Sağlık Poliçeleri İnternetten Sorgulanabilecek

Trafik poliçe sorgulama uygulamasının ardından özel sağlık sigortası poliçe sorgulama işlemleri de artık internet üzerinden gerçekleştirilebilecek.
 
Sağlık poliçe sorgulama uygulamasını hayata geçiren Sigorta Bilgi Merkezi, yaptığı açıklamada ayrıca seyahat sigortası poliçelerinin de sistem üzerinden görüntülenebileceğini kaydetti. Sigorta poliçe sorgulama işlemi ile sağlık sigortası için;
 
Sağlık sigortası poliçe ana bilgileri,
Sigortalı bilgileri ve hareketleri,
İndirim / ek prim bilgileri,
Uygulama bilgileri görüntülenebilecek.
 
Sağlık sigortası için poliçe bilgilerinin en fazla 1 gün gecikmeli olarak sisteme gönderildiğini belirten SBM, vatandaşların poliçe sorgulama yaparak özel sağlık sigorta poliçesinin yürürlükte olup olmadığını ve poliçedeki ana bilgileri öğrenebileceğini kaydetti.
 

Özel sağlık sigortası poliçe sorgulaması SBM internet sitesi online işlemler menüsü üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Sorgulama için kişilerin kimlik bilgisine ek olarak özel sağlık sigortası poliçe numarası veya SAGMER numarası bilgisinin girilmesi gerekiyor.
 
Online poliçe sorgulama hizmeti seyahat sağlık sigortası poliçeleri için de yapılabiliyor. Yurtdışı seyahatlerde özellikle Schengen vizesi alınması gerektiği durumlarda talep edilen seyahat sağlık sigortası poliçesi için SBM internet sitesi üzerinden;
 
Poliçe ana bilgileri,
Sigortalı bilgileri ve hareketleri,
İndirim / Ek prim bilgileri ve teminat bilgileri görüntülenebiliyor.
 
Konsolosluklar tarafından yapılacak olan poliçe sorgusunu hızlandıracak olan bu hizmet ile hem istismarın önüne geçilmesi hem de işlemlerin hızlanması hedefleniyor.
 
Sağlık sigortası fiyatları için en iyi seçenekler Sigortam.net’te. Hemen sigorta sorgulama yaparak size en uygun özel sağlık sigortasına ulaşın, anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından sunulan sigorta teklifleri arasından ihtiyaçlarınıza en uygun sigortayı seçin. Dilerseniz Seyahat Sigortası Başvuru Formu doldurun, bilgilerinizi sigorta şirketlerine iletelim.
 
Sigorta ile ilgili her türlü soru ve sorununuz için www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden Sigortam.net’e 7/24 ulaşın.

Müşteri Yorumları