Kanserle Savaşırken Yalnız Değilsiniz!

Hayatta her şeyin toz pembe olmadığını biliyoruz ancak ne yazık ki başımıza gelecekleri her zaman tahmin edemiyoruz. Kendimizi hayatın risklerine karşı hazırlamaya çalışsak bile hiç beklemediğimiz bir anda ortaya çıkan, aklımızın ucundan geçirmediğimiz bir hastalık bütün düzenimizi alt üst edebiliyor.

Günümüzde pek çok insanın yaşamını tehdit eden, bütün düzenini bozan, uzun süreli bir tedavi sürecini gerekli kılan hastalıkların başında çeşitli türleriyle kendini gösteren kanser geliyor. 

Kanser hastalıkları ve tedavisine ilişkin haberleri kimi zaman medyadan kimi zamansa çevremizden alıyoruz. Bu haberler: “Ben de kanser olabilir miyim?”, “Bende de kanser riski var mı?” gibi soruları aklımıza düşürse de çoğu zaman kendimize yakıştıramıyoruz. 

Bazen gelen riski görsek bile yokmuş gibi davranabiliyor, kaçış yolu arayabiliyoruz. Oysa, kanser hastalığında erken teşhis kurtarıcı olmakta, kanser tedavisini kolaylaştırmaktadır. 
Peki, kendinizde ve sevdiklerinizde olması düşüncesinden bile korktuğunuz kansere karşı ne kadar güvendesiniz? Bu soruyu kendinize sorarak özel sağlık sigortanızı yaptırsanız, korkularınızı biraz olsun azaltmış olursunuz. 

Psikolojik olarak yarattığı yıkıntı bir yana maddi olarak da mücadelesi zor olan kanser, TÜİK verilerine göre %21,31 oranla dolaşım sistemi hastalıklarından sonra en sık yaşanan ve ölümlere neden olan hastalık olarak geçiyor. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu verilerine göre ise; ülkemizde her yıl yaklaşık 972 bin erkek, 62 bin3 kadın yani toplamda 1594 bin kişi kansere yakalanıyor. 

Kansere yakalanan 159 bin kişi içerisinden özel sağlık sigortasına sahip olmayan kişiler, kanser tedavisini kendi cebinden karşılamak zorunda kalıyor. Kanser tedavisinin gerektirdiği harcamalar, aileleri zor durumda bırakabiliyor. 

Oysa, uygun primlerle alınan özel sağlık sigortaları zorlu bir dönem olan kanser tedavisi sürecinde kanser hastalarının ve yakınlarının yaşamlarını kolaylaştırarak, maddi kaygılarına son vermesini sağlıyor. 

 

Kanser Riskine Özel Sağlık Sigortası Güvencesi


Peki, modern çağın en önemli sağlık problemi kanserle savaşta özel sağlık sigortasından nasıl yararlanılıyor?

Sigortalıların tercihleri doğrultusunda güvence sağlayan özel sağlık sigortası; prostat, meme, kolon, akciğer, mide, gırtlak kanseri gibi kanser türlerinin tedavi giderlerini karşılamaktadır. 

Ancak sigorta şirketleri, her kanser hastalığını teminat altına almayabiliyor. Örneğin; cilt kanserleri, HIV virüsünün neden olduğu kanserler, hücre içinde yayılma özelliği bulunmayan kanserler, sağlık sigortasının kapsamında olmayabiliyor. Bu yüzden özel sağlık sigortası almadan önce muhakkak kapsamı hakkında bilgi almak gerekiyor. 

Kanser riskini de güvence altına alan bir sigorta poliçesi arıyor, Sigortam.net ve Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin avantajlarını beraber elde etmek istiyorsanız, aşağıdaki sigorta şirketlerini değerlendirebilirsiniz.

Sigorta Şirketleriyle Karşılayabileceğiniz Kanser Giderleri


Axa Sigorta


Axa Sigorta, özel sağlık sigortası kapsamında kanser tetkiki ve tedavisinde aşağıdaki hizmetleri karşılamaktadır:

  •  Erkek sigortalıların prostat kanseri taraması amaçlı yapılan PSA tetkiki,
  • Bayan sigortalıların meme kanseri taraması amaçlı yapılan mamografi tetkiki, kanser ameliyatı sonrası kullanılan meme protezleri, 
  • Kanser tedavisi sonrası yapılan rekonstrüktif cerrahi işlemleri,
  • ?Sigortalının kanser hastalığı nedeniyle gereken kemoterapi, radyoterapi ve bu tedavi yöntemlerinin gerektirdiği ilaç giderleri. 

Anadolu Sigorta


Anadolu Sigorta, özel sağlık sigortası kapsamında kanser tedavisinde aşağıdaki hizmetleri karşılamaktadır:

Poliçe kapsamında kabul edilmiş; meme kanseri için yapılan mastektomi sonrası yapılan rekonstrüksyon ameliyatlarına ilişkin tüm giderler,
Meme kanseri nedeniyle sigortalıların kullanacağı meme protezlerine ait giderler.

 

Groupama Sigorta


 
Groupama Sigorta özel sağlık sigortası kapsamında kanser ameliyatları sonucu ilk meme protezi ve meme ucu rekonstruksiyonu karşılanmaktadır.
Acıbadem Sigorta
 
Acıbadem Sigorta poliçesi kapsamında kabul edilmiş meme kanseri için yapılan mastektomi operasyonu sonrası, gerekli olan meme protezlerine ait giderler bu teminat kapsamında değerlendirilir. 

Güneş Sigorta


Güneş Sigorta , özel sağlık sigortası kapsamında kanser tetkiki ve tedavisinde aşağıdaki hizmetleri karşılamaktadır:

Kanser tedavisi sonrası yapılan rekonstrüksiyon cerrahisi,

  • Kanser ameliyatı sonrasında kullanılan meme protezleri.
  • Anlaşmalı sigorta şirketlerimizin sağlık sigortası kapsamı ve hizmetleriyle ilgili detaylı bilgiyi "Genel ve Özel Şartlar" sayfamızdan edinebilirsiniz.

Kanser riskine karşı güvence veren sigorta şirketleri ve sigortanızın kapsamı hakkında daha detaylı bilgi almak, en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına ulaşmak için diler Sigortam.net’in online işlemlerini değerlendirin, dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Kaynak

  1.  TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu
  2.  Türkiye Halk Sağlığı Kurumu
  3.  Türkiye Halk Sağlığı Kurumu
  4.  Türkiye Halk Sağlığı Kurumu

Müşteri Yorumları