İnternetten Kasko Teklifi Alırken Dikkat Edilecekler

Günümüzde pek çok işlem internet üzerinden kısa sürede yapılabiliyor. Bankacılık işlemleri, randevu alma, araştırma yapma… Online dünya pek çok alanda avantaj sağladı. Bunlardan biri, belkide en önemlisi sigorta sektörü oldu. 

İnternet üzerinden doldurulabilen formlar sayesinde araç sigorta ve kasko işlemleri oldukça pratik şekilde gerçekleşebiliyor. Sigortalılar ve sigorta şirketleri bilgi alışverişinde bulunabiliyor, bu süreç karşılıklı güvenle işliyor. 

Sigorta şirketleri kasko ürünlerinde fiyatlandırma yaparken kendi iç politikalarını baz alırlar ve bu ölçüde kasko teklifi yaparlar. Aynı marka veya modele farklı kasko tekliflerinin verilmesinin sebebi de şirket politikalarıdır.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Kasko teklifleri farklı nedenlerden dolayı da değişebilir, bu nedenleri ''Kasko Teklifleri Neye Göre Değişir?'' başlıklı yazımıza göz atarak öğrenebilirsiniz.

Online kasko teklifi almanın en büyük ayrıcalığı ise zaman ve enerji tasarrufu sağlaması. Online kasko sorgulaması ile pek çok sigorta şirketi  ve bu şirketlerin sunduğu hizmetler görülebilir.

Önceden oldukça meşekatli olan sigorta işlemleri düşünüldüğünde, online sigorta hizmetlerinin değeri anlaşılacaktır. Fakat online kasko teklifi alırken gözden kaçmaması gereken detaylar var. 

 

İnternet Üzerinden Kasko Teklifi Alırken Dikkat Edilecekler


Online kasko teklifi alacak kişiler, teklif formunu doldururken verdikleri bilgilerin eksiksiz olmasına özen göstermelidir. Çünkü; eksik veya yanlış bilgiyle yapılan kasko bedeli sorgulaması eksik teminatlarla sigortalanmaya sebep olabilir. Kasko sorgulama yapacak sürücülerin vermesi gereken bilgiler;
1. Ruhsat Sahibi Bilgileri  (kasko teklifi alınacak olan aracın plakası ve ruhsat sahibi)
2. Ruhsat Bilgileri (aracın kullanım tarzı, markası, aracın model yılı, araç tipi, ruhsat tescil tarihi) olmak üzere 2 başlıkta toplanabilir.

  • Kasko yaptırmadaki amaç aracı ve sürücüyü güvence altına almaktır. Bu güvenceyi sağlayacak olan ise kaskoya dahil edilen teminatlardır. Dolayısıyla kasko alırken seçtiğiniz teminatlara dikkat etmelisiniz, eksik teminatla alınan poliçeyle güvence sağlamış olmazsınız. Aksine hem boş yere para harcamış olursunuz hemde aracınızı ve kendinizi risklere karşı savunmasız bırakmış olursunuz.
  • Genellikle araca sonradan ilave edilen donanımların veya aksesuarların poliçeye dahil ettirilmesi gerektiği unutulur. Oysa ek aksesuarların korunması için de sigortaya ihtiyaç vardır, bu ihtiyacı kasko alırken belirtmek gerekir. Herhangi bir hasar durumunda donanım ve aksesuarlarınızın aldığı zarar karşılanmıyorsa, kasko sigortanızı eksik yaptırmış olabilirsiniz.
  • Kasko teminatlarıyla ilintili bir diğer konu kasko çeşitleridir. Bu çeşitler arasından seçim yapmak, kasko teklifi alırken karşınıza çıkan seçenekleri daha kolay değerlendirmeniz sağlar. Kasko,dar, genişletilmiş, tam kasko gibi farklı teminatları içeren ürünleri detaylıca inceleyin.
  • Kasko teklifi alan sürücülerin yaptığı en büyük hata ise; en uygun kasko teklifini sunan şirkete yönelmek. ‘’En uygun kasko, en doğru kaskodur.’’ İnancı büyük bir yanılgıdır. Bu hataya düşmemek için farklı şirketlerin kasko tekliflerine göz atın.
  • Bugün online dünya bize büyük bir avantaj sunuyor ve pek çok kişi alışveriş yaparken farklı şirketlere bakıyor, araştırma yapıyor. Online dünyanın avantajlarını, kasko teklifi alırken de kullanın. Sigorta şirketlerini ve sundukları hizmetleri karşılaştırın.

Siz de online sigorta hizmetlerinden yararlanmak için Sigortam.net’e gelin, binlerce kasko teklifine tek bir formda ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Müşteri Yorumları