaya mümkünse gündüz gidin. Motosiklet kapalı bir alanda duruyorsa sahibinden motoru dışarı çıkarmasını rica edin. Gün ışığında motordaki kusurları daha net görebilirsiniz.
  • Mümkünse eğer motosikleti bir servise göstermeniz iyi olacaktır. Sizin göremeyeceğiniz birçok ayrıntı orada belli olacaktır.
  • Motosikletin daha önce bakımının yapıldığı servise ulaşma şansınız varsa motosiklet hakkında genel bilgi sahibi olursunuz. Böylece bazı gereken bakım masraflarından kurtulmuş olursunuz.
  • Motosikleti satın almadan önce mutlaka motosikletin muayenesinin ve trafik sigortasının tam olduğundan emin olun. Ayrıca motosikletin şasi numarasını da ruhsatla mutlaka karşılaştırın. Sigortam.net üzerinden trafik sigortası hesaplama yaparak 2 dakikada en uygun trafik sigortası ücreti listesine kolayca ulaşın.
  • Motorun sahibiyle kesin bilgi sahibi olun. Motoru satan kişi aracıysa kesinlikle vekaletname isteyin ve motosikletin sahibiyle bir kere olsa da görüşün.

Sigortam.net'ten kasko hesaplama yaparak 2014 araba sigorta fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 kasko ile ilgili detaylı bilgi alın.

 

Müşteri Yorumları