İnternetten Otomobil Satışları

Araç Satın Almak İsteyenlerin %87’si İnternete Başvuruyor

Otomobil sektörünün büyümesi 2011 yılında da devam ediyor. Araç sahipleri ve araba almak isteyenler her geçen gün internetten daha fazla araştırma yapıyorlar. İnternet, günümüzde satın alma alışkanlıklarını değiştiren en önemli satış kanallarından biri.
İnternetten Otomobil SatışlarıGoogle’ın araç satın alma alışkanlıkları üzerinde yaptırdığı bir araştırmanın sonuçlarına göre;
– Araç satın almayı planlayanların % 87’si işe internet araştırması ile başlıyor. Arama motorları ve karşılaştırma siteleri sayesinde hem otomobil marka-model-fiyatları, hem de sigorta gibi servislerin bir arada görülmesi kolaylaşıyor.
– Araç satın almayı planlayanların %79’u süreç içinde mutlaka internetten bilgi alıyor. 
Otomobil almak isteyenlerin internette en çok başvurdukları konular arasında üreticilerin web sitelerini inceleme, bayi araştırma, fiyat karşılaştırması yapma ve araçlar hakkındaki yorumları okuma bulunuyor.
İnternetin günlük hayattaki yaygın kullanımı sayesinde tüketiciler tüm ihtiyaçları için güvenilir kaynaklara, bayilere ve satıcılara ulaşabiliyor.
Aynı araştırmadan çıkan sonuca göre Türk otomobil alıcıları test sürüşlerine fazla rağbet etmiyor. Bayilerde araçları görmek, internetten ve diğer kanallardan bilgi edinmek satın alma kararı vermede yeterli görülüyor.

Yurtdışında İnternetten Otomobil Satışı

Consumer Barometer adlı dünya çapında ülkeleri kapsayan diğer bir araştırmaya göre; Türkiye’de araç satın almak isteyen kitlenin %61’i internetten araştırma yaptıktan sonra aracı bayiden alırken, %6’sı ise aracını doğrudan internet üzerinden aldığını belirtmiş.
Yurtdışındaki verilerde ise kişilerin %40’ının internetten araç satın almak istedikleri görülüyor. Amerika’da iPad üzerinden ilk araba satışının gerçekleştirilmiş olması ise gelişen teknolojinin günlük hayattaki yerini görmek açısından önemli.
Özellikle otomotiv sektörü için internette araştırma yapmak ve satın almak giderek artan bir trend haline geliyor. Gerek otomobil, gerekse yan hizmetlerin internetteki güvenilir kurumlardan alınması, hem işlemlerin hızını artırıyor, hem de kolay ulaşılabilirlik açısından avantaj sağlıyor.
Otomobilin yanı sıra kasko sigortalarını da internet üzerinden araştırmak isterseniz, Sigortam.net anlaşmalı olduğu onlarca şirkete ait bilgileri istediğiniz özelliklere göre karşılaştırma yapmanızı sağlıyor. Yerinizden kalkmadan sadece bir kaç adımda size en uygun kapsamda ve maliyette kasko sigortasına ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL